وب سایت رسمی نمایندگی ipc gansow در ایران

وب سایت رسمی نمایندگی ipc gansow در ایران

اسکرابر Scrubber – اسکرابر برقی , اسکرابر شارژی , اسکرابر IPCGansow

اسکرابر Scrubber شرکت IPCGansow شامل اسکرابر برقی ( اسکرابر دستی , اسکرابر کابلی ) و اسکرابر باطری دار ( اسکرابر خودرویی , شارژی ) می باشد

نظافت صنعتی چیست ؟
در زندگی پردغدغه و سریع امروز، نظافت محیطهای صنعتی و بزرگ، یکی از مشکلات پیش روی افراد و صنایع است. برای رفع این مشکل، استفاده از دستگاههای نظافت صنعتی رایج شده است. مجموعه اقداماتی که برای نظافت محیطهای بزرگ، صنعتی و تجاری با استفاده از دستگاههای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک انجام میگیرد، نظافت صنعتی است. انواع مختلفی از دستگاههای نظافت صنعتی موجود است که از جمله آن میتوان به اسکرابر ( زمین شوی صنعتی )، واترجت، بخارشوی، سوییپر و مکنده اشاره نمود که هریک کاربرد متفاوتی دارد و ویژگیهای منحصر به فرد خود را داراست.
کمپانی های مختلفی در جهان در زمینه تولید و عرضه دستگاههای نظافت صنعتی فعال هستند. کمپانی ipc ایتالیا شرکت بزرگ و موفق در این زمینه است که انواع دستگاهها را در مدلهای متنوع عرضه میکند.
اسکرابر:
یکی از مهمترین این دستگاههای نظافتی، زمین شوی صنعتی میباشد. دستگاه اسکرابر ، زمین شوی برقی و کف شوی باطری دار IPC یک دستگاه نظافت صنعتی مختص شستشوی کف است. از این دستگاه برای شستشوی کف سالن با هر نوع پوششی ( اعم از سنگ ، اپوکسی ، سرامیک و .. ) استفاده میشود. اسکرابر ، زمین شوی برقی و کف شوی باطری دار IPC در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد و از آن در بیمارستانها ، مراکز آموزشی ، هتل ها، فرودگاه ها ، سالن های بزرگ ، مکانهای مذهبی ، کارخانجات ، ادارات و مراکز تجاری و بسیاری مناطق دیگر استفاده میگردد.
برای طبقه بندی انواع کف شوی صنعتی ، روش های مختلفی وجود دارد. در نوعی از دسته بندی که در آن معیار شیوه هدایت دستگاه است ، ماشین زمین شوی به دو نوع دستی و سرنشین دار تقسیم میشود. دستگاه کف شوی دستی به وسیه اپراتور از پشت دستگاه هدایت میشود و ابعاد کوچکی دارد و اغلب از آن برای نظافت مکانهای کوچک یا دارای راهروهای تنگ استفاده میگردد.دستگاه زمین شوی سرنشین دار مانند خودروی معمولی دارای فرمان و پدال است و برای شستشوی کف در متراژهای وسیع کاربرد دارد.
همچنین در شیوه ای دیگر از تقسیم بندی ، منبع تغذیه ملاک قرار میگیرد و از این رو کف شوی به دو دسته باطری دار و کابلی تقسیم میشود. استفاده از ماشین اسکرابر کابلی برای محیطهای بسته ای که رفت و آمد افراد در آن زیاد نیست کاربرد دارد ولی ماشین کف شوی باطری دار یا شارژی را میتوان در هر نوع محیطی مورد استفاده قرار داد.

اسکرابر
اسکرابر , اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار IPC

اسکرابر , اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار IPC یک دستگاه نظافت صنعتی مختص شستشوی کف است. شستشوی کف سالن ( سنگ ، اپوکسی ، سرامیک و .. ) در نظافت صنعتی توسط کف شوی صنعتی (اسکرابر ) انجام میگیرد. اسکرابر , اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار IPC در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد و از آن در بیمارستانها ، مراکز آموزشی ، هتل ها، فرودگاه ها ، سالن های بزرگ ، مکانهای مذهبی ، کارخانجات ، ادارات و مراکز تجاری و بسیاری مناطق دیگر برای نظافت و شستشوی کف زمین استفاده میگردد. اسکرابر IPC در دو مدل اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار است.
از اسکرابر ها جهت صرفه جویی در زمان و مصرف آب و انرژی و همینطور کم کردن فعالیت های نیروی انسانی استفاده میشود . اسکرابر های مدرن دارای موتور های جلوبرنده نیز هستند , این اسکرابر ها با این قابلیت باعث میشوند تا کاربر کمتر مجبور به هل دادن اسکرابر شود و همچنین اسکرابر دقت و نظم بهتری در نظافت خواهد داشت
در حال حاظر اسکرابر های بازار ایران در مدل های اسکرابر تسمه ای و اسکرابر گیربکسی تقسیم میشوند , قطعا اسکرابر های تسمه ای از نظر کیفیت بسیار پایینتر از اسکرابر های گیربکسی هستند
اسکرابر های IPC یکی از معدود محصولات گیربکسی ساخت اروپا در ایران است

اسکرابر برقی :
زمین شوی برقی (زمین شوی کابلی) یک دستگاه کف شوی است که به صورت مستقیم از برق استفاده میکند , اسکرابر های برقی فقط در مدل های دستی (کاربر از پشت اسکرابر را هدایت میکند) ارائه میشود . این اسکرابر ها برای محوطه های باز استفاده نمیشوند و فقط در محیط های بسته سرپوشیده قابل استفاده هستند. اسکرابر های برقی از نظر هزینه مقرون به صرفه هستند اما باید دقت داشت که در سالن های با متراژ بالا استفاده از این دستگاه ها می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
این اسکرابر ها مدت زمان بیشتری را میتوانند فعالیت کنند , اسکرابر های برقی به دلیل نداشتن محدودیت های عمر باطری , ماندگاری و بهروری بیشتری دارند. اما باید توجه داشت که خود کابل برق بلند این دستگاه ها امر نظافت را کمی دچار مشکل میکند و خود کابل برق باعث ایجاد آلودگی هایی می شود . اسکرابر های برقی به محیط هایی که نظافت و پاکیزگی بسیار اهمیت دارد مانند بیمارستان ها توصیه نمیشود


اسکرابر باطری دار :
کف شوی باطری دار در انواع کف شوی خودرویی و ماشین زمین شوی دستی ارائه می شوند. این ماشین آلات نظافت صنعتی بسته به متراژ و محیط کاری مورد استفاده قرار میگیرند . عمر مفید باطری در این نوع اسکرابر بسیار با اهمیت است. بیشترین علت به کارگیری کف شوی باطری دار این است که استفاده از آن در همه محیط ها اعم از خلوت و شلوغ، فضای باز و بسته، بدون پریز برق و دارای پریز برق و غیره امکان پذیر است.
کمپانی IPC تنها برند ایران است که برای اسکرابر های باطری دار خود به صورت اختصاصی اقدام به تولید باطری کرده است . باطری های IPC علاوه بر بالابردن راندمان کاری باطری و بالابردن عمر باطری , زمان شارژ و دشارژ بهتری دارند . اسکرابر های باطری دار IPC با دارا بودن باطری اختصاصی این ضمانت را به کاربر میدهند که عمر باطری و راندمان باطری در بالاترین سطح ممکن باشد

همچنین باید اشاره کرد که اسکرابر , اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار IPC در دو مدل دستی و سرنشین دار یا خودرویی نیز عرضه میشوند. در ادامه به توضیح کوتاهی در مورد هرکدام از این انواع اسکرابر میپردازیم:

اسکرابر دستی :
اسکرابری که اپراتور آن را از پشت دستگاه هدایت میکند ، اسکرابر دستی است. استفاده از اسکرابر دستی در محیط های کوچک و اغلب سربسته رایج است اما کاربری آن در محیط های با متراژ وسیع دور از ذهن است. اغلباسکرابر های دستی دارای موتور پیشبرنده هستند که سبب میشود نیازی به صرف انرژی برای جلو بردن آنها نباشد و اپراتور تنها هدایت آن را بر عهده میگیرد.
اسکرابر های دستی IPC گسترده ترین طیف اسکرابر های دستی از نظر حجم مخزن آب و راندمان کاری هستند . اسکرابر های دستی بروز IPC از نظر ابعاد کم حجم اما دارای مخزن های بزرگ آب و برس های پهن تری هستند که از این نظر دارای نمونه مشابه در ایران نیستند

اسکرابر سرنشین دار:
نوعی از اسکرابر که برای محیطهای وسیع به کار میرود ، اسکرابری است که در آن اپراتور بر روی دستگاه مینشیند و آن را مانند خودرو و به وسیله پدالها و فرمان ، هدایت میکند. اسکرابر سرنشین دار باعث سهولت نظافت و شستشوی زمین در مکانهای بزرگ میگردد.
مشتریان باید توجه داشته باشند که دستگاه های اسکرابر , اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار IPC دارای انواع گوناگونی بوده و از نظر اندازه و حجم مخازن هم دارای دسته بندی های متفاوت و گوناگون هستند. یکی از عوامل مهم در اسکرابر صنعتی ، کیفیت ساخت و تکنولوژی تولید آن است. یک زمین شوی صنعتی مناسب باید دارای ویژگی های خاصی باشد که در ادامه به موارد مهم اشاره میکنیم:

قطعات و تجهیزات اسکرابر:
هر دستگاه اسکرابر قطعات و تجهیزات مختلفی دارد. در اغلب اسکرابرها چند قطعه و تجهیزات ثابت وجود دارد. مخزن آب کثیف ، مخزن آب تمیز، موتور پیش برنده و موتور مکنده از جمله این تجهیزات است. مخزن آب کثیف دراسکرابرهای ipc دارای سنسور است که با پر شدن ظرفیت آن ، هم به اپراتور اطلاع میدهد و هم سیستم مکش را غیرفعال میکند

برس اسکرابر :
برس های مقاوم و بزرگی دارد که کار نظافت را آسان میکند. به علاوه دارای نشانگر ارتفاع برس است که زمان نیاز به تعویض برس را مشخص میکند.
از مزیت های بسیار مهم برس اسکرابر IPC قابل استفاده بودن برس برای انواع سطوح و انواع آلایندگی ها است , اکثر اسکرابر های موجود در ایران جهت استفاده در سطوح مختلف و یا پاک کردن آلایندگی ها متفاوت نیاز به تعویض برس دارند , حال آنکه در اسکرابر های IPC نیازی به تعویض برس نیست و برس های IPC قابلیت نظافت بر روی همه سطوح و پاک کردن هرگونه آلایندگی را دارند ...


اجزای الکترونیکی اسکرابر :
اجزای الکترونیکی اسکرابر شامل بردهاى الکترونیک و شیرهاى برقى است. بردهاى الکترونیک به فیلم هاى ضد رطوبت مجهز است که جهت مقاوم سازى در برابر نفوذ آب و رطوبت این اقدام انجام شده است. بردهای الکتورنیک ابزارهایی در اسکرابر هستند که قابلیت برنامه ریزی را فراهم میکند و بسیاری از ویژگیهای اساسی اسکرابر را تامین میکنند.

اجزای پلاستیکی اسکرابر:
اجزای پلاستیکی نیز دسته دیگری از اجزای اسکرابر است که شامل مخازنی از جنس پلى اتیلن ضد ضربه، لاستیک هاى تیغه مکش از جنس لاتکس، لوله هاى خرطومى از جنس پلى اورتان و با قابلیت انعطاف پذیرى بالا میشوند.مخازن پلی اتلین ضد ضربه ، همان مخازن آب تمیز و آب کثیف درون دستگاه اسکرابر است و لوله های خرطومی، لوله هایی درون دستگاه اسکرابر هستند که مخازن و سایر قطعات را بهم متصل میکنند و آب از طریق آنها جریان می یابد. انعطاف پذیر بودن این لوله ها از این روی مهم است درون دستگاه بر اثر تاخوردگی نشکند و موجب خرابی اسکرابر نشود.

چرخ های اسکرابر :
چرخ های دستگاه اسکرابر مقاومت بالا در برابر سایش و لغزش دارند. وجود چرخ های مقاوم و استوار از طرفی هدایت دستگاه اسکرابر را راحت تر میکند و از طرف دیگر باعث کاهش هزینه تعمیرات و نگهداری دستگاه میشود که این امر صرفه اقتصادی از اسکرابر را ثابت میکند.
اسکرابر , اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار IPC
مقالات اسکرابر :


گسترده اسکرابر های فلامک ماشین
شرکت فلامک ماشین رنج کامل و گسترده ای از ماشین های اسکرابر حرفه ای که توانایی تمیز کردن سطوح بسیار کوچک تا سطوح بسیار بزرگ را دارند، عرضه مینماید. تجربه و تخصصی که در طول 23 سال فعالیت این شرکت حاصل شده است سبب شده که فلامک ماشین بتواند مرغوبترین و با کیفیت ترین دستگاههای اسکرابر را تهیه و عرضه کند و جایگزین مناسبی برای روشهای سنتی نظافت باشد. گستره اسکرابر های فلامک ماشین بسیار وسیع است و کاربرد آن از نظافت مناطق مسکونی تا مراکز تجاری و صنعتی و حتی فرودگاهها و هتل ها متفاوت و رایج است.


زمین شوی صنعتی CT51
زمین شوی صنعتی CT51 یک زمین شوی صنعتی دستی خلاقانه است که توسط شرکت ipc طراحی و ساخته شده است و سبب کنترل کامل بر فرآیند نظافت و پاکسازی میشود. زمین شوی صنعتی CT51 با داشتن تعدادزیادی قابلیت حداکثر میزان بهره وری را دارد به طوریکه بهره وری آن بالای 3150 متر مربع بر ساعت است و عمر باتری آن 5/3 ساعت میباشد. این بدان معناست که شما میتوانید پس از یکبار شارژ به مدت 5/3 ساعت بی وقفه و بدون مزاحمت به کار نظافت بپردازید.


معرفی و بررسی ویژگیهای اسکرابر فلامک ماشین
اسکرابرهای فلامک ماشین برای ارائه عملکردی بی نظیر و نظافت با بازدهی بالا طراحی شده اند. اسکرابرهای فلامک ماشین مدلهای مختلفی دارد. در این دسته مطالب به معرفی و بررسی ویژگیهای هرکدام میپردازیم.
اولبین عضو از خانواده اسکرابر های دستی فلامک ماشین ، اسکرابر CT15 است. این اسکرابر کم حجم، کاربردی و کوچک است و برای تمیز کردن سطوح، خانگی ، سخت و صنعتی مناسب میباشد. ابعاد کوچک این ماشین اسکرابر به آن اجازه میدهد که در فضاهای محدود مثل سرویس های بهداشتی و راهروها و نیز دفاتر اداری و مدارس به کار گرفته شود.


اسکرابر های فلامک ماشین
وقتی محیط کاری یا مسکونی شما که متراژ وسیعی نیز دارد، نیاز به نظافت دارد، استفاده از دستگاههای نظافت مکانیزه راه حلی مناسب است. برای تمیز کردن کف زمین در این مناطق استفاده از اسکرابر های فلامک ماشین بهترین گزینه است. اسکرابرهای فلامک ماشین در عین حال که برای نظافت های دقیق و ظریف کارایی دارند، برای مقاومت در برابر سختترین شرایط طراحی شده اند. به علاوه در مورد تامین قطعات و سرویس های پس از خرید محصول، شرکت فلامک ماشین بهترین پشتیبانی را ارائه میکند.


دستگاه زمین شوی اسکرابر
دستگاه زمین شوی اسکرابر که از مهمترین دستگاههای نظافت صنعتی است ، دارای مدلهای مختلف است و هریک از مدلها تجیزات و امکانات خاصی دارند. ویژگی مشترک بین تمام دستگاههای اسکرابر و به طورکلی تمامی دستگاههای نظافت مکانیزه، دارا بودن برد الکترونیکی است. داشتن برد الکترونیکی سبب شده که این دستگاهها قابلیت برنامه ریزی شدن داشته باشند. برد الکترونیک کف شوی صنعتی اسکرابر شرکت فلامک ماشین مجهز به فیلمهای ضد رطوبت است که مقاومت آن را در برابر رطوبت ناشی از نظافت و شستشو افزایش میدهد.


چگونه یک اسکرابر مناسب انتخاب کنیم
در انتخاب مدل اسکرابر مناسب برای انجام امور نظافتی در هر محلی، برخی پارامترها باید در نظر گرفته شود تا بهترین و مناسبترین اسکرابر انتخاب شود. از جمله این پارامترها به متراژ فضای کاری مورد نظر، محدودیت زمانی و امکان دسترسی به برق شهری میتوان اشاره نمود. با این حال ویژگیهایی در برخی دستگاههای اسکرابر تعبیه شده است که میتواند از معیارهای انتخاب باشد. این ویژگیها ارتباطی به محل مورد استفاده نداشته و تنها کار با دستگاه اسکرابر را آسان تر میکند. از مهمترین این ویژگیها میتوان به موتور پیشبرنده اشاره کرد. موتور پیشبرنده زمین شوی صنعتی اسکرابر سبب میشود که این دستگاه کاربری بسیار ساده ای داشته باشد و از اتلاف نیروی اپراتور میکاهد.


رابطه کاربری اسکرابر خودرویی و انواع اسکرابر شارژی با اندازه مخزن آنها
هر دستگاه اسکرابر از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است. از جمله اجزای مشترک در همه ماشین های اسکرابر ، برس ، موتور پیشبرنده ، موتور مکنده ، تی خشک کن و مخزن آب تمیز و کثیف است. ابعاد مخزن آب تمیز و کثیف از دو جنبه بر روی کاربرد اسکرابر تاثیرگذار است. اول اینکه اندازه این مخازن بر اندازه اسکرابر موثر است و از این رو استفاده از آن برای محیطهای گوناگون، متفاوت است. جنبه دوم میزان گنجایش آب و نیاز به تخلیه آب کثیف و پر کردن مخزن آب تمیز است. هرچه اندازه مخزن بزرگتر باشد، مخزن آب کثیف دیرتر پر شده و لذا مساحت بیشتری نظافت میشود.


اسکرابر دستی و اسکرابر خودرویی مخصوص مراکز درمانی, اسکرابر IPC با تکنولوژی ECS
یکی از استفاده های مهم دستگاه اسکرابر، کاربرد آن در بیمارستانها و مراکز درمانی است. حفظ و رعایت بهداشت در همه اماکن مهم است اما حفظ و رعایت بهداشت در مراکز درمانی و بیمارستان اهمیت دوچندانی دارد چراکه عدم رعایت اصول بهداشتی در این مراکز سبب شیوع و رواج بیماریها میشود. از این رو به کارگیری دستگاه نظافت صنعتی مکانیزه اسکرابر به لحاظ بهداشتی اهمیت بالایی دارد. استفاده از اسکرابر سبب مبشود که کفشویی بیمارستان سریعتر و با کیفیت بیشتری انجام شود. به علاوه به دلیل عدم تماس مستقیم نیروی انسانی با سطوح آلوده ، اصول بهداشتی بهتر اعمال میگردد.


انتخاب اسکرابر کابلی و اسکرابر باطری دار مناسب با توجه به متراژ کاری
یکی از موارد مهم در مورد انتخاب اسکرابر، مساحت فضایی است که قرار است با ماشین اسکرابر نظافت شود. استفاده از دستگاه اسکرابر دستی برای محیطهای کوچک و استفاده از دستگاه اسکرابر سرنشین دار برای محیطهای وسیع رایج است. به کار بردن اسکرابر دستی در محیطهای بزرگ سبب افزایش مدت زمان لازم برای نظافت میگردد و همچنین نیروی انسانی بیشتری را میطلبد. از طرف دیگر از ماشین اسکرابر سرنشین دار یا خودرویی در مناطق کوچک نمیتوان استفاده کرد چرا که قدرت مانور پایینی دارد و در صورت وجود راهروهای باریک، کارایی خود را از دست میدهد.


اجزا و تجهیزات اسکرابر (اسکرابر های خودرویی)
هر اسکرابر بسته به نوع و مدل دستگاه، میتواند اجزای مختلفی را شامل باشد که بر روی کارایی آن موثر است. با این حال برخی از قطعات ( صرف نظر از جنس و کیفیت ) در همه دستگاههای کف شوی یکسان است. مخازن آب تمیز و کثیف از جمله این موارد است. همه دستگاههای اسکرابر دارای یک مخزن آب تمیز و یک مخزن آب کثیف هستند. گنجایش این مخازن بر اساس مدل و مورد استفاده آن متغیر است. جز ثابت دیگر در دستگاه زمین شوی، موتور مکنده آن است. یکی از ویژگیهای مهم در اسکرابر که سبب تمایز آن از روش های سنتی شده است، خشک شدن انی زمین پس از نظافت است که این مهم تنها به به کارگیری ترکیبی از موتور مکنده و طی خشک کننده حاصل میشود.

زمین شوی برقی - زمین شوی برقی دستی , زمین شوی برقی CT45
یکی از مدل های دستی زمین شوی برقی فلامک ماشین که طراحی فوق العاده و عملکردی بی نظیر دارد ، دستگاه زمین شوی برقی CT45 است. از این دستگاه برای محیطهای مختلفی از جمله محیطهای اداری و آموزشی استفاده میگردد و توانایی دارد که تمامی گوشه های محیط را نیز نظافت کند. راندمان کاری مفید بالای این زمین شوی برقی (2250 متر مربع در ساعت)، ظرفیت بالای مخزن آن و همچنین طول عمر بالای باتریش سبب میشود که نظافت کف زمین بی وقفه انجام شود.
زمین شوی برقی CT45 یک زمین شوی برقی دستی است, زمین شوی برقی CT45 یک زمین شوی برقی محیط های آموزشی و اداری است. زمین شوی برقی IPC با ظرفیت بالای مخزن

کف شوی - کف شوی دستی , کف شوی کوچک , کف شوی IPC
به طور کلی کف شوی به هر وسیله ای که برای نظافت کف زمین به کار میرود ، اطلاق میگردد. در نوع قدیمی و سنتی کف شوی ، از سطل کف شوی استفاده میگردد که کارایی پایینی دارد و سرعت عمل نظافت را پایین می آورد. امروزه به دلیل گسترش جمعیت و احتیاج به افزایش سرعت در کارها ، استفاده از روشهای سنتی نظافت پاسخگوی نیازهای بشر در زمینه نظافتی و بهداشتی نیست. از این رو برای رفع این مشکل ، دستگاههای نظافت صنعتی تولید و عرضه شدند. به کلیه دستگاههایی که به صورت مکانیزه و با سرعت مناسب و بدون نیاز فعالیت خاصی از سمت اپراتور توانایی نظافت محیطهای بزرگ و صنعتی را دارند، دستگاههای نظافت صنعتی میگویند.
شرکتهای مختلفی سعی کرده اند که در زمینه تولید و ارائه محصولات و دستگاههای نظافت صنعتی از جمله اسکرابر فعالیت کنند اما تعداد محدودی از آنها توانستند تا گامی موثر در این زمینه بردارند چراکه تولید این دستگاهها نیاز به داشن و فناوری بلایی دارد و طراحی مناسب آن تا نیاز به صرف وقت و هزینه دارد. یکی از بزرگترین و موفقترین شرکتها در این زمینه ، شرکت ipc است که شرکت فلامک ماشین، نماینده انحصاری این کمپانی در ایران میباشد. شرکت فلامک ماشین با ارائه انواع دستگاههای نظافت مکانیزه ، دستگاه کف شوی را نیز برای سرعت بیشتر و کیفیت بهتر نظافت ارائه نموده است.
کف شوی IPC ابزاری جهت شستن و خشک کردن زمین به طور همزمان می باشد که از انواع گونان بر خوردار است.
کف شوهای جهت آسان سازی شستشوی سطوح استفاده می گردند و پس از شستشو آب روی کف را جمع کرده و آن را خشک می نمایند. انواع مختلفی از دستگاههای کف شوی وجود دارد. اگر دستگاه کف شوی را بنا به شیوه هدایت تقسیم بندی کنیم ، به صورت کف شوی دستی (کف شوی کوچک)یا کف شوی سرنشین دار قابل تقسیم بندی است. حال اگر ماشین کف شوی را بر اساس معیار منبع تغذیه تقسیم کنیم ، این ماشین میتواند برقی یا باطری دار باشد.
دستگاه اسکرابر دستی دستگاهی است که اپراتور آن را به صورت دستی و از قسمت پشت دستگاه هدایت میکند. استفاده از کف شوی دستی (کف شوی کوچک)در محیطهای کوچک رایج است. همچنین بیشترین کاربرد این دستگاه در فضاهای دارای راهروها و سالن های باریک است. دستگاه کف شوی سرنشین دار یا خودرویی مانند خودرو عادی با استفاده از فرمان و پدال هدایت میشود. این دستگاه برای محیطهای با متراژ بسیار وسیع کاربرد دارد ولی قدرت مانور کف شوی سرنشین دار به اندازه کف شوی دستی (کف شوی کوچک)نیست و از این حیث استفاده از آن برای مکانهای تنگ و باریک امکان پذیر نیست.
در نوع دیگر طبقه بندی که کف شوی را به دو دسته اسکرابر شارژی و کابلی تقسیم میکند، منبع تغذیه نقش اصلی را ایفا میکند. کف شوی شارژی از باطری قابل شارژ برای تامین انرژی استفاده میکند در حالیکه کف شوی کابلی با اتصال مستقیم به پریز برق ، از برق شهری استفاده مینماید. استفاده از کف شوی شارژی برای همه محیطها امکان پذیر است اما کف شوی کابلی نیاز به مکانی دارد که پریز برق داشته باشد و سرپوشیده باشد. به علاوه به دلیل داشتن کابل و متصل بودن به پریز ، استفاده ازآن در محیطهای شلوغ و پر رفت و آمد ممکن است برای افراد ایجاد مشکل و حتی خطر نماید. با این حال حسن کف شوی کابلی نسبت به کف شوی شارژی در دائم کار بودن آن است. چرا کهکف شوی باطری دار پس از مدتی کار کردن نیاز به شارژ باطری پیدا خواهد کرد.
کف شوی IPC اتوماتیک نیاز به استفاده از نیروی انسانی را کم میکند و از حجم کاری نیروی انسانی میکاهد. از دیگر مزایای استفاده از کف شوی این است که این دستگاه نیاز به استفاده از آب و مواد شوینده را کاهش میدهد و از این رو کف شوی IPC دستگاهی دوست دار محیط زیست است. همچنین در استفاده از ماشین کف شوی ، بلافاصله بعد از اتمام برس کشی و نظافت کف ، موتور مکنده کف شوی آب کثیف را به داخل مخزن آب کثیف هدایت میکند و تی نصب شده در انتهای دستگاه کف شوی زمین را خشک میکند. این خشک کردن سریع زمین باعث بهبود کیفیت نظافت و پاکسازی میشود.
کف شوی غیر سنتی برقی IPC یک کف شوی دستی (کف شوی کوچک) است. کف شوی کوچک در انواع کف شوی برقی و کف شوی خودرویی ارائه میشود.کف شوی IPC برای نظافت کف استفاده میشوددستگاه زمین شوی - دستگاه زمین شوی سرنشین دار , دستگاه زمین شوی کابلی
نظافت و رعایت بهداشت در هر محیطی، همیشه جزو دغدغه های بشر بوده است. چراکه به این روش میتواند جلوی بروز بسیاری از بیماریها را بگیرد. روشهای سنتی شستشوی زمین روشهایی است که در آن فرد با استفاده از سطل ، مایع شوینده ، آب ، تی و برس اقدام به تمیز کردن سطح زمین میکند. گرچه این روشها در گذشته پاسخگوی نیاز بهداشتی جامعه بوده است، اما امروزه به دلیل افزایش جمعیت ، دیگر کارایی مناسبی ندارد. از این شرکتهای بزرگ با استفاده از تکنولوژی روز اقدام به تولید دستگاههای نظافت مکانیزه صنعتی کردند که مهمترین این دستگاهها ، دستگاه زمین شوی است.
دستگاه زمین شوی با بهره گیری از سیستم هوشمند و مکانیزه خود که حاصل از بردهای الکترونیکی حساس و دقیق داخل آن است ، سطح زمین را برس میزند و با آب و مواد شوینده میشوید. نکته شایان توجه در مورد دستگاه زمین شوی اسکرابر ، وجود موتور مکنده در آن است که پس از شستشوی زمین ، آب کثیف را به مخزنی درون دستگاه هدایت میکند. این عمل باعث میشود سطح زمین بلافاصله خشک شود و از تجمع دوباره قارچ و باکتری جلوگیری شود. به این شیوه دستگاه زمین شوی کارایی بیشتری دارد و کیفیت نظافت بهتری را ارائه میدهد و به این خاطر از روشهای سنتی شستشوی کف زمین بسیار کارآمدتر و محبوبتر است. این ویژگی ها در کنار سرعت بالای کار ، موجب کاربرد روز افزون این دستگاه در صنایع شده است.
امروزه وجود دستگاه زمین شوی صنعتی در هر محیط صنعتی یکی از الزامات است چرا که نظافت به شیوه سنتی برای محیط های بزرگ کاری عملا غیر ممکن است. در انتخاب دستگاه زمین شوی باید به کیفیت و کارایی دستگاه توجه ویژه نمود. دستگاه زمین شوی صنعتی با راننده نظافت را در مدت زمان کمتر انجام میدهد. به علاوه دستگاه زمین شوی کوچک برای کاربری در محیطهای باریک مناسب است.
همچنین با توجه به محیط به کارگیری دستگاه زمین شوی صنعتی ، باید مدل مناسب و کارآمد با توجه به شرایط محیط انتخاب شود. به طورکلی دستگاه زمین شوی میتواند به دو دسته زمین شوی دستی و سرنشین دار تقسیم شود. در دسته بندی دیگر، اسکرابر به دو دسته دستگاه زمین شوی باطری دار و کابلی تقسیم بندی میشود. هرکدام از این مدلها ویژگیهای خاصی دارد که کاربرد آنها را برای محیطهای ویژه ای مفید میسازد.اباید ذکر کرد که ساس کار دستگاه های زمین شوی همانند یکدیگر می باشد اما این نکته قابل ذکر می باشد که در بیشتر موارد برای مکان هایی با مساحت بیشتر از دستگاه های زمین شوی سرنشین دار و برای مکان هایی با مساحت کمتر که روند انجام فعالیت نظافت در آن آسان تر می باشد از دستگاه های زمین شوی دستی استفاده می گردد. همچنین دستگاه زمین شوی کابلی برای محیطهای سربسته ، دارای پریز برق و کم تردد مناسب است در حالیکه از دستگاه زمین شوی باطری دار میتوان در فضای باز و شلوغ نیز استفاده نمود.
دستگاه زمین شوی به وسیله اپراتور و از پشت دستگاه هدایت میشود و برای نظافت در محیطهای با متراژها کم و متوسط کارایی دارد. کارایی دستگاه زمین شوی دستی به ویژه در مکانهای با عبورگاههای تنگ و راهروهای باریک مشخص میشود. چراکه دستگاه زمین شوی قدرت مانور بالایی دارد و به دلیل ابعاد کوچکترش به راحتی در این گونه فضاها قابل به کارگیری است. از طرف دیگر دستگاه زمین شوی سرنشین دار مانند خودروی معمولی توسط پدال و فرمان قابل کنترل است. از این رو به این نوع دستگاه ، دستگاه زمین شوی خودرویی نیز گفته میشود. مهمترین کاربرد ماشین زمین شوی سرنشین دار برای شستشوی کف و نظافت در محیطهای وسیع است که به دلیل سرعت بالاتر و سهولت استفاده ، کارایی قابل توجهی دارد.
دستگاه اسکرابرipc یکی از کاراترین دستگاهها در این زمینه است. دستگاه زمین شوی صنعتی با داشتن شناور مخزن در هر دو مخزن آب تمیز و کثیف ، زمان تعویض آب را به اپراتور اطلاع میدهد. به علاوه در مورد مخزن آب کثیف ، پس از رسیدن آب به حد مشخصی ، شناور درون مخزن باعث قطع شده مکش توسط موتور مکنده میشود و از این طریق انتقال آب به مخزن را متوقف میکند.
این ویژگیها سبب ایجاد تفاوت بزرگی بین دستگاه زمین شوی ipc و دیگر دستگاههای موجود در بازار میشود. چراکه اپراتور را از بازدید مداوم و بی دلیل بی نیاز میکند و این عمل سرعت عمل را بالا میبرد. از طرف دیگر وجود شناور و قطع شدن مکش موتور پس از پر شدن مخزن سبب میشود دستگاه به دلیل سرریز مخزن آسیب نبیند و از این رو طول عمر دستگاه را افزایش میدهد.
از سوی دیگر دستگاه زمین شوی ساخت کمپانی ipc در هنگام کار صدای کمتری دارد و انرژی کمتری مصرف میکند. صدای کمتر سبب میشود استفاده از آن مزاحم انجام کارهای دیگر در مکان مورد استفاده نشود و انرژی مصرفی کمتر، علاوه بر صرفه اقتصادی، سبب جلوگیری از اتلاف وقت میشود. چراکه دیرتر نیاز به شارژ باتری (در مدلهای دستگاه زمین شوی باطری دار) پیدا میکند.
دستگاه زمین شوی IPC در انواع دستگاه زمین شوی سرنشین دار (دستگاه زمین شوی خودرویی , دستگاه زمین شوی باطری دار ) و دستگاه زمین شوی کابلی (دستگاه زمین شوی دستی) میباشد

دستگاه اسکرابر - دستگاه اسکرابر دستی و دستگاه اسکرابر سرنشین دار
برای نظافت صنعتی دستگاههای مختلفی وجود دارد که قابلیت های متفاوت آنها سبب به کارگیری آنها در محیطهای مختلف میشود. یکی از دستگاههای مهم در نظافت مکانیزه صنعتی، دستگاه اسکرابر است. دستگاه اسکرابر دستگاهی مکانیزه است که در نظافت کف زمین در بسیاری از اماکن میتواند به کار گرفته شود. مهمترین مکانهای به کارگیری دستگاهاسکرابر را میتوان مراکز درمانی و بیمارستانها ، مراکز تجاری و اداری ، مانهای صنعتی و کارخانه ها و اماکن مذهبی دانست. دستگاه اسکرابر قابلیت به کارگیری روی هرنوع کفپوش اعم از پارکت ، سرامیک ، سنگ و غیره را دارد.
دستگاه اسکرابر به دلیل داشتن برس های چرخان میتواند سطح زمین را به خوبی نظافت کند و تمام آلودگی ها را از روی آن حذف کند. تی تعبیه شده در انتهای دستگاه نیز سطح مورد نظر خشک و عاری از لکه ای را پس از نظافت ارائه میدهد. از دستگاه اسکرابر برای نظافت و شستشوی کف استفاده میشود و این دستگاه قابلیت به کارگیری در تمامی سطوح و تمامی مکانها را دارد و تنها کافیست براساس کارایی مورد نظر، مدل مناسب برای هدف انتخاب شود. دستگاه اسکرابر نقش مهمی در نظافت مکانیزه دارد و سرعت و کیفیت شستشو و تمیز کردن کف زمین در ابعاد وسیع را افزایش میدهد.
انواع مدل های مختلفی از دستگاه اسکرابر وجود دارد. در نوعی از تقسیم بندی ، دستگاه اسکرابر به دو مدل دستگاه اسکرابر دستی و دستگاه اسکرابر سرنشین دار تقسیم بندی میشود. بیشترین تفاوت در کاربرد این دو مدل دستگاه ، استفاده از آنها برای متراژهای متفاوت است. دستگاه اسکرابر کوچک در محیطهای کوچک و دستگاه اسکرابر سرنشین دار برای متراژهای بسیار وسیع استفاده میگردد. در تقسیم بندی دستگاه اسکرابر بر اساس نیروی محرکه و منبع تغذیه ، دو نوع کابلی و شارژی از مدلهای این دستگاه هستند. دستگاه اسکرابر کاربر پشت دستگاهی است که نیروی خود را از باطری تامین میکند و دستگاه اسکرابر کابلی ، با اتصال مستقیم به برق شهری ، نیروی محرکه کافی را فراهم میکند.چنانکه ذکر شد ،
اسکرابرها از لحاظ گوناگون مورد تقسیم بندی قرار می گیرند، یکی از این دسته بندی ها از لحاظ مشخصه ها و امتیازهایی است که هر کدام از این اسکرابرها دارا می باشند از این رو می توان چند دسته از مورد اهمیت ترین آنها را ذکر کرد که عبارتند از اسکرابر بیمارستانی که برای مکان هایی نیازمند به سطح بالای بهداشت طراحی شده اند، دیگری اسکرابر کم صدا که عملکرد آنها کم صدا تر از باقی اسکرابرها می باشد و از این رو در ساعات مختلف شبانه روز و مکان هایی که نیازمند سروصدای کمتری هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت فلامک ماشین در زمینه عرضه ماشینهای صنعتی نظافت پیشگام بوده و انواع مختلف دستگاههای پرکاربرد را از بهترین شرکت در این زمینه تهیه کرده و در اختیار استفاده کننده های ایرانی قرار میدهد. از جمله این دستگاهها میتوان به دستگاه اسکرابر با راننده ، دستگاه اسکرابر دستی ، سوییپر ، واترجت و غیره اشاره کرد. یکی از دستگاههای مهم و کاربردی شرکت فلامک ماشین ، دستگاه اسکرابر آن است که برای نظافت انواع سطوح و در هر صنعتی قابل به کارگیری است. دستگاه اسکرابر فلامک ماشین دارای طول عمر بالای موتور است که این موضوع در دراز مدت باعث کاهش هزینه تعمیر دستگاه اسکرابر میگردد و به نوبه خود کمک چشمگیری در کاهش هزینه های نظافت صنعتی دارد. دارا بودن صفحه نمایشگر و برد الکترونیکی قابلیت برنامه ریزی به دستگاه اسکرابر داده و نیز باعث میشود در انواع باتری دار آن ، اپراتور از میزان شارژ باتری با خبر باشد.
قدرت مانور بالای دستگاه اسکرابر ، سهولت به کارگیری آن و قدرت مانور بالای این دستگاه است. قدرت مانور بالای دستگاه اسکرابر سبب میشود که در محیطهایی با فضای کاری کم کارایی بالایی داشته باشد. برای مثال استفاده از دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر در نظافت راهروها و سالنهایی که ورودی باریک دارند، بسیار موثر است. دستگاه اسکرابر توان چرخشی برس بالایی دارد و خود نیز به دلیل طراحی مناسب، قابلیت به کارگیری در محیطهای کوچک، باریک و با فضای کار کم را داراست. دستگاه کف شوی صنعتی امکان حرکت به عقب نیز دارد که این خود در مکانهای کوچک و تنگ قابلیتی کاربردی به شمار میرود.
البته بالا بودن قدرت مانور دستگاه کف شوی صنعتی، به مدل و طراحی آن نیز بستگی دارد. برای مثال دستگاههای اسکرابر دستی قابلیت جابه جایی و مانور بیشتری از اسکرابرهای سرنشین دار دارند چرا که ابعاد کوچکتری را دارا هستند. به علاوه کف شوی صنعتی مدل شارژی از مدل کابلی آن توانایی حرکت و جا به جایی بیشتری دارد. به غیر از این موارد کلی، طراحی بدنه و وسایل اسکرابر در بالا بودن قدرت مانور آن تاثیر بسزایی دارد. طراحی دستگاههای نظافت صنعتی فلامک ماشین به شیوه ای بهینه شده است که بیشترین کارایی و کمترین هزینه را شامل باشد.
دستگاه اسکرابر به انواع دستگاه اسکرابر دستی ( دستگاه اسکرابر کاربر پشت یا دستگاه اسکرابر کوچک ) و دستگاه اسکرابر سرنشین دار ( دستگاه اسکرابر با راننده ) اطلاق میشود

کف شوی صنعتی - کف شوی صنعتی کابلی , کف شوی صنعتی باتری دار
نظافت و بهداشت عنصری حیاتی در جهت حیات و بقای انسان است. پیشرفت تکنولوژی سبب شده روشهای آسانتر و سریعتری برای نظافت ایجاد شود که کارایی بالاتری نسبت به روشهای قدیمی دارند. این روشها استفاده از دستگاههای صنعتی مکانیزه نظافتی است. از مهمترین این دستگاهها میتوان به ماشین کف شوی صنعتی اشاره کرد. این ماشین برای نظافت کف زمین به کار میرود و به دلیل ویژگیهای منحصر به فرد خود، به وسیله ای مهم در صنعت نظافت تبدیل شده است.
ماشین کف شوی صنعتی دستگاهی است که برای نظافت و شستشوی زمین در ابعاد وسیع و مراکز صنعتی و مشابه آن به کار گرفته میشود. دستگاه کف شوی صنعتی کارایی نظافت را در همه زمینه ها افزایش میدهد. مکانهایی قابل استفاده از کف شوی صنعتی شامل صنایع عمرانی، مراکز تجاری - اداری، آزمایشگاه ها و مراکز پزشکی ادارات، شرکت ها و موسسات، مساجد و اماکن مذهبی، پایانه ها، رستوران ها و کارخانجات تولیدی میگردد. نظافت با کف شوی صنعتی برای محیطهای بزرگ باعث افزایش راندمان کاری میشود.
کف شوی صنعتی در دسته های مختلفی میتواند تقسیم بندی شود که این شیوه های تقسیم بندی ، پایه و اساس متفاوت دارد. در نوعی از این دسته بندی ، کف شوی صنعتی به دو دسته کف شوی صنعتی کابلی و کف شوی صنعتی باتری دار یا شارژی تقسیم بندی میشود. کف شوی صنعتی برقی برای مکانهایی که دارای پریز برق هست و رفت و آمد زیادی ندارد پرکاربرد است. طبعاً کف شوی صنعتیکابلی دستی در محیط های سربسته قابلیت به کارگیری دارد. اما کف شوی صنعتی شارژی به دلیل راحتی حمل و نقل در دو شکل دستی و خودرویی تولید میشود و در محیطهای سربسته و سر باز کارا است.
هریک از انواع ماشین های کف شوی صنعتی طراحی خاص خود و کارایی های منحصر به فردی دارند که با یکدیگر متفاوت بوده و از این رو کاربرد آنها را ویژه میکند. بنابراین باید متناسب با کاربردی که برای کف شوی صنعتیدر نظر گرفته شده است ، دستگاه اختصاصی آن انتخاب و خریداری شود. برای مثال اگر محل مورد نظر متراژ بسیار وسیعی دارد، برای افزایش سرعت و جلوگیری از اتلاف وقت نیاز به استفاده از ماشین کف شوی صنعتی سرنشین دار است. این در حالیست که اگر محلی که دستگاه برای آن خریداری میشود، دارای راهروهها و سالنهای باریک باشد، خرید کف شوی صنعتی دستی ارجح است.
ماشین کف شوی صنعتی از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است. در حال کلی اجزای اصلی کف شوی شامل برس ، اجزای الکترونیکی ، اجزای پلاستیکی و چرخ هاست. پهنای برس تعیین کننده پهنای تمیزکنندگی کف شوی صنعتی است و پارامتر تعیین کننده است که میزان قدرت و مدت زمان تمیزکنندگی کف را مشخص میکند. از نکات مهم در انتخاب کف شوی صنعتی ، انتخاب صحیح پهنای برس و پهنای تی است. چراکه هرچه پهنای برس و تی بزرگتر باشد ، ابعاد دستگاه بزرگتر است. گرچه این امر سرعت کار نظافتی را بالا میبرد ولی باید به محیطی که کف شوی صنعتی برای آن خریداری میشود نیز توجه شود. ماشین کف شوی صنعتی بزرگ قابلیت کاربرد در محیطهای کوچک را ندارد. دلیل این امر عدم قدرت مانور است که موجب میشود نظافت به درستی انجام نشود.
استفاده از اسکرابر از مزیت های زیادی برخوردار است از جمله اینکه سرعت شست و شو را افزایش داده و موجب استفاده بهینه از زمان می گردد. همچنین کیفیت شست و شو را در عین استفاده کمتر از آب و مواد شوینده افزایش می دهد. زمین در مدت زمان کمتری خشک می شود و با کاهش مصرف مواد مورد نیاز و هزینه هایی در رابطه با نیروی انسانی، موجب صرفه جویی قابل توجهی در میزان هزینه های مربوط به نظافت می گردد.
کف شوی صنعتی به دو دسته کف شوی صنعتی کابلی ( کف شوی صنعتی برقی یا کف شوی صنعتی دستی ) و کف شوی صنعتی باتری دار (کف شوی صنعتی شارژی ) تقسیم بندی میشود.
اسکرابر بیمارستانی - اسکرابر بیمارستانی CT230 یک اسکرابر بیمارستانی خودرویی
ماشین اسکرابر بیمارستانی IPC سرنشین دار CT230 ماشینی بسیار قابل اطمینان و کارا است. با استفاده از این اسکرابر بیمارستانی میتوان محیطهای بزرگ بیمارستان و درمانی را با کیفیت بالا و اطمینان از داشتن دستگاهی قابل اطمینان که آسیبی به محیط وارد نمیکند، نظافت نمود. مخازن دستگاه اسکرابر بیمارستانی خودرویی CT230 و بدنه آن از جنس مرغوبترین پلی اتیلن تهیه شده است و سر برس آن به سیستم ضد شوک مجهز و برای مقاومت در برابر ضربه شدید طراحی شده است.
اسکرابر بیمارستانی CT230 یک اسکرابر باطری دار است
اسکرابر بیمارستانی IPC دارای انواعی است , اسکرابر بیمارستانی CT230 یکی از آنها است. اسکرابر بیمارستانی خودرویی CT230 یک اسکرابر سرنشین دار و اسکرابری باطری دار استکف شوی برقی - کف شوی برقی CT160 یک کف شوی برقی سرنشین دار
در میان تمام دستگاههای کف شوی برقی سرنشین دار که توسط شرکت فلامک ماشین عرضه میشود، دستگاه کف شوی برقی CT160 به علت عملکرد فوق العاده و برخورداری از تکنولوژی پیشرفته، شاخص و متمایز است. کف شوی برقی CT160 به دلیل داشتن کنترل پنل هوشمند خود، قابلیت برنامه ریزی برای سه روش مختلف شستشو را دارد که باعث میشود بیشترین تطابق را با شرایط محیط مورد نظافت پیدا کند. شرایط محل نظافت هرچه که باشد دستگاه کف شوی برقی CT160 میتواند تمامی ویژگیهای لازم برای نظافت را فراهم کند و بهره وری معادل 6175 متر مربع در ساعت از خود نشان دهد. به علاوه این ماشین کف شوی برقی بیش از 5 ساعت عمر باتری دارد.
کف شوی برقی فلامک دارای انواعی است که کف شوی برقی CT160 یک کف شوی برقی سرنشین دار ( کف شوی برقی خودرویی ) از انواع کف شوی برقی و باطری دار است
زمین شوی بیمارستانی - زمین شوی بیمارستانی CT110 , زمین شوی بیمارستانی سرنشین دار
دستگاه زمین شوی بیمارستانی CT110 شرکت فلامک ماشین برای نظافت فضاهای بزرگ و سطوح بیمارستان و مراکز درمانی مناسب است. ماشین زمین شوی بیمارستانی CT110 به دلیل داشتن محفظه باتری بزرگ میتواند 4 ساعت بی وقفه عملیات نظافت را انجام دهد و با داشتن پهنای نظافت 85 سانتیمتری سرعت نظافت بالایی دارد. به علاوه این دستگاه زمین شوی بیمارستانی برای مصرف بهینه آب و مواد شوینده طراحی شده است. تمامی این ویژگیها در کنار حداکثر قدرت تمیز کنندگی دستگاه زمین شوی بیمارستانی CT110 سبب شده این دستگاه سریع، خاص و کارآمد باشد.
زمین شوی بیمارستانی فلامک ماشین در مدل های ( زمین شوی بیمارستانی CT110 ؛ زمین شوی بیمارستانی CT160 ؛ زمین شوی بیمارستانی CT230 ؛ زمین شوی بیمارستانی CT80 ؛ زمین شوی بیمارستانی CT70 )
زمین شوی صنعتی - زمین شوی صنعتی خودرویی , زمین شوی صنعتی بیمارستانی
زمین شوی صنعتی به کلیه دستگاه های صنعتی که برای نظافت و پاکسازی زمین و کف به کار میرود ، اطلاق میگردد . این دستگاه ها میتواند به صورت دستی یا سرنشین دار باشد. دستگاه زمین شوی صنعتی خودرویی دستگاهی مکانیزه برای پاکسازی متراژهای وسیع است. این دستگاه در مکانهای مذهبی ، بیمارستان ها ، مدارس و دانشگاهها و دیگر اماکن بزرگ قابلیت کارایی دارد و سرعت نظافت را به طرز چشمگیری بالا میبرد. یکی از استفاده های مهم از زمین شوی صنعتی استفاده از آن در بیمارستانها و مراکز درمانی است. نظافت کف زمین در اینگونه مکانها از لحاظ بهداشتی نیز بسیار مورد اهمیت است. استفاده از زمین شوی صنعتی برای نظافت و شستشوی کف در بیمارستانها از شیوع بیماریهای عفونی و واگیردار جلوگیری میکند.
یکی از نکاتی که استفاده از زمین شوی صنعتی را برای بیمارستانها و مراکز درمانی مطلوب میکند، وجود موتور مکنده در این سیستم است. موتور مکنده آب کثیف حاصل از نظافت را سریعا به داخل مخزن دستگاه انتقال میدهد. در مقایسه با روشهای سنتی و استفاده از تی و سطل این عمل سبب میشود که آب کثیف روی زمین از محلی به محل دیگر انتقال نیابد و به این طریق کیفیت نظافت ، افزایش یابد. از سمت دیگر خشک شدن بلافاصله سطح پس از شستشو ، امکان رشد باکتری و قارچ را به حداقل میرساند.
مهمترین مسئله در خرید یک زمین شوی صنعتی بیمارستانی, کیفیت نظافت برس اسکرابر و راندمان کاری آن و در کل کیفیت تولید زمین شوی صنعتی است. تنها برند های مطرح تولیدی جهان هستند که به موضوع استفاده اززمین شوی صنعتی در محیط های پزشکی دقت دارند و طراحی خود را متناسب با محیط این مراکز مطابقت میدهند.
به علاوه شیوه هدایت زمین شوی صنعتی نیز با توجه به متراژ بیمارستان یا مرکز درمانی و وسعت آن باید انتخاب شود. اگر بیمارستان در محیطی واقع شده است که متشکل از تعداد زیادی راهرو است ، استفاده از زمین شوی صنعتی خودرویی در آن امکان پذیر نیست. چراکه در تردد افراد مشکل ایجاد میکند. به علاوه زمین شوی صنعتی با راننده به دلیل ابعاد بزرگتر قدرت مانور کمتری دارد. بنابراین مناسبترین گزینه ، اسکرابر دستی است.
گرچه زمین شوی صنعتی بیمارستانی طراحی خاص و منحصر به فردی دارد، اما دیگرانواع این دستگاه نیز از این قاعده مستثنی نیست. همه زمین شوهای صنعتی طراحی ویژه و کیفیت بالا دارند. نحوه کار با زمین شوی صنعتی بسیار آسان است و نیاز به آموزش خاصی برای اپراتور ندارد. دستگاه زمین شوی صنعتی دستی نیز کاربرد فراوانی در متراژهای کمتر دارد و به خصوص در مواردی که نیاز به نظافت راهروها و مکانهای باریک هست ، استفاده از این نوع دستگاه زمین شوی صنعتی رایج تر است.
زمین شوی صنعتی با کیفیت بالا قادر به نظافت در مدت زمان زیادی است به طوریکه از آن به عنوان دستگاه زمین شوی صنعتی مداوم کار نیز یاد میشود. این ویژگی سبب میشود بتوان از زمین شوی صنعتی در متراژهای وسیع استفاده کرد بدون اینکه نیاز به توقف زیاد باشد یا مشکلی برای دستگاه پیش بیاید. زمین شوی صنعتی به صورت شارژی یا کابلی در دسترس است که استفاده از مدل کابلی آن سبب میشود قدرت مداوم کاری زمین شوی صنعتیبیشتر به چشم بیاید. چراکه در استفاده از مدل باتری دار، نیاز به شارژ مجدد باتری پس از گذشت مدت زمان مشخصی خواهد بود.
شرکتهای مختلفی در جهان در تهیه و عرضه دستگاههای نظافت صنعتی و زمین شوی صنعتی مشغول به فعالیت است. شرکت ipc ایتالیا یکی از یاسابقه ترین این شرکتهاست که طراحی های منحصر به فرد دستگاههای آن و خدمات پس از فروش مطلوبی که دارد آن را از دیگر کمپانی ها متفاوت و متمایز میکند.
به طور کلی مواردی که باید درا نتخاب یک زمین شوی صنعتی مورد توجه قرار بگیرند عبارتند از مساحت و نوع کاربری مکان مورد شست و شو، هماهنگی ابعاد و وزن زمین شوی با درگاه های مکان مورد نظر و آسانی در حمل و نقل آن، محل نگهداری زمین شوی نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و همچنین محلی که برای پر و خالی کردن مخزن مورد استفاده قرار می گیرد نیز باید از استانداردهای مناسب برخوردار باشد.
زمین شوی صنعتی در نوع زمین شوی صنعتی سرنشین دار (زمین شوی صنعتی خودرویی , زمین شوی صنعتی با راننده ) معمولا به زمین شوی صنعتی بیمارستانی نیز اطلاق میشود
ماشین اسکرابر - ماشین اسکرابر کابلی , ماشین اسکرابر مکانیزه فلامک
اهمیت نظافت و پاکیزگی در تمامی محیط ها اعم از صنعتی، تجاری و مسکونی سبب پیدایش روشهای نظافتی شده است که از عهده پاکسازی محیط به درستی بر بیاید و زمان بالایی را نیاز نداشته باشد. این روش ها با نام روشهای نظافت صنعتی شناخته میشوند. یکی از مهمترین و پرکاربردترین دستگاه های نظافت صنعتی که در عملیات شستشو و نظافت حرفه ای استفاده میگردد، ماشین اسکرابر می باشد. ماشین اسکرابر عملیات شستشو و خشک کردن سطح را بطور همزمان انجام میدهد و از این رو موجب افزایش کیفیت شستشو و نظافت کف میگردد. به علاوه سرعت انجام نظافت توسط این دستگاه در مقایسه با روش های سنتی مثل تی و سطل بسیار بالاتر است و از این لحاظ است که این دستگاه بسیار پرطرفدار است و از مهمترین دستگاه های نظافتی شناخته میشود.
در انواع دسته بندی ماشین اسکرابر ، دسته بندی بر اساس منبع تغذیه یا دسته بندی بر اساس سیستم هدایتی ، دو نوع رایج دسته بندی هستند. در دسته بندی بر اساس منبع تغذیه ، دستگاه اسکرابر شامل دو نوع شارژی با سیستم ECS و یا کابلی میشود. در نوع برقی ، ماشین اسکرابر انرژی مورد نیاز خود را بدون باطری از طریق پریز ، از برق شهری تامین میکند. در نوع شارژی با سیستم ECS منبع تغذیه باتری های سیستم اسکرابر است. بسته به مکانی که ماشین اسکرابر در آن به کار گرفته میشود ، هرکدام از این دستگاهها مزایا و محدودیتهایی را اعمال میکنند. برای مثال اگر مدت طولانی نیاز به نظافت و شستشوی کف در محیطی سربسته و دارای پریز وجود داشته باشد ، استفاده از ماشین اسکرابر کابلی ، گزینه مناسبی است. در حالیکه در فضاهای پر تردد و با محدودیت در پریز برق ، استفاده از اسکرابر شارژی معقولتر به نظر میاید.
ماشین اسکرابر مکانیزه ویژگیهای منحصر به فردی دارد که آن را برای نظافت صنعتی ایده آل میسازد . جدا از ویژگیهای عمومی دستگاههای نظافتی که موجب کاهش هزینه ها و افزایش سرعت نظافت میشود، ماشین اسکرابرویژگیهای منحصر به فرد دیگری نیز دارد. از جمله این ویژگی های منحصر به فرد میتوان به مخزن آب کثیف و موتور مکنده اشاره کرد. وجود موتور مکنده و مخزن آب کثیف در ماشین اسکرابر سبب جمع آوری سریع و بلافاصله آب کثیف از روی سطح میشود و به این طریق کیفیت نظافت را بهبود میبخشد. از طرف دیگر مخزن آب ماشین اسکرابر به راحتی قابل جداسازی و تخلیه است و از این رو پس از نظافت به راحتی میتوان ماشین اسکرابر را آماده عملیت نظافتی بعدی نمود.
از جمله دیگرویژگی های ماشن اسکرابر می توان به برخورداری از موتور حرکتی نام برد که وجود این موتور در برخی ماشین های اسکرابر سبب حرکت به جلوی آن بدون نیاز به انرژی کاربر گشته و با توجه کاهش زمان شست و شو، بازده کار را افزایش می دهند. همچنین بعضی از انواع ماشین اسکرابر دارای سیستم آنتی باکتریال هستند که موجب افزایش کیفیت شست و شو می گردد و برخی دیگر مجهز به سیتم کم صدا هستند که آنها را برای استفاده در مکان های نیازمند آرامش مانند بیمارستان ها و کتابخانه ها مناسب می سازد.
داشتن تی هلالی شکل در پشت ماشین اسکرابر ویژگی دیگری است که این امکان را به این دستگاه میدهد که خشک کردن زمین را به خوبی انجام دهد و سطحی تمیز ، خشک و بدون لکه از خود باقی بگذارد. از این رو ماشیناسکرابر اثر گذاری بیشتر به لحاظ سطح کیفی خشک کنی دارد و برای استفاده بر روی انواع سطوح مناسب است. در ماشین اسکرابر فلامک ماشین ، سیستم (UDS ) در راستای افزایش سطح کیفی خشک کنی دستگاه ها است که نیز مرهون استفاده از موتور های وکیوم سه استیج ، طراحی ( V-Shope ) تیغه تی و نیز امکان استفاده از انواع و اقسام تیغه های تی جهت استفاده بر روی تمامی سطوح میباشد .
بنابراین ماشین اسکرابر دستگاهی مهم در نظافت صنعتی است که با داشتن ویژگیهای منحصر به فرد خود ، کار نظافت و شسشتوی کف را سزیعتر و با کیفیت تر کرده است. با این حال از آنجا که مدلهای مختلفی از ماشین اسکرابرموجود است ، برای اینکه کارایی آن به حداکثر میزان ممکن برسد، باید دستگاهی متناسب با فضای مورد استفاده تهیه شود. این امر نیاز به شناخت مناسبی از انواع ماشین های اسکرابر و کارایی های آن دارد.
کمپانی ipc با سالها تجربه در زمینه تولید دستگاههای نظافت صنعتی و با در اختیار داشتن کادری مجرب ، بهترین و با کیفیت ترین ماشین اسکرابر را تولید میکند و در انواع مدل ها و اندازه ها عرضه مینماید تا مشتری با توجه به نیاز خود ، مورد مناسب را انتخاب و خریداری کند.
ماشین اسکرابر فلامک در انواع ماشین اسکرابر کابلی ( ماشین اسکرابر برقی , ماشین اسکرابر بدون باطری ) یک ماشین اسکرابر مکانیزه با سیستم UDS است , ماشین اسکرابر شارژی IPC با سیستم ECS
ماشین زمین شوی - ماشین زمین شوی خودرویی یا سرنشین دار , ماشین زمین شوی دستی
تمامی اقداماتی که برای نظافت محیطهای بزرگ، صنعتی و تجاری انجام میگیرد و در آن از دستگاههای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده میشود، در حوزه نظافت صنعتی جای میگیرد. انواع مختلفی از دستگاههای نظافت صنعتی موجود است که کاربردهای مختلفی دارد. یکی از دستگاههای مهم و کاربردی نظافت صنعتی ، ماشین زمین شوی است. از ماشین زمین شویبرای شستشو، نظافت و ضدعفونی کف زمین در بسیاری از اماکن استفاده میگردد.
در واقع میتوان گفت که ماشین زمین شوی وسیله ای نظافتی است که برای نظافت مکانهای وسیع و نیز در مجتمع های اداری، تجاری و مسکونی کاربرد زیادی دارد چراکه سرعت نظافت را افزایش میدهد. از آنجا که وجود آلودگی و مواد بیماری زا نظیر باکتری در تمامی امکان اعم از تجاری، صنعتی و مسکونی، معضل بزرگی است و اثرات نامطلوب و مخربی را بر سطوح میگذارد و باعث افزایش بیماری ها و شیوع آنها میگردد، نظافت مداوم این مکانها اهمیت بالایی دارد و از آنجا که وسعت این مکانها معضلی در برابر نظافت های پیوسته بوده است، ماشین زمین شوی گام مهمی را در راستای ایجاد امکان برای پاکسازی و ضدعفونی آنها برداشته است.
استفاده از اسکرابر در اکثر اماکن و بر روی انواع مختلفی از کفپوش رایج است. از اماکنی که کارآمدی ماشین زمین شوی در آنها به اثبات رسیده است میتوان به مراکز آموزشی ، دانشگاهها ، مدارس ، کارخانجات ، داروسازی ها ، مراکز اداری ، مراکز تجاری ، ساختمانهای مسکونی ، مراکز درمانی و بیمارستانها اشاره نمود. همچنین ماشین زمین شوی بر روی سنگ ، سرامیک ، پارکت ، بتن ، اپوکسی و بسیاری از کفپوشهای دیگر استفاده شده و نتیجه مطلبی داشته است.
شرکتهای مختلفی در دنیا در تولید و عرضه ماشینهای نظافت صنعتی مشغول به فعالیت هستند. شرکت فلامک ماشین ، با تحقیقات گسترده در میان این شرکتها و با به کارگیری مهندسین مجرب در این زمینه ، سعی در انتخاب بهترین شرکت فعال کرد تا دستگاههایی مطابق با نیاز کشور ، در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. حاصل تحقیقات این شرکت، پیدا کردن برند معتبر ipc group شد که شرکتی موفق در زمینه تولید ماشینهای نظافتی است و دستگاههای آن طراحی منحصر به فردی دارند. از جمله دستگاههای منحصر به فرد و کارآمد شرکت ipc میتوان به ماشین اسکرابر یا زمین شوی صنعتی آن اشاره نمود.
ماشین زمین شوی ipc، ماشینی برای نظافت انواع سطوح اعم از بتن ، اپوکسی، سرامیک، سنگ و غیره است که در نظافت صنعتی و نظافت مکانیزه بسیار شاخص است. اجزای مکانیکی ماشین زمین شوی شامل شاسی است که از جنس فولاد آبکارى شده میباشد. بلبرینگ ها اجزای دیگر مکانیکی هستند که در برابر نفوذ رطوبت و آب مقاومت بالایی دارند. اتصالات که از جنس استیل ضد زنگ و مقاوم در برابر زنگ زدگى هستند، اجزای مکانیکی مهم دیگر در ماشین زمین شوی است.
انواع مختلفی از ماشین زمین شوی موجود است. اسکرابر ممکن است به صورت دستی هدایت شود یا هدایت آن مشابه با خودروهای شهری باشد که در این صورت به آن ماشین زمین شوی خودرویی یا سرنشین دار گویند. ازماشین زمین شوی دستی برای نظافت محیطهای کوچک و دارای گذرگاههای باریک و تنگ استفاده میشود در حالیکه استفاده از ماشین زمین شوی خودرویی در متراژهای بسیار وسیع رایجتر است. ماشین زمین شوی خودرویی باعث میشود نیاز به استفاده زیاد از نیروی انسانی برای نظافت مکانهای بزرگ وجود نداشته باشد. همچنین دو نوع ماشن زمین شوی برقی و ماشین زمین شوی شارژی دو دسته از انواع ماشین های زمین شوی هستند که تفاوت آنها نحوه تامین انرژی دستگاه است. در مدل شارژی ، دستگاه زمین شوی دارای باطری های قابل شارژ است اما در مدل برقی ، دستگاه به وسیله کابل به پریز برق شهری متصل میشود.
استفاده از ماشین اسکرابر از مزیت های بالایی برخوردار است که از هر لحاظ موجب کاهش هزینه می گردد چه از لحاظ اقتصادی و چه زمان مورد نیاز برای انجام نظافت. ماشین زمین شوی به حفظ سلامت کاربر نیز به جهت جلوگیری از خم و راست شدن بسیار کمک شایانی می کند و موجب افزایش سرعت شست و شو و کیفیت آن و خشک شدن زمین شده و طول عمر کف پوش ها را به دلیل نظافت مناسب و از بین برنده عامل ها آلودگی، افزایش می دهد.
ماشین زمین شوی IPC در انواع ماشین زمین شوی خودرویی یا سرنشین دار و ماشین زمین شوی دستی و مدل های (ماشین زمین شوی ct110, ماشین زمین شوی ct90, ماشین زمین شوی ct70 )
ماشین کف شوی - ماشین کف شوی دستی و ماشین کف شوی کابلی , ماشین کف شوی شارژی
امروزه به دلیل افزایش جمعیت از یک سو و پیشرفت تکنولوژی از سوی دیگر ، وسایل نظافتی و ضدعفونی نیز پیشرفت کرده و خود را با دنیای مدرن هماهنگ نموده است. استفاده از دستگاههای مکانیزه نظافتی امری جدید در امور بهداشتی است که کیفیت نظافت را بالا میبرد و همچنین کار را سرعت میبخشد. برای نظافت مکانهای بزرگ و وسیع بهترین روش استفاده از دستگاههای نظافت صنعتی است که انواع مختلفی از ان در بازار وجود دارد. یکی از مدلهای دستگاه نظافت صنعتی که برای شستشوی کف زمین کاربرد دارد، ماشین کف شوی صنعتی یااسکرابر است.
ماشین های کف شوی بر اساس نوع برس، چگونگی هدایت، منبع تغذیه و نوع عملکرد در دسته های گوناگونی قرار می گیرند. برس ها در ماشین های کف شوی به صورت دیسکی، غلطکی و یا دارای پد لرزان می باشند و هدایت در آنها به صورتی سرنشین دار و یا دستی است. منبع تغذیه در ماشین کف شوی یا به صورت شارژی است که از باتری در ساخت آنها استفاده شده است و یا به صورت کابلی می باشد که با اتصال به پریز برق عمل شست و شو را انجام می دهد. عملکرد این ماشین ها یا به صورت دستی و یا به صورت اتوماتیک می باشد.
برای محیطهای کوچکتر یا محیطهایی که راهروهای باریک و مکانهایی دارند که نیاز به امکان استفاده از وسایل نظافتی کوچکتر و با قدرت مانور بالاتر دارد، از ماشین کف شوی دستی استفاده میشود. اغلب ماشین های کف شوی دستی دارای دسته قابل تنظیم هستند که این کار را برای اپراتور دستگاه راحتتر میکند. حال اگر دستگاه نظافتی برای شستشوی زمین در متراژ بسیار بزرگ تهیه شود، استفاده از ماشین کف شوی سرنشین دار منطقی تر است. چراکه سرعت بالاتری دارد و موجب خستگی کمتر نیروی انسانی میشود و به این دلیل نیاز به استفاده بیشتر از نیروهای انسانی را از بین میبرد.
همچنین ماشین کف شوی میتواند به وسیله انرژی گرفته شده از باطری کار کند یا با استفاده از کابل، نیروی خود را از برق شهری تامین کند. اسکرابر شارژی را میتوان در همه محیطها اعم از سربسته یا فضای آزاد به کار گرفت و به دلیل عدم نیاز به پریز و کابل برق، مشکلات رفت و آمد را در مناطق شلوغ ایجاد نمیکند. اما این دستگاه پس از مدتی کار و نظافت ، نیاز به شارژ مجدد پیدا میکند. از این رو اگر مکانی سرپوشیده و دارای پریز برق است و رفت و آمد در آن بالا نیست، استفاده از ماشین کف شوی کابلی توصیه میگردد.
در حالت کلی و جدا از نوع و مدل دستگاه اسکرابر ، طول عمر بالای ماشین کف شوی این دستگاه را به گزینه عالی برای نظافت کف در متراژهای وسیع تبدیل نموده است چرا که صرفه اقتصادی زیادی دارد و با کاهش هزینه نیروی انسانی و کاهش مصرف آب موجب کاهش هزینه های نظافت میگردد.
نکات مختلف و متفاوتی در کارایی و موثر بودن نوع ماشین کف شوی وجود دارد که با توجه به نوع کارکرد مورد انتظار ، باید مدل مناسب انتخاب گردد. یکی از مهمترین این پارامترها ، عرض شستشو یا پهنای برس و نیز عرض خشک کنی یا پهنای تی متفاوت است. اگر خرید ماشین کف شوی برای محیطی بسیار وسیع انجام میگیرد ، باید مدلی انتخاب شود که در ان این دو پارامتر بزرگتر و بیشتر باشد. اما در صورتی که کاربرد ماشین کف شوی در محیطی است که راهرو و سالن باریک دارد ، استفاده از پهنای کتر برس و تی موجب کوچکتر شدن دستگاه میشود و لذا قابلیت به کارگیری و مانور در مکانهای کوچک را به آن میدهد.
همچنین هر ماشین کف شوی شامل اجزا و قطعاتی غیر از تی و برس دارد که در کارایی آن نقش مهمی را ایفا میکند. اجزای الکترونیکی موجود در ماشین کف شوی ، عنصری است که امکان برنامه ریزی دستگاه را به اپراتور میدهد و فرد از طریق آن از وضعیت دستگاه آگاه میشود. تمامی سنسورهای درون دستگاه اعم از سنسورهای مربوط به مخزن آب کثیف و نشانگر ارتفاع برس ، در دسته اجزای الکترونیکی کاشین کف شوی جای میگیرند.
ماشین کف شوی IPC در انواع ماشین کف شوی دستی ( ماشین کف شوی کاربر پشت ) و ماشین کف شوی کابلی (ماشین کف شوی برقی ) و ماشین کف شوی شارژی (ماشین کف شوی باطری دار) میباشد
دستگاه کف شوی - دستگاه کف شوی IPC , دستگاه کف شوی CT 230
وجود آلودگی و مواد بیماری زا نظیر باکتری در امکان عمومی اعم از تجاری، صنعتی و مسکونی، مشکل بزرگی است و اثرات نامطلوب و مخربی را بر سطوح میگذارد. این عوامل موجب افزایش بیماری ها و شیوع آنها هستند. از طرفی در دنیای امروزه که با شتاب به پیش میرود، صرف وقت و انرژی زیاد برای انجام کارهای نظافتی روزانده در محیطهای بزرگ عملاً غیر ممکن است. از جهت دیگر محققان ثابت نموده اند که روشهای نظافت سنتی مثل استفاده از تی دستی و سطل آب نتیجه مناسبی ندارد و در واقع به به وسیله این روشها آلودگی از محلی به محل دیگر انتقال می یابد. همچنین محلولی داخل سطح که برای نظافت استفاده میشود پس از مدتی با آلودگی اشباع شده و دیگر قابلیت از بین بردن ویروس و باکتری را ندارد. از این رو استفاده از روشهای پیشرفته و دستگاهی برای انجام انواع کارهای نظافتی، امری مهم و ضروریست. در این میان دستگاه اسکرابر دستگاهی منحصر به فرد و کارآمد است که برای شستشوی کف طراحی شده است.
برای نظافت زمین در بسیاری از مراکز صنعتی، تجاری، مسکونی و درمانی و غیره از دستگاه کف شوی استفاده میشود. دستگاه کف شوی دستگاهی مکانیزه است که برای نظافت کف در ابعاد بزرگ به کار میرود. از مزیت های مهم دستگاه کف شوی سرعت، صرفه اقتصادی و کیفیت نظافت آن است. سرعت نظافت به دلیل بی وقفه بودن فرآیند شستشو و خشک کردن حاصل میشود. صرفه اقتصادی در نتیجه کاهش نیروی انسانی مورد استفاده و کاهش مصرف آب و مواد شوینده ایجاد میگردد و کیفیت نظافت به دلیل مکانیزه بودن آن و خشک کردن بلافاصله زمین بالاتر از روشهای سنتی است.
کار شست و شو در دستگاه کف شوی با پاشش آب و مواد شوینده و برس زنی صورت می گیرد. پس از آن نوبت عملکرد تی و سیستم مکش است تا با جمع آوری آب و آلودگی های باقی مانده از عملیات شست و شو ، آن را به داخل مخزن آب کثیف برگرداند. پس می توان گفت هر دستگاه کف شوی از مخزن آب تمیز و مواد شوینده، مخزن آب کثیف، برس، تی و سیستم مکنده خشک کن تشکیل شده است. مدلهای مختلف و متفاوتی از دستگاه کف شویوجود دارد. به دلیل تنوع در کارکرد و تفاوت در نحوه و محل به کارگیری ، انتخاب مدل مناسب مطابق نیاز مشخص، نیاز به تخصص و دانش دارد. به عنوان مثال مدل دستی دستگاه کف شوی کاربری آسان دارد و برای نظافت مکانهای کوچک یا دارای راهرو و مکانهای تنگ و باریک مناسب است اما مدل سرنشین دار کارایی بهتری در محیطهای بسیار وسیع از خود نشان میدهد. استفاده از دستگاه کف شوی سرنشین دار برای محیطهای کوچک توصیه نمیشود چراکه قدرت مانور آن در مقایسه با دستگاه کف شوی دستی پایین تر است. به همین ترتیب در محیطهای بزرگ و وسیع ، استفاده از دستگاه کف شوی دستی سرعت نظافت را پایین می آورد و فشار را بر نیروی انسانی زیاد میکند.
امروزه شرکتهای مختلفی در زمینه دستگاههای نظافتی از جمله اسکرابر مشغول به کار هستند. شرکت فلامک ماشین شرکتی پیشرو در زمینه تهیه و عرضه ماشینهای نظافت صنعتی است و نماینده انحصاری کمپانی ipc ایتالیا میباشد. یکی از دستگاههای کارآمد و پر استفاده شرکت فلامک ماشین ، دستگاه کف شوی صنعتی آن است. دستگاه کف شوی شرکت فلامک ماشین ویژگی های منحصر به فردی را داراست که آن را از دیگر دستگاهها برتر میسازد. برای مثالدستگاه کف شوی مقاوم بوده و کارایی بالایی دارد و همچنین دستگاه کف شوی باطری دار نمایشگر ریزش آب دارد. به این معنا که مشخص میکند چه مقدار آب بر روی زمین ریخته میشود. همچنین با دارا بودن نشانگر ارتفاع برس ، باعث میشود اپراتور زمانی که نیاز به تعویض برس وجود دارد را به راحتی دریابد. این ویژگیهای موجب سرعت هرچه بیشتر کار میگردد چراکه نیازی به چک کردنهای مداوم توسط اپراتور وجود ندارد و تمرکز بر روی فرآیند شستشو قرار میگیرد.
این دسته از امکانات مربوط به اجزای الکترونیکی دستگاه کف شوی هستند. اما دستگاه کف شوی اسکرابر اجزا و قطعات مهم دیگری نیز دارد. اجزای پلاستیکی از این دسته هستند. مخازن پلی اتیلنی ضد ضربه در دستگاه کف شوی استحکام آن را بالا میبرد و استهلاک را کم کرده و از این رو نیاز به تعمیر و تعویض قطعات کمتر میشود. همچنین لوله های خرطومی دستگاه کف شوی از جنس پلی اورتان است که قابلیت انعطاف مناسبی به آن میدهد و از این روی از شکستن و تا خوردن آنها جلوگیری میکند.
دستگاه کف شوی IPC دارای مدل های دستگاه کف شوی ct110 , دستگاه کف شوی ct230 , دستگاه کف شوی ct70 , دستگاه کف شوی ct70 , دستگاه کف شوی ct40 , دستگاه کف شوی ct90 میباشد
زمین شور - زمین شور CT40, زمین شور CT70, زمین شور CT90, زمین شور IPC
زمین شور وسیله ای برای شستن و نظافت کف زمین است که کاربرد زیادی در همه زمینه ها اعم از ادارات، فرودگاهها، بیمارستانها و غیره دارد. نوعی از زمین شور ، سطل زمین شوراست که درآن اپراتور یا نظافتچی با استفاده از سطل و تی به شستشوی زمین میپردازد. امروزه این روش دیگر کارایی و سرعت لازم برای انجام امور نظافتی در محیطهای بزرگ و صنعتی را دارا نیست. برای رفع این مشکل ، دستگاههای نظافت صنعتی طراحی شدند که بی شک مهمترین آنها ماشین زمین شور است. زمین شور در بسیاری از صنایع و اماکن کاربرد دارد. از جمله صنایع و اماکنی که در آنها استفاده زیادی از ماشین زمین شور میشود میتوان به هتل ها ، فرودگاه ها ، بیمارستان ها ، مراکز تجاری ، مراکز تجاری ، داشنگاه ها ، مدارس ، مجتمع های آموزشی ، گارخانه جات ، داروسازی ها ، داروخانه ها ، مراکز درمانی ، مراکز خدماتی و غیره اشاره نمود. همچنین دستگاه زمین شور میتواند روی تمامی سطوح و پوشش های زمین از قبیل سنگ ، سرامیک ، پارکت ، بتن ، اپوکسی و غیره به کار گرفته شود و نظافت مناسب و موثری را انجام دهد.
شرکت فلامک ماشین شرکتی با سابقه و فعال در زمینه ارائه دستگاههای مکانیزه نظافت صنعتی است. از دستگاههای پرکاربرد شرکت فلامک ماشین میتوان به دستگاه اسکرابر اشاره کرد که طراحی منحصر به فردی دارد ، کارایی آن آسان است و خدمات مناسبی را در اختیار مشتریان قرار میدهد. زمین شور ipc مدل های مختلفی دارد که از جمله آن به زمین شور کابلی و زمین شور شارژی میتوان اشاره کرد.
زمین شور کابلی دستگاهی است که انرژی مصرفی آن از برق شهری تامین میگردد. استفاده از این نوع دستگاه تنها در مناطق سرپوشیده که پریز برق در دسترس دارند ، میسر است. البته اگر رفت و آمد این مکان زیاد باشد، استفاده ازاسکرابرکابلی ممکن است مشکلاتی برای تردد افراد ایجاد کند. زمین شور شارژی یا زمین شور باطری دار نوع دیگر این دستگاه است که قابلیت به کارگیری در انواع محیطها را دارست.
در دسته بندی دیگری، ماشین زمین شور بر اساس نوع سیستم هدایت به دو دسته سرنشین دار و دستی تقسیم بندی میشود. کاربرد این دو نوع زمین شو در محیطهای مختلف است. دستگاه زمین شور سرنشین دار یا خودرویی که هدایت آن مانند خودروی عادی است و دارای سیستم فرمان و پدال میباشد ، در محیطهایی با مساحتهای بسیار وسیع کاربرد دارد. چراکه سرعت نظافت بالاتری دارد و اپراتور کمتر تحت فشار و خستگی قرار میگیرد. از طرف دیگر دستگاه زمین شور دستی در محیطهای کوچک که داراری راهرو و مکانهای باریک است ، کارایی بهتری نشان میدهد. به این دلیل که دستگاه کوچکتری است و قدرت مانور بیشتری نیز دارد.
در طراحی دستگاه زمین شور ipc به نکات ظریفی توجه شده است که به وسیله آنها کارایی دستگاه بالاتر رفته و دوام آن افزایش یابد. این نکات در تمامی اجزای به کار رفته در دستگاه زمین شور قابل مشاهده است. برای مثال اجزای الکترونیکی در ماشین زمین شور سبب شده که اپراتور بدون نیاز به چک کردن مداوم تمامی اجزا ، از وضعیت آنها باخبر باشد. به این ترتیب که هر جز مهمی دارای سنسور بوده و در صورت بروز مشکل ، به اپراتور اطلاع میدهد. یکی از موارد نمونه برای این مورد ، سنسور مخزن آب کثیف است که با پر شدن مخزن ، علاوه به اطلاع دادن به اپراتور ، سیستم مکش را قطع میکند و از بروز مشکل جلوگیری مینماید.
همچنین دستگاه اسکرابرipc قطعات و تجهیزات مناسب و باکیفیتی دارد. مخازن آن از جنس پلى اتیلن ضد ضربه است و لاستیک هاى تیغه مکشی از جنس لاتکس دارد که قابلیت استفاده از هر 4 طرف را دارد. همچنین لوله هاى خرطومی ماشین زمین شور از جنس پلى اورتان و با قابلیت انعطاف پذیرى بالاست و چرخ های آن مقاوم در برابر سایش و لغزش است که به کارگیری آن را آسان و به دور از مشکلات میسازد.
اما نکته مهم و قابل توجه در استفاده از زمین شور این است که آنچه که عملکرد صحیح و کارایی دستگاه اسکرابر را تضمین می کند نگهداری اصولی از آن است. هنگام کار با زمین شور باید نکات درج شده در دفترچه راهنما را به دقت مطالعه کرد و مورد توجه قرار داد. پس از هر بار که زمین شور مورد استفاده قرار می گیرد، مخزن آب کثیف و تمیز آن باید کاملا تخلیه گردد و بخش های نیازمند نظافت روزانه همانند تی مکنده مورد شستشو قرار گیرد. بخش هایی از دستگاه همانند تی، برس و باتری باید در بازه های زمانی تعیین شده تعویض گردند و دستگاه زمین شور باید حداقل یک بار در سال مورد بازبینی دقیق و سرویس قرار گیرد.
زمین شور IPC در انواع زمین شور کابلی و زمین شور شارژی و مدل های زمین شور ct40 , زمین شور ct70 , زمین شور ct90 , زمین شور ct110 و زمین شور بزرگ 351 میباشد
اسکرابر ایرانی -دستگاه اسکرابر ایرانی ، کیفیت اسکرابر ایرانی
شرکت فلامک ماشین نماینده رسمی شرکت ipc است و این شرکت فعالیت گسترده ای در زمینه ارائه دستگاههای نظافت صنعتی دارد. این شرکت انواع دستگاههای مکانیزه نظافتی از جملهاسکرابر ، سوییپر ، مکنده ، بخارشوی ، واترجت و غیره را با قیمت مناسب در دسترس مشتریان قرار میدهد. مهمترین دستگاهی که توسط شرکت فلامک ماشین ارائه میگردد، دستگاهاسکرابر ایرانی است. دستگاه اسکرابر ایرانی فلامک ماشین قابلیت بالایی در نظافت و شستشوی انواع سطوح دارد و به علت وجود سنسور در برس چرخان آن، این دستگاه قادر است بالاترین کیفیت نظافت را در سطوح ناصاف فراهم کند و از طرف دیگر کمترین استهلاک و خوردگی را در برس ایجاد میکند. همچنین پاشش آب بر روی برس چرخان در اسکرابر ایرانیبه طور یکنواخت است و این امر سبب افزایش کیفیت نظافت میگردد. کیفیت اسکرابر ایرانی در نظافت تمامی کفپوشها بالاست و توانایی تمیز کردن سنگ، سرامیک، اپوکسی و غیره را داراست.
مهمترین دستگاهی که توسط شرکت فلامک ماشین ارائه میگردد، دستگاه اسکرابر ایرانی است. کیفیت اسکرابر ایرانی در نظافت تمامی کفپوشها بالاست و توانایی تمیز کردن سنگ، سرامیک، اپوکسی و غیره را داراست.


Welcome To My Homepage

I Am Now A Mobile Developer!!

Footer Text