وب سایت رسمی فلامک ماشین

وب سایت رسمی فلامک ماشین

درباره فلامک ماشین
________________________________________
شرکت فلامک ماشین با هدف آشنا نمودن مدیران سازمانها به استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی(اسکرابر, اسکرابر صنعتی, اسکرابر بیمارستانی, اسکرابر برقی, اسکرابر کابلی, اسکرابر SCRUBBER, اسکرابر جلو برنده, اسکرابر کف شوی, اسکرابر کف , اسکرابر خودرویی ) ، در سال 1373 تاسیس گردید. فلامک ماشین ارائه کننده گسترده ترین طیف اسکرابر در جهت انتخاب بهترین تولیدکننده اینگونه دستگاهها برای همه نیازها ، با کلیه تولیدکنندگان اروپایی تماس و در نهایت، کمپانی IPC Group انتخاب گردید .

درباره IPC Group
________________________________________
IPC Group یکی از عظیم ترین مجموعه کمپانی های تولید کننده دستگاههای نظافت مکانیزه صنعتی(اسکرابر برقی , اسکرابر باطری دار, اسکرابر دستی, اسکرابر کابلی, اسکرابر باراننده , اسکرابر بدون راننده, اسکرابر کاربر از پشت, اسکرابر IPC , اسکرابر سرنشین دار) در کشور ایتالیا می باشد. این مجموعه متشکل از کمپانی های Gansow ، Soteco Portotecnica , Faip , Pulex ، Euromop و Ready System می باشد که مجموعه تولیداتشان جوابگوی کلیه نیازهای نظافت مکانیزه صنعتی می باشد.یکی از شرکتهای پیشرو و فعال در زمینه تهیه و عرضه دستگاههای نظافت صنعتی مکانیزه نظیر اسکرابر ، شرکت فلامک ماشین ، نماینده انحصاری کمپانی ipc است. این شرکت با دارا بودن مهندسین مجرب و کاردان ، مشتریان را در انتخاب دستگاه مناسب با نیازهایشان یاری میدهد. همچنین شرکت فلامک ماشین خدمات پس از فروش مناسبی را در اختیار مشتریان قرار میدهد.
یکی از دستگاههای مهم و کارا در نظافت صنعتی ، دستگاه اسکرابر است. اسکرابر دستگاهی برای شستشو و نظافت کف زمین است و بر روی تمامی سطوح اعم از سرامیک ، سنگ ، پارکت ، اپوکسی و غیره قابلیت به کارگیری دارد. اسکرابرهای فلامک ماشین در مدل های مختلف و متنوع قابل عرضه هستند. دستگاههای اسکرابر فلامک ماشین بالغ بر 26 نوع دستگاه را شامل میشود. این دستگاههای نظافت مکانیزه که برای شستشو و نظافت کف به کار میروند. به طور کلی به دو دسته اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار تقسیم میشوند.
اسکرابرهای دستی شرکت فلامک ماشین شامل مدلهای CT-15R، CT-15، CT-30، CT-45، CT-46، CT-40، CT-51، CT-55، CT-70، CT-71، CT-90 و CT-105 است که بسیاری از آنها در دو مدل باطری دار یا کایلی موجود است. اجزای اصلی این ماشین های اسکرابر شامل برس ، تی ، موتور مکنده، موتور جلو برنده و مخازن آب تمیز و کثیف است. عرض شستشوی اسکرابرهای دستی یا به عبارت دیگر پهنای برس آنها، بین 350- 1050 میلی متر است و عرض خشک کنی آنها در محدوده 450-1100 میلی متر است که این عدد نشان دهنده پهنای تی در اسکرابر است.راندمان کاری مفید زمین شوی دستی فلامک ماشین بین 1300- 4725 متر مربع بر ساعت است. گنجایش مخزن آب تمیز از 16 تا 105 و گنجایش مخزن آب کثیف از 19 تا 200 لیتر میباشد. سرعت چرخش برس عددی بین 180- 215 است و تعداد آن یک یا دو عدد میباشد. در نهایت سرعت اسکرابرهای دستی میتواند بین 5/3-5/4 کیلومتر بر ساعت باشد.
در مورد اسکرابرهای سرنشین دار شرکت فلامک ماشین باید گفت که این ماشین ها شامل مدلهای CT-80، CT-110، CT-160، CT-230 و 351 است. همانند اسکرابرهای دستی ، زمین شوهای صنعتی سرنشین دار نیز میتوانند در دو مدل باطری دار یا کایلی وجود داشته باشند. اجزای اصلی اسکرابر خودرویی نیز برس ، تی ، موتور مکنده، موتور جلو برنده و مخازن آب تمیز و کثیف است. عرض شستشوی کف شوهای صنعتی سرنشین دار یا به عبارت دیگر پهنای برس آنها، بین 550- 1400 میلی متر است و عرض خشک کنی آنها در محدوده 710-1480 میلی متر است که این عدد نشان دهنده پهنای تی در اسکرابر خودرویی است. راندمان کاری مفید زمین شوی سرنشین دار فلامک ماشین بین 3600- 11200 متر مربع بر ساعت است. گنجایش مخزن آب تمیز از 80 تا 350 و گنجایش مخزن آب کثیف از 85 تا 360 لیتر میباشد. سرعت چرخش برس عددی بین 200- 215 است و تعداد آن دو یا سه عدد میباشد. در نهایت سرعت اسکرابرهای با راننده یا سرنشین دار میتواند بین 6-8 کیلومتر بر ساعت باشد.
در بیان علل تفاوت کاربرد دستگاههای اسکرابر دستی و سرنشین دار باید اشاره کرد که استفاده از اسکرابر دستی در محیطهای کوچک که دارای راهرو یا گذرگاههای تنگ و باریک هستند، بیشتر از اسکرابر سرنشین دار رایج است. دلیل این امر قدرت مانور بالای آن و کوچکتر بودن ابعاد دستگاه است. از سویی دستگاه اسکرابر دستی در محیطهای بسیار وسیع کارایی مناسبی ندارد و علت آن سرعت پایین نظافت و ایجاد خستگی برای اپراتور است.
کاربرد دستگاه اسکرابر به طیف گسترده ای از صنایع و اماکن معطوف میشود. از نمونه اماکنی که در آن ها استفاده زیادی از ماشین اسکرابر میشود میتوان به مراکز درمانی ، بیمارستانها ، فرودگاهها ، هتل ها ، دانشگاهها ، مدارس ، ادارات ، مجتمع های تجاری ، مجتمع های مسکونی و اماکن مذهبی اشاره نمود.
________________________________________
اسکرابردر 26 مدل مختلف بدون راننده و با راننده
طبقه بندی بر اساس حجم مخزن،عرض برس،عرض خشک کنی و راندمان کاری
دارای قابلیت شستشوی زمین و خشک کنی بطور همزمان
ساخت کمپانی IPC GANSOW ایتالیا
مناسب برای شستشوی سنگ ، سرامیک ، کفپوش ، اپوکسی ، بتون مسطح و ...
________________________________________

نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه زمین شوی(اسکرابر) در نظر گرفت عبارتند از :
1- متراژ کاری محیط مورد نظر جهت شستشو
2- محدودیت زمانی جهت نظافت محیط مورد نظر
3- امکان دسترسی به برق شهر و یا استفاده از باطری
با در نظر گرفتن موارد فوق و نظر به تمایل استفاده از موتورهای جلوبرنده در سیستم رانش دستگاه ها و یا استفاده از دستگاه های سرنشین دار جهت افزایش سرعت کار می توان انتخابی مناسب در خصوص مدل دستگاه مد نظر داشت
مطالب و مقالات اسکرابر

رضایت کارفرما و پیمانکار در استفاده از اسکرابر
به کارگیری روش های نظافت صنعتی و مکانیزه و استفاده از ماشین اسکرابر در بسیاری از شرکتها و صنایع سبب بهبود وضعیت بهداشتی و افزایش کارایی سیستم میشود. برای مثال میتوان اشاره کرد که شرکتهای نظافتی که پیمانکار نظافتی متراژهای وسیعی نظیر پاساژها ، فرودگاهها ، ایستگاههای راه آهن و مترو و غیره هستند، با استفاده از انواع دستگاههای نظافتی اسکرابر که در مدل های مختلف قابل عرضه است، میتوانند نظافتی با کیفیت تر را ارائه دهند و زمان کمتری صرف نمایند. این موضوع سبب میشود تا هم کارفرما از نتیجه راضی باشد و هم کارمندان شرکت به دلیل سهولت کار رضایت بیشتری داشته باشند.

________________________________________


اسکرابرهای دستی کوچک
برای نظافت روزانه محیطهای کوچک استفاده از اسکرابرهای سرنشین دار و حتی اسکرابرهای دستی با پهنای شستشوی بالا معقول و مقرون به صرفه نیست، همانطور که روش های سنتی نظیر تی و سطل نیز کارایی مناسبی ندارد. برای چنین کاربردی استفاده از اسکرابرهای کوچک که پهنای شستشوی کمی دارند مناسب ترین روش نظافتی است. استفاده از این نوع اسکرابر به عملیات شستشوی کف زمین سرعت میبخشد و در عین حال کیفیت آن را بالا میبرد. به علاوه به دلیل کوچک بودن کاربری آسانی دارد و قدرت مانور بالای آن باعث میشود حتی تنگترین فضاها نیز نظافت شود.

________________________________________


شرکت فلامک ماشین
شرکت فلامک ماشین که شرکتی بسیار قوی، موثر و گسترده در زمینه نظافت صنعتی است، طیف گسترده ای از دستگاههای نظافت صنعتی و به ویژه اسکرابر را ارائه میکند. تمامی محصولات ارائه شده توسط این شرکت تحت نظر مهندسان باتجربه و زبده طراحی و تولید شده است و مطابق با آخرین تکنولوژی روز و استانداردهای مربوطه میباشد. ارائه خدمات پس از فروش گسترده و کامل و تامین تجهیزات جانبی لازم در کنار کیفیت بالای دستگاه اسکرابر سبب شده است که تمامی مشتریان فلامک ماشین از خرید خود راضی و خرسند باشند.

________________________________________


قدرت نظافت بالای اسکرابر
دستگاه اسکرابر به دلیل فشار تماس بالا در سطح برس میتواند حتی سطوح ناصاف و غیریکسان را به مانند سطوح صیقلی و صاف برس بزند و تمیز کند. دستگاه اسکرابر برای نظافت همه سطوح و از بین بردن لکه ها و کثیفی ها در بسیاری از مناطق استفاده میگردد. برخی از انواع اسکرابر که دارای باطری است، میتواند در طول ساعت کاری نیز بدون ایجاد مشکل به عمل نظافت بپردازد. همچنین ماشین اسکرابر به دلیل داشتن موتور مکنده و تی خشک کن، سطحی خشک و عاری از لکه به جای میگذارد.

________________________________________


ویژگی های دستگاههای نظافت صنعتی اسکرابر
هنگامی که کف زمین در محل زندگی یا کار شما نیاز به نظافت کامل ، بهداشتی و به صورت مکرر داشته باشد، استفاده از دستگاههای نظافت صنعتی اسکرابر موجب راحتی کار و همچنین افزایش کیفیت آن میگردد. دستگاههای با کیفیت فلامک ماشین که برای کار در شرایط سخت و همچنین برای کاربرد در محیطهای حساس و نیاز به دقت نظافت بالا طراحی شده اند. شرکت فلامک ماشین علاوه بر ارائه ماشین های نظافت صنعتی با تکنولوژی بالا و پیشگام در نظافت مکانیزه، در مورد تامین قطعات و خدمات پس از فروش نیز پیشگام و قابل اعتماد است.

________________________________________


دستگاه اسکرابر CT90
یکی از دستگاههای اسکرابر مهم دستگاه اسکرابر CT90 است که برای نظافت محیط های بزرگ طراحی شده است. بیشترین استفاده از این ماشین اسکرابر در مراکز خرید، بیمارستانها و سالنهای ورزشی است. مخزن 90 لیتری و فضای باتری آن که گنجایش باتری 240Ah را دارد مدت زمان کاری معادل 4 ساعت را فراهم میکند. به علاوه قابلیت CFS (سیستم جریان مرکزی) سبب میشود از کل سطح برس استفاده شود و آب و مواد شوینده به طور متناسب پخش شود.

________________________________________


دستگاه اسکرابر CT55 فلامک ماشین
دستگاه اسکرابر CT55 یک دستگاه اسکرابر دستی است که برای نظافت سطوح متوسط تا بزرگ نظیر باشگاه، سوپرمارکت یا فضاهای صنعتی طراحی شده است. ظرفیت بالای مخزن آب این دشتگاه اسکرابر (55 لیتر) اجازه کار مداوم 60 دقیقه ای به آن میدهد. به علاوه فضای بزرگ باتری آن گنجایش دو باتری 105Ah را دارد که در نتیجه آن قدرت کار 2ساعته حاصل میشود. در کنار همه این ویژگی ها ، ماشین اسکرابر CT55 دارای سنسور اتوماتیک تنظیم سطح برس است که باعث حداکثر تمیزی در سطوح مختلف و عمر بیشتر برس میگردد.

________________________________________


اسکرابر سرنشین دار CT80
اسکرابر سرنشین دار CT80 طراحی دقیقی دارد و اندازه آن کوچک است. این اسکرابر برای شستشو و نظافت محیطهایی با مساحت متوسط طراحی شده است. اندازه کوچک اسکرابر سرنشین دار CT80 و شعاع چرخش 185 سانتی متری آن باعث شده که این اسکرابر حتی در محیطهای تنگ و باریک نیز کارایی داشته باشد. ارگونومی دستگاه و صندلی آن باعث راحتی اپراتور میگردد و به لطف ویژگیهای استثنایی دستگاه اسکرابر، این دستگاه برای نظافت و شستشوی انواع کف از جمله سنگ ، سرامیک ، اپوکسی و غیره مناسب است.

________________________________________


ماشین اسکرابر CT30
ماشین اسکرابر CT30 برای استفاده صنعتی و حرفه ای در محیطهای کوچک طراحی شده است. دسته قابل تنظیم اسکرابر CT30 به این دلیل طراحی شده است که در دسترسی به مناطق تنگ و دشوار برای اپراتور امکان پذیر باشد. دستگاه اسکرابر CT30 به دلیل مخزن با حجم بالا و عمر بالای باطری خود ، از مفیدترین و پرکاربردترین اسکرابر های موجود در بازار است.

________________________________________


اسکرابر CT40 فلامک ماشین
اسکرابر های فلامک ماشین دستگاههایی پربازده و با عملکرد بالا هستند که برای کاربردهای صنعتی و پیشرفته بسیار مناسب میباشند. ماشین های اسکرابر ipc دارای دو مدل اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار هستند. در طراحی اسکرابرهای دستی کوچک بودن انها در کنار بازدهی بالایشان مد نظر قرار گرفته است. برای مثال دستگاه اسکرابر CT40 دستگاهی کوچک با بازدهی بالاست کخ در مناطقی نظیر ادارات ، بیمارستانها و مدارس میتواند مورد استفاده قرار گیرد. به علاوه اسکرابر CT40 حالت اقتصادی (EcoMode) دارد که باعث صرفه جوویی هرچه بیشتر در مصرف آب میگردد.

________________________________________


طراحی منحصر به فرد اسکرابر فلامک ماشین
طراحی اسکرابر های فلامک ماشین نقطه تمایز این ماشین های زمین شوی از سایر تجهیزات مشابه آنهاست. در اسکرابر فلامک ماشین ، ریزش آب از دستگاه دقیقا بر روی برس انجام میگیرد. این امر سبب میشود تا آب به صورت یکنواخت در سطح برس توزیع شود و نظافت دستگاه یکنواخت و همگون گردد. به علاوه برسهای دستگاه اسکرابر ipc دارای سیستم خود تنظیمی هستند. به این معنا که در هر سطحی متناسب با همان سطح ارتفاع برس توسط دستگاه اسکرابر تنظیم میشود. این طراحی باعث میشود که برس دستگاه اسکرابر همیشه در تماس با زمین باشد ولی از طرف دیگر بیش از حد ساییده نشود و طول عمر بیشتری داشته باشد.

________________________________________


مقایسه اسکرابر و روشهای سنتی برای کاربرد در مناطق شلوغ
برای نظافت مکانهای پر رفت و آمد و شلوغ، استفاده از روشهای سنتی نظافت مثل تی و سطل آب و جارو مناسب نیست، چراکه این روشها مدت زمان طولانی نیازمندند، مزاحمت زیادی برای افراد ایجاد میکنند و در مورد تی کشیدن زمین باید گفت سطح خیس باقیمانده بسیار مستعد کثیفی دوباره است. استفاده از اسکرابر یا دستگاه زمین شوی صنعتی برای نظافت اینگونه مکانها کاربردی تر است. دستگاه اسکرابر در مدت زمان کمتری نظافت را انجام میدهد. به علاوه زمین شوی صنعتی ( اسکرابر ) پس از شستشوی زمین، به وسیه موتور سطح را خشک میکند که این خود امتیازی بزرگ در استفاده از کفشوی صنعتی است.

________________________________________


انتخاب اسکرابر مناسب با توجه به متراژ
امروزه برای نظافت تقریباً در تمامی مراکز بزرگ از دستگاه زمین شوی صنعتی یا اسکرابر استفاده میشود. اما نکته مهم در انتخاب نوع دستگاه اسکرابر مورد استفاده، کاربری آن است. اگر قرار است دستگاه کف شوی برای مساحتهای کوچک مورد استفاده قرار گیرد، اسکرابر دستی مناسب است اما برای متراژهای گسترده باید از دستگاه زمین شوی سرنشین دار بهره برد که سرعت نظافت مطلوب باشد. بنابراین متراژ سطح مورد نظر در انتخاب دستگاه کف شوی صنعتی نقش مهمی را ایفا میکند.

________________________________________


بهداشت و سلامت بهتر با استفاده از دستگاههای مکانیزه نظافت صنعتي ( اسکرابر ، سوییپر ..)
پیشرفت علم و تکنولوژی در عصر حاضر سبب شده است که بسیاری از امور به شیوه بهتر و آسانتر انجام گیرد. یکی از این امور نظافت صنعتی و در ابعاد وسیع است. امروزه استفاده از دستگاههای مکانیزه نظافت صنعتی نظیر اسکرابر و سوییپر سبب شده است که شستشو و نظافت در متراژهای وسیع، با سرعت بالایی انجام گیرد. به علاوه کیفیت نظافت بالاتر رفته است. عامل قابل توجه دیگر استفاده کمتر از نیروی انسانی برای نظافت با استفاده از اسکرابر و سوییپر است که علاوه بر صرفه اقتصادی از لحاظ بهداشتی و سلامت نیز بسیار مهم است.

________________________________________


کارایی کف شوی ( اسکرابر )در مکانهای شلوغ و پر رفت و آمد
یکی از مهمترین کاربردهای اسکرابر یا کف شوی تمیز کردن مراکز تجاری و تفریحی است. از آنجا که در این گونه مراکز در بیشتر اوقات رفت و آمد افراد بالاست، امکان استفاده از کف شوی کابلی فراهم نیست چراکه کابل مربوطه موجب ایجاد مزاحمت میگردد. بنابراین در اینگونه موارد اسکرابر ( کف شوی ) باطری دار استفاده میگردد.

________________________________________


شیوه عملکرد دستگاه كف شوي صنعتي یا اسکرابر صنعتی
کف شوی صنعتی یا اسکرابر ابتدا مواد شوینده و آب را بر روی سطح مورد نظر میریزد و توسط برس خود، سطح آن را تمیز میکند و آلودگیها را میزداید. سپس موتور مکنده دستگاه کف شوی صنعتی ( اسکرابر ) آب کثیف ناشی از شستشو را داخل مخزن آب کثیف انتقال میدهد. پس از این مرحله اسکرابر با تی متصل به ته دستگاه، سطح زمین را خشک میکند. به این ترتیب کف شوی صنعتی زمین را تمیز، خشک و بدون لکه میسازد.

________________________________________


تفاوت بین زمين شوي ( اسکرابر ) صنعتي کابلی و شارژی
از تفاوتهای عمده بین زمین شوی صنعتی کابلی و زمین شوی صنعتی شارژی در این است که اسکرابر کابلی که با ولتاژ 220 ولت کار میکند، دارای کابلی طویل است و این موضوع که زمین شوی صنعتی کابلی میتواند پیوسته به منبع تغذیه متصل باشد سبب میشود که توانایی کار نامحدودی داشته باشد. حال آنکه در مورد اسکرابر شارژی، بسته به باطری مورد استفاده، بعد از مدت محدودی، نیاز به شارژ شدن دارد.

________________________________________


علت به کارگیری دستگاه کف شوی صنعتی
امروزه نظافت سنتی که در آن برای شستشو و تمیزکاری از تی استفاده میشد، جوابگوی مجموعه‌های بزرگ و متراژهای وسیع نیست. این روش بسیار زمان‌بر است و به تعداد نیروی انسانی زیادی احتیاج دارد و به علاوه، نظافت از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست و حتی در بعضی موارد غیرقابل انجام است. از این رو مکان‌های بزرگ، کارخانجات، فروشگاهها، هتل‌ها، فرودگاهها و غیره برای نظافت مجموعه خود از دستگاه‌های مکانیزه نظیر دستگاه کف شوی صنعتی استفاده می‌کنند. دستگاه‌های کف شوی صنعتی قادرند فضاهای بزرگ را با بالاترین سرعت و کمترین نیروی انسانی بطور مطلوب نظافت کنند.

________________________________________


تاثیر اندازه مخزن در کاربری اسکرابر
یکی از ویژگی‌های اسکرابر که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار بگیرد، حجم مخزن آب است. چنان که می‌دانید هر اسکرابر برای شستشو و نظافت از چند بخش تشکیل شده است که شامل مخزن آب تمیز، مخزن آب کثیف، برس، تی و موتور مکنده می‌باشد. حجم مخازن آب تمیز و کثیف در اسکرابر برابر است و هرچه این مخازن بزرگتر باشد، دستگاه مدت زمان بیشتری می‌تواند به نظافت بپردازد، بدون اینکه نیاز به تعویض آب داشته باشد.

________________________________________


پیشرفت تکنولوژی و نظافت مکانیزه
امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش‌های سنتی و دستی، جای خود را به روش‌های ماشینی ومکانیزه داده‌اند. امر شستشو و نظافت نیز از این امر مستثنی نیست و برای نظافت مناطق صنعتی و امثال آن از دستگاه‌های نظافت مکانیزه به کار گرفته می‌شود. یکی از دستگاه‌های نظافت مکانیزه، دستگاه اسکرابر است. اسکرابر برای شستشو و نظافت به کار گرفته می‌شود و بسته به مساحتی که باید تمیز شود، از مدل دستی یا سرنشین دار آن می‌توان استفاده نمود.

________________________________________


تفاوت اسکرابر با برس دیسکی و غلتکی
اگر برس دیسکی موجود در دستگاه اسکرابر، متناسب با سطح و آلودگی انتخاب شود و الیاف به کار رفته در آن با نوع آلودگی و نیز سختی سطح ارتباط داشته باشد، بهترین کارایی برای اسکرابر حاصل می‌گردد. با این حال برای استفاده از برس‌های دیسکی لازم است که سطح مورد نظر جارو زده باشد و ضایعات آن جمع‌آوری شده باشد. با این حال در مورد برس غلتکی، نیاز به جارو زدن جداگانه نیست و این عمل در حین شستشو انجام می‌گیرد.

________________________________________


ویژگی های دستگاه اسکرابریا زمین شوی صنعتی
دستگاه زمین شوی صنعتی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که این ویژگی باعث می شود افراد بیشتری برای نظافت با این دستگاه علاقه مند باشند در این جا به برخی از ویژگی های دستگاه اسکرابر یا همان زمین شوی صنعتی اشاره می کنیم.
- تولید کمتری صدای ممکن در هنگام کار با دستگاه اسکرابر در نتیجه آلودگی صوتی کمتر
- قدرت بالا در پاک کنندگی سطوح با استفاده از اسکرابر
- سرعت عمل بالای دستگاه اسکرابر در نظافت کف
- توانایی شستشو و خشک کنی همزمان
- نظافت و شستشو قسمت های غیر قابل دسترس همانند گوشه های دیوار ها
- راندمان بالای کاری

________________________________________


نظافت صنعتی راه حل دنیای مدرن
ارائه خدمات نظافتی در مقیاس وسیع یکی از دغدغه‌های جوامع پیشرفته است. به‌طوریکه در بسیاری از مکان‌ها با توجه به حجم بالای مراجعات، وسیع بودن مساحت و پر رفت و آمد بودن محل باعث می‌شود که به کارگیری روش‌های نظافتی قدیمی امروزه امکان پذیر نباشد. نظافت صنعتی روش برای رفع این مشکل و دغدغه است که با کمک دستگاه‌های مدرن، امکان پاکسازی و نظافت صنعتی را به راحتی فراهم می‌کند.

________________________________________


تجهیزات نظافت صنعتی
تجهیزات نظافت صنعتی، تجهیزاتی مدرن و پیشرفته هستند که با به‌کارگیری اصول نظافتی، کیفیت بالایی از شسشتو یا پاکسازی محیط را ارائه می‌دهند. اصل کلی در نظافت صنعتی استفاده از دستگاه‌هایی است که بتواند با سرعت عمل بیشتر و کیفیت بهتر، محیط‌های بزرگ و متوسط را تمیز کنند و به این ترتیب عملی را محقق سازند که با روش‌های سنتی دست یابی به آن‌ها بسیار مشکل و یا تا حدی غیر ممکن بوده است.

________________________________________


اجزای اسکرابر
یکی از قسمت‌های مهم هر اسکرابر، مخزن آب تمیز آن است. مخزن آب اسکرابر معمولاً داخل بدنه و بالای قسمت مربوط به برس‌ها یا در انتهای دستگاه قرار دارد. آب مورد نیاز به یکی از دو روش سیستم گرانسی یا سیستم خودکار به دستگاه انتقال می‌یابد. حجم این مخزن می‌تواند متغیر باشد و بسته به اسکرابر مورد استفاده ممکن است از حجم 10 تا 150 لیتر متفاوت باشد. باید توجه داشت که اصولاً حجم مخزن آب تمیز با مخزن آب کثیف برابر است.

________________________________________


اهمیت استفاده از زمین شوی صنعتی در مراکز شلوغ
باتوجه به گسترش مراکز تجاری و بسیاری از مکان‌هایی پر رفت و آمد دیگر، مسئله شستشو و نظافت در این مراکز یکی از مسائل مهم به وجود آمده است. از طرفی در برخی از این مراکز پرازدحام نظیر بیمارستان‌ها، نظافت و شستشوی کف از اهمیت بیشتری برخوردار است، چراکه عدم توجه به آن موجب بروز مشکلات و مسائلی از قبیل شیوع بیماری‌های واگیردار می‌گردد. از طرف دیگر امکان انجام نظافت در این مراکز به روش سنتی امکان‌پذیر نیست. از این رو استفاده از زمین‌شوی صنعتی در دهه‌های گسترده، با پیشرفت چشم‌گیری همراه بوده است. زمین‌شوی صنعتی با روشی مکانیزه و قابل برنامه ریزی به تمیزترین شکل ممکن و در زمانی کوتاه، تمیزی و نظافت سطح زمین را فراهم می‌آورد.

________________________________________


اسکرابر باتری دار و کابلی
یکی از انواع اسکرابر، دستگاه کفشوی یا زمین شوی است که می‌توان گفت که کوچکترین مدل اسکرابر است. این دستگاه توسط باتری شارژ شونده کار می‌کند و برای فضاهای کوچکی نظیر اتاق عمل، اداره و کارخانجات مناسب است. باتری این مدل اسکرابر، قابلیت نگهداری شارژ بیش از 2 ساعت را داراست. نوع دیگری از اسکرابر، زمین شوی یا اسکرابر کابلی است. این دستگاه دارای سیم کابلی حدود 20متری است که به واسطه آن اسکرابر توانایی تمیز کردن محیط وسیعی را بدون نیاز به تعویض مداوم پریز، داراست.

________________________________________


کفشوی
کفشوی، نامی عمومی برای دستگاه‌های نظافتی مکانیزه‌ای است که به وسیله آب و مواد شوینده موجب نظافت سطوح می‌شود. استفاده از این دستگاه‌ها موجب بهینه‌سازی فرآیند شستشو در بسیاری از جهات می‌شود. از طرفی سرعت انجام کار با استفاده از دستگاه‌های مکانیزه نظافتی و کفشوی‌ها کاهش می‌یابد و نیروی انسانی کمتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرف دیگر در مصرف آب و مواد شوینده صرفه‌جویی می‌گردد.

________________________________________


اسکرابر، دستگاه نظافت مکانیزه
اسکرابر دستگاه نظافت صنعتی است که از آن برای تمیز کردن زمین در کارخانه‌ها، فرودگاه‌ها، فروشگاه‌ها و دیگر مناطقی که نیاز به شستشو و نظافت در مقیاس گسترده را دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسکرابر با داشتن برس‌های دیسکی و رولی، ابتدا سطح مورد نظر را به درستی تمیز می‌کند و سپس سطح آن را خشک نموده و از ایجاد لکه بر روی سطوح جلوگیری می‌کند.

________________________________________


آشنایی با نظافت صنعتی
شاید بتوان این‌طور گفت که نظافت صنعتی مجموعه‌ای از اقدامات نظافتی اعم از تمیزکاری و شستشو است که در مقیاس وسیع صورت می‌گیرد و برای انجام آن اصولاً از دستگاه‌های نظافتی صنعتی و مکانیزه استفاده می‌شود. تمامی اعمال نظافتی که در ادارات، دانشگاه‌ها، معابر شهری، فرودگاه‌ها، مراکز تجاری، فروشگاه‌ها و غیرهع صورت می‌گیرد و می‌تواند با به‌کارگیری دستگاه‌های نظافت صنعتی نظیر اسکرابر، سوییپر، واترجت و غیره صورت گیرد که در اینصورت سرعت و کیفیت نظافت به مراتب بهتر از روش‌های سنتی خواهد بود.

________________________________________


سرعت در نظافت مکانیزه
دستگا‌ههای نظافت مکانیزه از بسیاری از جهات، قابلیت‌ها و امکانات بیشتری را نسبت به روش‌های سنتی ایجاد می‌کنند. برای مثال در دستگاه اسکرابر سرعت نظافت و شستشو به مراتب بالاتر از روش‌های سنتی است، به‌طوری‌که یک نیروی انسانی با استفاده از روش سنتی، در هر ساعت مساحتی حدود 80 متر مربع را نظافت می‌کند. این در حالی است که نظافت به وسیله دستگاه اسکرابر، راندمانی برابر با 1700 متر مربع در ساعت را داراست.

________________________________________


ویژگیهای منحصر به فرد اسکرابر
دستگاه‌های اسکرابر را می‌توان از مهم‌ترین و بزرگترین دسته دستگاه‌های نظافت مکانیزه دانست. دستگاه اسکرابر یا کفشوی، دارای 3 برس دیسکی و 1 برس رولی است که این تجهیزات قابلیت نظافت این دستگاه را برای محیط‌های گسترده، افزایش می‌دهد. به طوری‌که این دستگاه را برای نظافت مکان‌های وسیع نظیر پارکینگ‌های بسیار بزرگ، فرودگاه‌ها، مراکز تجاری و اداری وسع و غیره به کار می‌برند. برخی از انواع دستگاه اسکرابر، با داشتن سه برس دیسکی و یک برس رولی، می‌تواند پهنایی تقریباً معادل 1300 میلی‌متر را پوشش می‌دهد و از این رو سرعت نظافت و شستشو با این دستگاه بسیار بالاتر از روش‌های سنتی است.

________________________________________


دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر
دستگاه اسکرابر یا دستگاه کف شور، دستگاهی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک است که به منظور نظافت در محیط‌های صنعتی به‌کارگرفته می‌شود. این دستگاه با استفاده از آب و مواد شوینده (که در مخزن‌های مجزایی درون دستگاه، تعبیه شده‌اند) و نیز برس مخصوص خود، نظافت سطوح را انجام می‌دهد و در نهایت آب کثیف به جا مانده از عملیات شستشو، به وسیله موتور مکنده به مخزن مستقلی انتقال می‌یابد.

________________________________________


مزایای استفاده از اسکرابر نسبت به روشهای سنتی
امروزه، استفاده از اسکرابر برای تمیز کردن سطوح در متراژهای گسترده بسیار رایج شده است. علت این امر مزایای بسیار این روش نسبت به روش‌های سنتی می‌باشد. برای مثال می‌توان اشاره کرد که با استفاده از دستگاه اسکرابر شستشو و نظافت سریع انجام می‌شود و به این جهت در وقت صرفه‌جویی می‌گردد. به علاوه کیفیت شستشو در این روش بسیار بیشتر از روش‌های سنتی است. یکی دیگر از جنبه‌های مهم این استفاده از اسکرابر، کاربری ساده آن است، به طوری‌که با یک آموزش ساده، همه توانایی استفاده از آن را دارند.

________________________________________


اجزاء و عملکرد اسکرابر
اسکرابر یا کف‌شورصنعتی، به دستگاهی مکانیزه گفته می‌شود که از آن برای تمیز کردن سطح زمین در مکان‌های بزرگ استفاده می‌گردد. تمامی اسکرابرها شامل چهار جزء اصلی مخزن (که شامل مخزن آب تمیز و آب کثیف است)، تی، برس و موتور مکنده است و تفاوت موجود، به طراحی خارجی آن‌ها مرتبط است. طرز کار دستگاه اسکرابر به این‌صورت است که ابتدا آب و مواد شوینده به روی سطح ریخته می‌شود، سپس برس‌زنی آغاز می‌گردد. برس‌به صورت دوار حرکت کرده و سطح را تمیز می‌نماید. در آخر نیز تی مکنده، آب کثیف را به درون مخزن آب کثیف هدایت می‌کند.

________________________________________


راه های انتخاب یک دستگاه اسکرابر مناسب – بدنه و ظاهر دستگاه
برای نظافت هر محیطی نیاز است که دستگاه اسکرابری که استفاده می شود برای نظافت آن محیط کاملا متناسب باشد با نوع آن محیط.
این جمله بدین معنا می باشد که در محیطی مساحت خیلی بزرگی دارد اما به دلیل اینکه درب های ورودی و خروجی آن محیط خیلی کوچک هستند و یا اینکه آن محیط ها در طبقه ا ی قرار دارند که امکان انتقال دستگاه اسکرابر سرنشین دار یا همان اسکرابر بزرگ به آن محیط محیا نیست، در آن صورت گزینه مناسب برای نظافت این نوع محیط ها استفاده از دستگاه اسکرابر دستی می باشد. چرا که این نوع اسکرابر به سادگی قابل حمل بوده و اندازه آن به حدی است که از هر نوع دری می تواند عبور کند.

________________________________________


نوع کارکرد دستگاه اسکرابر با راننده
از دستگاه های اسکرابر خودرویی یا همان سرنشین دار برای نظافت فضاهایی استفاده می شود که در نظافت آن محیط ها چه با روش های سنتی و یا حتی با اسکرابر دستی هم زمان زیادی نیاز است که صرف شود .
اما اسکرابر های خودرویی به دلیل پهنای شستشوی بزرگ و سرعت بالاتر دستگاه قادر هستند که محیط را هر چقدر هم که وسیع باشد در مدت زمان به نسبت کمتری از دستگاه اسکرابر دستی نظافت کند.
از این دستگاه اسکرابر سرنشین دار یا باراننده برای نظافت محیط های بزرگی همچون کارخانه ها، شرکت ها، موسسات بزرگ، ورزشگاه ها و هر محیط بزرگ دیگری استفاده می شود.

________________________________________


تفاوت میان دستگاه های اسکرابر صنعتی
دستگاه های اسکرابر تفاوت های زیادی با یک دیگر دارند در صورتی که کار همه این اسکرابر این است که کف سطح را به بهترین شکل نظافت کند.
اما هر دستگاه اسکرابر مخصوص نظافت یک نوع محیط است و هر کدام کاربرد هایی متفاوت دارند.
دستگاه های اسکرابر از نظر اندازه و قدرت نظافت به دسته بندی های متفاوتی تقسیم می شوند.
به عنوان مثال اگر محیطی که می خواهید آن را نظافت کنید بزرگ است و نیاز است که خیلی سریع آن محیط نظافت شود بدون اینکه در رفت و آمد افراد در آنجا اختلالی ایجاد شود بهترین وسیله برای اینکار دستگاه اسکرابر سرنشین دار است که دارای پهنای شستشوی بیشتری نسبت به سایر دستگاه های نظافتی دارا است

________________________________________


تفاوت میان دستگاه های اسکرابر صنعتی
دستگاه های اسکرابر تفاوت های زیادی با یک دیگر دارند در صورتی که کار همه این اسکرابر این است که کف سطح را به بهترین شکل نظافت کند.
اما هر دستگاه اسکرابر مخصوص نظافت یک نوع محیط است و هر کدام کاربرد هایی متفاوت دارند.
دستگاه های اسکرابر از نظر اندازه و قدرت نظافت به دسته بندی های متفاوتی تقسیم می شوند.
به عنوان مثال اگر محیطی که می خواهید آن را نظافت کنید بزرگ است و نیاز است که خیلی سریع آن محیط نظافت شود بدون اینکه در رفت و آمد افراد در آنجا اختلالی ایجاد شود بهترین وسیله برای اینکار دستگاه اسکرابر سرنشین دار است که دارای پهنای شستشوی بیشتری نسبت به سایر دستگاه های نظافتی دارا است

________________________________________


شماری از فواید دستگاه اسکرابر
در این جا برخی از فواید نظافت سطوح با استفاده از دستگاه اسکرابر به نسبت سایر روش های نظافتی بیان می کنیم.
- نظافت با استفاده از دستگاه اسکرابر در مدت زمان کمتری صورت می گیرد.
- نیروی کار انسانی کمتری نیاز است برای نظافت سطوح در هنگام استفاده از دستگاه اسکرابر
- سرعت انجام نظافت با استفاده از اسکرابر بیشتر از نظافت با روش های سنتی است.
- احتمال لیز خوردن افراد بر روی زمین در زمان نظافت با اسکرابر به صفر می رسد
- صرفه جویی در هزینه ها با استفاده از دستگاه اسکرابر خیلی بیشتر است.

________________________________________


دستگاه اسکرابر بیمارستانی
از جمله معضلات افراد قبل ساخت و تولید دستگاه اسکرابر در این بود که با استفاده از روش های سنتی نمی توانستند سطوح را کاملا نظافت کنند و آن را عاری از هر گونه آلودگی کنند.
مخصوصا در فضای بیمارستان ها که نظافت به نسبت سایر محیط ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.
چرا که در این محیط با نظافت و بهداشت با سلامتی و حفظ جان بیمار ها ارتباط مستقیم دارد.
در امروزه دستگاه های اسکرابری اختراع شده اند که این دستگاه ها مخصوص نظافت بیمارستان ها هستند و از آنها به عنوان اسکرابر بیمارستانی و یا اسکرابر آنتی باکتریال یاد می شود .

________________________________________


اهمیت تی و برس اسکرابر در نظافت و شستشو سطوح - برس اسکرابر
برای اینکه اسکرابر بتواند یک نظاف دقیق و عالی را ارائه دهد حتما نیاز است که برس های دستگاه به درستی نصب شده باشند و متناسب با نوع سطح باشند .
دستگاه اسکرابر دارای دو نوع برس می باشد
1- برس رولی یا غلطکی
2- برس دیسکی
در هر نوع محیطی بسته به نوع جنس کف ، میزان آلودگی کف و اندازه فضا از برس مخصوص آن فضا استفاده می شود.
استفاده از برس های رولی یا همان غلطکی به کاربر قدرت مانور بیشتری را برای کار با دستگاه اسکرابر می دهد

________________________________________


استفاده آسان از دستگاه اسکرابر
دستگاه اسکرابر یکی از دستگاه های نظافت صنعتی است که از آن برای نظافت انواع سطوح استفاده می شود.
استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت انواع محیط ها با سطوح متفاوت خیلی ساده و آسان است .
این امر به این دلیل است که کاربرانی که از این دستگاه استفاده می کنندافرادی عامی هستند که به سادگی و با هر میزان سوادی می توانند با این دستگاه کار کنند و محیط را نظافت کنند و نیاز به آموزش های پیچیده و سخت نیست

________________________________________


نکاتی درباره اسکرابر سرنشین دار
اصلی ترین هدف در ساخت و طراحی دستگاه های نظافت صنعتی مخصوصا دستگاه های اسکرابر در این است که محیط را بتوان در کوتاهترین زمان و با بالاترین کیفیت نظافت کرد.
امروزه با آمدن دستگاه های نظافتی همچون اسکرابر این هدف کاملا تحقق پیدا کرده است.
به گونه ایی که خیلی ساده می توان با استفاده از یک اسکرابر بزرگ یا همان اسکرابر با راننده یک محیط بزرگی نظیری باشگاه ها یا بیمارستان های بزرگ و .... را در کوتاه ترین زمان ممکن نظافت کرد و دیگر نیازی نیست همانند گذشته بعد از نظافت رفت و آمد در محیط به دلیل خیس بودن سطح مختل شود بلکه دستگاه قادر است سطح را به صورت همزمان شستشو و خشک کند

________________________________________


مراقبت و نگه داری از دستگاه اسکرابر
با مراقبت و نگه داری درست از دستگاه اسکرابر می توانید از آن دستگاه برای مدت زمان طولانی تری برای نظافت امکان استفاده کنید.
برای نگه داری درست ا ز دستگاه اسکرابر کافیست که فقط یک سری نکات ابتدایی را رعایت کنید،
نکاتی که سبب افزایش طول عمر و کارآیی دستگاه اسکرابر می شود عبارتند از:
- خالی کردن مخزن های آب تمیز و کثیف دستگاه بعد از هر بار استفاده از اسکرابر
- شستشو و تمیز کردن تی و برس های دستگاه اسکرابر

________________________________________


قدرت نظافت فضاهای بزرگ با استفاد ه از دستگاه اسکرابر
از دستگاه های اسکرابر برای نظافت محیط های متنوعی استفاده می شود. به دلیل استفاده سهل و آسان دستگاه و مدل های گوناگون دستگاه برای نظافت انوع محیط ها مناسب می باشند و به سادگی می توان اسکرابر متناسب با هر محیطی را تهیه کرد.
غالبا برای نظافت محیط های کوچک و متراکم از دستگاه اسکرابر دستی یا همان اسکرابر بدون راننده استفاده می شود و برای نظافت محیط های بزرگ و خالی از وسایل از اسکرابر های بزرگ یا همان اسکرابر های سرنشین دار استفاده می شود که استفاده از این دستگاه در این نوع محیط ها سرعت زیادی به نظافت محیط می بخشد.

________________________________________


قابلیت نظافت فضا های بزرگ با اسکرابر
دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی همان گونه که از نامش مشخص است برای نظافت کف سطح استفاده می شود و در عصر امروزی با استفاده از این دستگاه می توان خیلی سریع و راحت سطوح مختلف را نظافت کرد.
در گذشته برای اینکه بتوان یک محیط بزرگ را نظافت کرد باید افراد زیادی به کار گرفته می شدند و انرژی و زمان زیادی هم باید صرف می شد تا یک محیط به صورت نسبی نظافت شود و از آنجایی که در روش های سنتی نمی توان سطح را بعد از نظافت بلافاصله خشک کرد این خود عاملی می شد که سطوح کاملا نظافت نشوند .

________________________________________


نحوه ی ساز و کار دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال
از دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال برای نظافت و شستشو دقیق تر و با کیفیت تر استفاده می شود.
این نوع اسکرابر هم همانند سایر دستگاه های اسکرابر دارای دو مخزن دو تکه جدا که یکی برای آب تمیز و دیگری برای آب کثیف است تشکیل شده است.
نوع عملکرد دستگاه و جنس مخزن دستگاه خود عاملی است که در هنگام مکش آب حاصل از نظافت به درون مخزن آب کثیف هیچ گونه آلودگی وارد مخزن آب تمیز و یا سایر قسمت های دستگاه نمی شود.

________________________________________


شستشو و نظافت کف انبارهای بزرگ
شستشو و نظافت انبار ها دغدغه تمام افراد دارای انبار می باشد چرا که نظافت این گونه فضا ها کاری دشوار است به دلیل اینکه تراکم وسایل در آن محیط زیاد است و محل زیادی برای عبور و مرور نیست و از طرفی هم فضای انبار ها خیلی بزرگ است و با استفاده از روش های سنتی برای نظافت آنها هم امری زمان بر است و هم اینکه ممکن است به وسایل داخل انبار آسیب وارد کند. اما امروزه با استفاده از دستگاه های اسکرابر به سادگی و بدون نگرانی می توان کف تمام انبار ها را در مدت زمان کوتاهی نظافت کرد بدون اینکه حتی کوچکترین آسیبی به وسایل داخل انبار برسد.

________________________________________


استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط های مختلف
دستگاه اسکرابر کارایی های فراوانی را در نظافت محیط های مختلف را دارا است.
اما هر محیطی نیاز به اسکرابر مخصوصی برای نظافت دقیق تر آن محیط نیاز دارد. در محیط هایی که فضای کمی دارند و امکان جابه جایی زیادی نیست نظیر راه رو ها و راه پله ها از اسکرابر دستی استفاده می شود. در فضاهای بزرگ از اسکرابر سرننشین دار، در بیمارستان ها از اسکرابر آنتی باکتریال که قادر باشد محیط را کاملا ضد عفونی کند .

________________________________________


تفاوت میان دستگاه اسکرابر برقی و باطری دار
دستگاه های اسکرابر برقی و باطری دار از نظر کارآیی هیچ تفاوتی با یک دیگر ندارند تنها وجه تمایز این دو دستگاه در این است که از دستگاه اسکرابری که برقی است نمی توان در همه جا استفاده کرد به عنوان مثال در محیطی که هیچ نوع پریز برقی ندارد نمی توان از این دستگاه به عنوان یک دستگاه نظافتی استفاده کرد و دستگاه اسکرابر باطری دار را هم فقط در یک مدت زمان محدود می توان استفاده کرد چرا که شارژ دستگاه فقط تا مدت زمان محدودی باقی می ماند

________________________________________


آشنایی با ساختار دستگاه اسکرابر فلامک ماشین
از گذشته تا به امروز مسئله نظافت امری ضروری و مهم در میان همه جوامع می باشد.
مسئله نظافت به قدری اهمیت دارد که این امر می تواند حتی بر روی میزان درآمد موسسات هم تاثیر بگذارد.
به عنوان مثال در نظر بگیرید که محیط های تجاری که از نظافت برق می زنند بیشتر درآمد دارند یا محیط هایی که آلوده هستند.
در گذشته برای تمیزی محیط باید خیلی انرژی و زمان صرف می شد اما امروزه به سادگی و با استفاده از دستگاه اسکرابر می توان یک محیط بزرگ و وسیع را در کمترین زمان نظافت کرد.

________________________________________


بی همتایی دستگاه اسکرابر در میان سایر دستگاه های نظافت صنعتی
بی همتایی دستگاه اسکرابر در میان سایر دستگاه های نظافت صنعتی

________________________________________


نظافت کف چوبی با استفاده از دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر ( زمین شوی صنعتی )
نظافت و شستشو کف های چوبی کاری بس دشوار و حساس است چرا که سطوح چوبی اگر به درستی نظافت نشوند خیلی زودتر از سطوح سنگی از بین می روند و ظاهر نا مناسبی پیدا می کنند و در آن حالت نه تنها به زیبایی محیط کمکی نمی کنند بلکه باعث ایجاد فضایی نامناسب و نازیبا در اطراف هم می شود.
پس خیلی مهم است که از دستگاهی مناسب برای نظافت کف های چوبی استفاده شود.

________________________________________


تفکیک دستگاه های اسکرابر بر حسب نوع کاربرد آنها
دستگاه های اسکرابر دستگاه های نظافت صنعتی هستند که از آنها جهت نظافت و شستشو انواع مختلف سطوح بهره گرفته می شود.
دستگاه های اسکرابر را بر حسب نوع کاربردی که دارند به دو گروه اسکرابر دستی و اسکرابر خودرویی تقسیم می شود.
کاربر دستگاه های اسکرابر دستی در محیط هایی است که وسعت کمی دارند و یا اینکه در آن محیط ابزار و وسایل زیادی وجود دارد.
کاربرد دستگاه های اسکرابر خودرویی هم در محیط هایی می باشد که آن محیط ها یا خیلی بزرگ هستند که نظافت آنها امری زمان بر است و برای ایجاد سرعت عمل در انجام کار ها از دستگاهی استفاده می شود که اندازه بزرگتر ی داشته باشد که بتواند با سرعت بالاتری محیط را نظافت کند.

________________________________________


اسکرابر های صنعتی- دستگاه نظافت صنعتی- انواع اسکرابر کوچک
اسکرابر های کوچک یا همان اسکرابر های دستی را بر حسب نوع منبع تغذیه ای که این دستگاه ها دارند به دو گروه اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار تقسیم می شود.
اما تفاوت این دو نوع اسکرابر در چه چیزی است می توان به محدودیت استفاده از این دو نوع دستگاه اشاره کرد.
استفاده از اسکرابر برقی به دلیل نیاز به پریز برق در فضاهای محدودی صورت می گیرد اما استفاده از اسکرابر های باطری دار این معضل را ندارند اما محدودیتی که این نوع اسکرابر دارد این است که از این دستگاه نمی توان به مدت زیادی استفاده کرد چرا که شارژ دستگاه برای مدت زمان محدودی است.

________________________________________


دستگاه اسکرابر کوچک
دستگاه های اسکرابر را می توان بر حسب اندازه کلی آنها به دو گروه اسکرابر بزرگ و اسکرابر کوچک تقسیم بندی کرد.
دستگاه های اسکرابر بزرگ همان طور که از نامشان مشخص ا ست برای نظافت فضاهای بزرگ هم استفاده می شود.
اما دستگاه های اسکرابر کوچک به دلیل سایز کوچکتر و جابجایی آسان تر آن می توان از آن برای نظافت انواع محیط ها استفاده کرد.
دستگاهای اسکرابر کوچک همگی از نوع دستی هستند و می توان آنها را به سادگی بر حسب نیاز در هر محیطی استفاده کرد
اسکرابر های کوچک بر اساس نوع منبع تغذیه آنها به دو گروه اسکرابر باطری دار و اسکرابر برقی تقسیم می شوند.

________________________________________


اسکرابر آنتی باکتریال فلامک ماشین
دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر فقط جهت برای شستشو و نظافت سطحی کف استفاده نمی شود بلکه از این دستگاه می توان به عنوان وسیله ای کاربردی برای نظافتی دقیق جهت ضد عفونی محیط هایی استفاده کرد که نیاز به دقت بیشتری در نظافت هست
محیط هایی نظیر بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی، محل های طبخ و تهیه غذا و .... که در آن ها بهداشت امری حساس و خیلی مورد توجه است و بی دقتی در بهداشت می تواند عوارض زیادی را در بر داشته باشد.
بدین جهت در این محیط ها از دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال استفاده می شود که که قادر است تمام آلودگی های سطح را تا درصد بالایی از بین ببرد و محیط را کاملا ضد عفونی کند

________________________________________


تفاوت های میان دستگاه اسکرابر و دستگاه سوییپر چیست - محل استفاده
یک دیگر از تفاوت های میان دستگاه های اسکرابر و سوییپر در این است که از دستگاه اسکرابر بیشتر برای نظافت در فضا های سرپوشیده استفاده می شود همانند بیمارستان ها، دانشگاه ها، مرکز خرید و ... اما از دستگاه سوییپر می توان برای نظافت فضا های بزرگ و باز استفاده می شود همانند : پارک ها، خیابان ها، انبار های بزرگ، کارخانه های وسیع و هر محیطی که در آن زباله های خشک و بزرگ تولید می گردد.
در بعضی از محیط ها می توان از این دو دستگاه اسکرابر و سوییپر به عنوان مکمکل هم دیگر استفاده کرد که یک نظافت عالی و با کیفیت را در آن محیط داشته باشیم .

________________________________________


تفاوت های میان دستگاه اسکرابر و دستگاه سوییپر چیست- نحوه عملکرد دستگاه
یکی از تفاوت های اصلی میان دستگاه اسکرابر و سوییپر در این است که از دستگاه سوییپر نمی توان برای شستشو کف استفاده کرد و دستگاه سوییپر فقط می تواند سطح را جارو کند اما قادر نیست که همانند دستگاه اسکرابر کف را کاملا شستشو دهد و لکه ها و آلو دگی ها را از روی آن بزداید.
به همین علت دستگاه سوییپر همانند دستگاه اسکرابر دارای مخزن های آب تمیز و آب کثیف نیست و این دستگاه فقط یک مخزن دارد که آن هم مخزن زباله است.

________________________________________


برتری نظافت با اسکرابر- شستشو و خشک کنی همزمان
در روزگار امروز دیگر نظافت به روش های سنتی و قدیمی اصلا توصیه نمی شود .
چرا که نه تنها این روش های قدیمی کف را نظافت نمی کنند بلکه باعث پخش شدن بیشتر آلودگی ها و میکروب ها بر روی سطوح می گردد و همچنین چون سطح بلافاصله بعد از نظافت خشک نمی گردد این خود سبب می شود که آلودگی ها و گرد و غبار های بیشتری بر روی سطح بنشیند.
برای حل این مشکلات کافیست که سطح را با استفاده از دستگاه اسکرابر نظافت کرد که قادر است عمل شستشو و خشک کنی را همزمان انجام دهد.

________________________________________


ضمانت و خدمات پس از فروش دستگاه اسکرابر
یکی از مهم ترین عامل هایی که در انتخاب یک دستگاه اسکرابر نقش دارد این است که دستگاه دارای ضمانت و خدمات پس از فروش باشد .
چرا که داشتن ضمانت و خدمات پس از فروش این اطمینان خاطر را به مصرف کننده گان دستگاه اسکرابر می دهد که هر گاه که بنا بر دلیلی برای دستگاه مشکلی پیش آمد و یا اینکه در استفاده درست از دستگاه دچار سردرگمی شدند بتوانند با استفاده از این خدمات از راهنمایی و کمک افراد متخصص بهره ببرند.
دستگاه های اسکرابر فلامک ماشین دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.

________________________________________


افزایش طول عمر کف محیط ها
آلودگی ها و کثیفی ها خود می تواند عاملی باشد که باعث کوتاه شدن عمر مفید کف پوش ها باشد چرا که این آلودگی ها سبب پوسیدگی و از بین رفتن ظاهر کف پوش می گردد.
برای اینکه بتوان در مدت زمان طولانی تری از کف پوش بهترین استفاده را کرد و اینکه همیشه کف پوش ها ظاهری زیبا داشته باشند که بتوانند به محیط نیز ظاهری زیبا بدهند نیاز است که هر روز با استفاده از دستگاه های مکانیزه و قدرتمند اسکرابر کف آنها نظافت و شستشو شود.

________________________________________


علت اهمیت نظافت محیط کار با دستگاه اسکرابر
با توجه به نتیجه تحقیقات وآزمایش های به عمل آمده که نشان می دهد افراد در هنگام ورود به هر محیطی به نظافت آن محیط مخصوصا نظافت کف آنجا دقت زیادی می کنند.
این امر به این معنی است که اگر در محیط های که مراجعه کننده زیادی دارند همانند محیط های تجاری اگر که سطوح آن از قبل با دستگاه اسکرابر درخشان نشده باشد نمی تواند افراد زیادی را به خود جذب کند و در نتیجه در آمد بالایی هم نمی تواند داشته باشد.
چرا که هر فردی در هنگام ورود به یک محیط جدید بر اساس نظافت آن محیط اولین برداشت خود را از آن محیط دارد.
پس برای هر نوع میحطی واجب است که در نگاه اول چگونه ارزیابی شود.
بهترین راه برای نظافت و درخشان شدن کف استفاده از دستگاه اسکرابر است.

________________________________________


راه های نظافت آسان با دستگاه زمین شوی صنعتی ( اسکرابر )
در انواع محیط های صنعتی ، نیمه صنعتی ، تجاری و ... که در آن ها رفت آمد زیاد است نیاز است که نظافت سطوح به صورت مداوم و روزانه انجام بگیرد .
در این نوع محیط ها یکی از دغدغه های اصلی صاحبانشان نظافت منظم آن محیط ها است بدون اینکه به رفت و آمد افراد آنجا را مختل کند.
هنوز هم افرادی هستند که برای نظافت محیط های صنعتی و غیر صنعتی خود از روش های سنتی برای نظافت و پاکسازی استفاده می کنند اما مشخص است که با استفاده از روش های سنتی نظافت خیلی سخت و بی کیفیت و در مدت زمان بیشتری انجام می شود اما با استفاده از دستگاه های مکانیزه اسکرابر می توان به سادگی و در کوتاه ترین زمان ممکن محیط را نظافت کرد.

________________________________________


تنوع دستگاه های اسکرابر
دستگاه های اسکرابر صنعتی که جهت نظافت و شستشو انواع سطوح استفاده می شود در مدل ها و طرح های گوناگونی تولید می شود و این گوناگونی به شما این امکان را می دهد که بتوانید خیلی ساده اسکرابری که مورد نیازتان است را تهیه کرده و از آن برای نظافت استفاده کنید.
دستگاه اسکرابر به طور کلی بر حسب نوع منبع تغذیه ای که دارد به دو گروه باطری دار و برقی دسته بندی می شوند.
در مدل باطری دار اسکرابر قدرت مانور کاربر برای نظافت محیط ها بیشتر است اما مدت زمانی که دستگاه می تواند نظافت کند محدود است در اسکرابر برقی این امر کاملا برعکس است

________________________________________


مزیت بهره وری از دستگاه اسکرابر برای نظافت کف
یکی از مهمترین مزیت هایی که دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط دارد این است که می توان در صورت لزوم برای نظافت کف در کنار آب درون مخزن دستگاه اسکرابر از مواد شوینده هم استفاده کرد برای نتیجه نظافتی بیشتر.
در برخی مواقع سطح خیلی آلوده است و می خواهید که کاملا تمیز شود و کاملا درخشان شود به همین منظور می توان درون مخزن آب دستگاه آب و مواد شوینده را با هم ترکیب کرد و با استفاده از سیستم پاشش دستگاه این محلول به دست آمده را بر روی سطح پاشیده می شود و با چرخش برس ها بر روی سطوح کاملا نظافت می شود

________________________________________


فایده هایی که دستگاه اسکرابر برای نظافت سطوح دارد
در برخی از محیط ها نیاز است که امر نظافت خیلی سریع و با کیفیت خیلی بالایی انجام شود چرا که در این نوع محیط ها رفت و آمد خیلی بالا است.
به همین دلیل در این نوع محیط ها نمی توان نظافت را به نیروی انسانی سپرد.
به همین دلایل بود که بشر به این فکر افتاد که دستگاهی را اختراع کند که بتواند سطوح را خیلی عالی و در مدت زمان خیلی کمی با بهترین کیفیت نظافت کند

________________________________________


مشکلات ناشی از توازن نبودن تی اسکرابر
تی اسکرابر این وظیفه را دارد که بعد از عمل شستشو و برس زنی توسط برس های دستگاه آب های جمع شده بر روی سطح را به داخل دستگاه و درون مخزن آب کثیف وارد نماید.
اما گاهی ممکن است که بعد از نظافت با اسکرابر متوجه شوید که سطوح هنوز کمی خیس است و یا اینکه مقدار کمی آب بر روی سطوح باقی مانده است.
دلیل این امر این ست که تی دستگاه به درستی نصب نشده و متوازن نیست برای رفع این مشکل هم کافیست که تی را یک بار از جای خود در آورده و دوباره نصب کنید و یا اینکه به کمک پیچی که بلای تی وجود دارد و وظیفه تنظیم ارتفاع تی را به عهده دارد مشکل را رفع نمایید

________________________________________


تناسب دستگاه اسکرابر با میزان فضای محیط
دستگاه اسکرابر برای اینکه بتواند به بهترین شکل ممکن در یک فضا کارایی داشته باشد نیازمند یک سری شرایط است که از جمله این شرایط تناسب میان اندازه دستگاه اسکرابر با محیط است .
به این دلیل که اگر دستگاه از فضا خیلی بزرگتر باشد نمی تواند کارایی لازم برای نظافت را داشته باشد چرا که دستگاه بزرگ در محیط های کوچک قدرت مانور بالایی ندارند و هم چنین این احتمال است که به دلیل کوچکی فضا درب های ورودی و خروجی به اندازه ایی نباشند که دستگاه به آسانی بتواند در آن جا رفت و آمد داشته باشد.
این شرایط به صورت معکوس هم وجود دارد یعنی فضای خیلی بزرگ و دستگاه اسکرابر کوچک ، دراین حالت نیاز به صرف زمان و انرژی زیادی است که آن فضا نظافت شود درصورتی که این کار با استفاده از یک دستگاه اسکرابر بزرگ خیلی سریع تر و آسان تر صورت می گیرد

________________________________________


اهمیت نظافت با دستگاه اسکرابر
در عصر ا مروزی افراد دیگر به نظافت اطراف خود خیلی اهمیت می دهند .
در برخی از مکان ها این امر نظافت امر ویژه تری نیز می باشد همانند بیمارستان ها، هتل ها، رستوران و سالن ها ی تهیه غذا، کارخانه های مواد غذایی و ....
در این فضا حتما نیاز است که افرادی باشند که آن ها را به صورت مرتب و دائم نظافت کنند و نگذارند هیچ گونه آلودگی در آن باقی بماند. اما خب استفاده از روش های سنتی برای نظافت در این فضا ها هر چه قدر هم که مداوم باشد اما قادر نخواهد بود که تمام آلودگی ها را بزداید از این رو مخصوصا در این فضا ها بعد از اختراع دستگاه اسکرابر نظافت دیگر یک امر غیر ممکن نبود

________________________________________


کیفیت و جنس بدنه و قطعات اسکرابر صنعتی (کف شوی صنعتی)
نوع موادی که از آن برای ساخت بدنه و قطعات دستگاه اسکرابر ا ستفاده شده است تاثیر فراوانی بر روی کیفیت، ظاهر، کارایی و هم چنین طول عمر دستگاه دارد.
اگر که دستگاه از یک سری مواد و قطعات بدون کیفیت و ابتدایی ساخته شده باشد نه تنها نمی تواند یک محیط را نظافت کند بلکه ممکن است به سطح کف هم آسیب برساند.
این بی کیفیتی مواد به کار رفته در ساخت دستگاه عاملی می شود که دستگاه خیلی زود کارایی خود را از دست بدهد و عملا بی کاربرد شود.
اما در اسکرابر های فلامک ماشین ساخت کمپانی ipc ایتالیا است و این دستگاه ها از مرغوبترین مواد و آلیاژ ها ساخته می شود. در ساختار این دستگاه ها از آلومینیوم فشرده بهره می برند که این امر موجب افزایش مقاومت و کیفیت دستگاه می گردد.

________________________________________


افزایش کیفیت نظافت با استفاده از دستگاه های اسکرابر
در محیط های مختلف برای نظافت از دستگاه های اسکرابر استفاده می شود.
حال در این محیط ها بسته به نوع آلودگی که وجود دارد از برس های مختلف دستگاه استفاده می شود. در محیط هایی که آلودگی در آن ها بیشتر است و برای از بین بردن لکه ها و آلودگی های کف نیاز به قدرت بیشتری است از برس زبر تر استفاده می شود و در فضا هایی که سطح حساس است از برس نرم تر استفاده می شود.
با استفاده از صفحه کنترل دستگاه میتوان به سادگی قدرت و میزان چرخش برس ها را کنترل کرد که به اساس لزوم از قدرت بالای دستگاه استفاده کرد که در این حالت به سطوح هیچ آسیبی وارد نمی شود.
برای بالا بردن قدرت نظافتی دستگاه این امکان را به شما می دهد که بتوانید از مواد شوینده هم در کنار دستگاه استفاده کنید تا بدین صورت قدرت تمیز کنندگی آن چندین برابر می شود

________________________________________


استفاده از دستگاه های اسکرابر بزرگ (سرنشین دار) برای شستشوی محیط های بزرگ
از مهم ترین نکاتی که باید در استفاده از دستگاه های اسکرابر به آن دقت داشت این است که با استفاده به جا و درست از دستگاه های اسکرابر متناسب با هر محیطی است.
هدف استفاده از دستگاه های اسکرابر این است که یک محیط را بتوان به سادگی ، در کوتاه ترین زمان، کیفیت بالا، صرف انرژی کمتر، صرفه جویی در هزینه ها، بالا بردن راندمان کاری، عدم آسیب رساندن به محیط زیست، استفاده از نیروی انسانی کمتر، افزایش بهداشت و ... است.
پس برای اینکه به این اهداف دست یابیم بهتر است که از دستگاهی برای نظافت استفاده شود که متناسب با نوع نیاز نظافتی آن محیط و ابعاد آن باشد

________________________________________


نکاتی برای داشتن یک زمین شوی صنعتی یا همان دستگاه اسکرابر صنعتی عالی
از مهمترین عامل های که در بهداشت و نظافت یک محیط مسکونی ، تجاری یا صنعتی اثر گذار است انتخاب دستگاهی است که برای نظافت آن محیط انتخاب می شود.
به همین دلیل است که در زمان انتخاب دستگاه اسکرابر مناسب برای نظافت محیط باید دقت زیادی داشت .
چرا که انتخاب نادرست یک اسکرابر می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی شود.
به عنوان مثال اگر در هنگام نظاف به این نکته دقت نکنید که دستگاه را برای نظافت در چه محیطی می خواهید چرا که دستگاه های اسکرابر هر کدام برای نظافت در محیطی خاص طراحی شده اند مثل دستگاه اسکرابر بیمارستانی که با اسکرابری که برای نظافت محیط های تجاری استفاده می شود متفاوت است.

________________________________________


اسکرابر صنعتی دارای سیستم کنترل غلظت مواد شوینده
دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر برای صرفه جویی در هزینه ها و همچین کمتر مصرف شدن مواد شوینده به دلیل آسیب به محیط زیست دارای سیستمی است که به کاربر کمک می کند غلظت مواد شوینده را بسنجد.
کاربر با استفاده از این سیستم در دستگاه اسکرابر می تواند به صورت همزمان از چند مدل مختلف از مواد شوینده برای نظافت استفاده کند.
با استفاده از این سیستم در دستگاه می توان بدون اینکه به آب درون مخزن آب تمیز دست زد مواد شوینده را تغییر داد و برای نظافت هر سطحی بر اساس آلودگی های آن از ماده شوینده مخصوصی استفاده کرد.

________________________________________


فواید استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط- عدم مزاحمت و صد معبر
برای نظافت کف در محیط های مختلف مخصوصا در محیط هایی که رفت و آمد در آنها زیاد است فرد مجبور است که برای بهبود عمل نظافت خود اجازه ندهد که کسی در قسمت هایی که شستشو و نظافت انجام شده است عبور کند تا زمین کاملا خشک شود و اینگونه حداقل زمین ظاهری تمیز پیدا می کند بدین صورت استفاده از آن قسمت کاملا مسدود می شود و این خود عامل مشکلات بیشتری در محیط ها می گردد.
در حالی که با استفاده از دستگاه اسکرابر می توان محیط را نظافت کرد بدون اینکه برای افراد حاضر در آن محیط مزاحمتی ایجاد شود و دیگر نیازی نیست که آن محیط مسدود شود.

________________________________________


فواید استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط- سرعت در نظافت
بر اساس زمان سنجی های انجام شده در نظافت کف با استفاده از دو روش سنتی و مدرن نظافت می توان گفت که یکی از ویژگی های مثبت دیگر استفاده از دستگاه اسکرابر این است که با استفاده از دستگاه اسکرابر می توان محیط را نظافت کرد در زمان کوتاه تری به نسبت نظافت محیط با استفاده از روش های سنتی نظیر همان طی و سطل آب که فرد مجبور است برای نظافت محیط از آنها استفاده کند و چون که طی پهنای شستشو کمتری دارد و فرد مجبور است برای نظافت کامل مدام آن طی را بر روی سطوح چندین بار بکشد در کنار این که کاربر برای این عمل انرژی زیادی هم باید مصرف کند.
از هر نظر که بررسی کنیم روش نظافت با استفاده از دستگاه اسکرابر به روش نظافت با طی و سطل آب خیلی دارای سرعت بیشتری است در کنار اینکه کاربر برای نظافت نیازی نیست که انرژی زیاد و یا زمان زیادی را صرف کند.

________________________________________


انتخاب صحیح و مناسب دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر- قدرت شستشو دستگاه
دستگاه های اسکرابر با قدرت و تواناییی های متفاوتی در شستشو تولید می شود چرا که هر محیطی بسته به شرایط آن محیط دارای آلودگی های متفاوتی است.
به عنوان مثال آلودگی که در مجتمع های تجاری و مسکونی ایجاد می شود بر روی سطوح با آلودگی هایی که در کارخانه ها و یا کارگاه های صنعتی و یا بیمارستان ها تولید می شود با هم خیلی متفاوت هستند و هر کدام به نظافت مخصوصی نیاز دارند که آن محیط را کاملا عاری از آلودگی ها نماید.
از این رو دستگاه های اسکرابر ipc به نوعی طراحی شده اند که بتوانند همه نیاز های نظافتی شما را برطرف نمایند.
یعنی دستگاه اسکرابری مخصوص مجمتع های تجاری استفاده می شود قادر است که کف آن جا را کاملا عاری از آلودگی کند اما قدرت آن را ندارد که در محیط های صنعتی نظیر کارخانه ها نیز عمل نظافت را با همان کیفیت انجام دهد.

________________________________________


انتخاب صحیح و مناسب دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر- نوع آلودگی های محیط
با توجه به این امر که در امروزه استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت اماکن مختلف بسیار در میان افراد رواج پیدا کرده است و این مسئله که هر محیطی با توجه به شرایط آن جا دارای آلودگی های متفاوتی است پس برای نظافت آن ها هم به دستگاه های متفاوتی نیاز است به عنوان مثال از همان دستگاه اسکرابری که برای نظافت یک انبار استفاده می شود نمی توان برای نظافت بیمارستان هم استفاده کرد چرا که تعریف نظافت در این دو محیط کاملا با هم متفاوت هست.
پس نکته مهم و اصلی اولی که هر کاربری باید به آن توجه کند در زمان انتخاب و خرید دستگاه اسکرابر این است که از آن دستگاه برای نظافت چه محیطی می خواهد استفاده کند.

________________________________________


کارایی دستگاه اسکرابر در نظافت صنعتی محیط های مختلف
از دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر برای نظافت و شستشو محیط ها و فضا های متفاوتی استفاده می شود به همین دلیل اسکرابر های متنوعی طراحی و ساخته شده است که کاربران به آسانی بتوانند اسکرابر مناسب برای نظافت محیط مورد نظر خود را انتخاب کنند.
می توان از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط های متفاوتی نظیر: اماکن مذهبی، امکان تجاری، مسکونی، کارخانه های بزرگ و کوچک ، مراکز بهداشتی و آموزشی و سایر محیط های بزرگ و کوچک استفاده کرد.
استفاده از این دستگاه برای نظافت شامل رعایت یک سری نکات است برای بهره وری بهتر از این دستگاه.
به عنوان مثال نمی توان در فضاهایی که کوچک هستند و یا تراکم لوازم در آن جا زیاد است از دستگاه اسکرابر سرنشین دار استفاده کر و یا بالعکس در فضاهایی که بزرگ هست استفاده از اسکرابر دستی برای نظافت امری زمان بر است.

________________________________________


هدایت و کار با دستگاه اسکرابر صنعتی
دستگاه های اسکرابر برای راحتی کار کاربر با آن دستگاه در محیط های مختلف در دو نوع طراحی و ساخته می شود.
1- اسکرابر دستی یا همان اسکرابر بدون سرنشین: در این مدل از دستگاه اسکرابر کاربر می تواند از آن دستگاه برای نظافت در محیط هایی که کوچک هستند و امکان استفاده از یک دستگاه نظافتی بزرگ نیست استفاده می شود.
چرا که این دستگاه به کاربر این امکان را می دهد که به سادگی بتواند تمام نقاط را در یک فضای کوچک نظافت کند و هیچ قسمتی را باقی نگذارد.
2- اسکرابر خودرویی یا همان اسکرابر سرنشین دار: همان طور که از نام این دستگاه مشخص است این دستگاه به کاربر این امکان را می دهد که به صورت یک خودرو از آن استفاده شود به نحوی که کاربر بر روی قسمتی که بر روی دستگاه تعبیه شده است بنشیند و آن را همانند یک خودرو هدایت کند، با استفاده از این دستگاه می توان وسعت زیادی از سطح را در زمان کمتری نظافت کرد؛ پس این دستگاه کارایی بیشتری به نسبت دستگاه اسکرابر دستی برای نظافت فضاهای بزرگ را دارا است.

________________________________________


دستگاه اسکرابر دستگاه نظافتی عصر امروز
در عصر امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی نظافت در میان افراد اهمیت ویژه ایی پیدا کرده است به همین دلیل دانشمندان با استفاده از تکنولوژی دستگاه های نظافتی همانند اسکرابر را اختراع کرده اند که می توانند به افراد در نظافت انواع سطوح و انواع کارهای نظافتی کمک به سزایی کند.
با استفاده از این دستگاه های مکانیزه از جمله اسکرابر می توان انواع فضا ها مانند ساختمان های مسکونی و تجاری و صنعتی را نظافت کرد بدون اینکه زمان و انرژی و آب اتلاف شود.
اسکرابر از جمله دستگاه های نظافت صنعتی است که در زمینه نظافت سطح بسیار کارآمد می باشد.
چرا که دستگاه اسکرابر قادر است انواع سطوح را به صورت همزمان شستشو و نظافت کند بدون اینکه لکه ایی بر روی آن بر جای بگذارد.

________________________________________


دستگاه اسکرابر دستگاه نظافت صنعتی شرکت فلامک ماشین
در ساخت تمامی مدل های دستگاه اسکرابر از برس های رولی استفاده شده است و مخزن همه دستگاه های اسکرابر یا همان زمین شوی صنعتی از 35 لیتر بیشتر است.
دستگاه های اسکرابر یا زمین شوی صنعتی فلامک ماشین این توانایی را دارند که هر نوع سطحی را به صورت همزمان شستشو و خشک کنند.
البته دستگاه اسکرابر توانایی دیگری هم دارد که می تواند در کنار شستشو و خشک کردن سطح آن را عاری از هر گونه زباله های ریز و گرد و غبار کند بدین ترتیب این دستگاه توانایی جاروزدن سطح را هم داراست.
استفاده از این دستگاه برای نظافت انواع محیط ها با هر نوع کاربردی بسیار آسان و به صرفه بوده و به افراد کمک می کند که سطوح را نظافت کنند بدون اینکه اذیت شوند.

________________________________________


اندازه فضای نظافت شده با دستگاه اسکرابر در واحد ساعت و نحوه استفاده از آن
قدرت مانور دستگاه اسکرابر برای نظافت یک فضا در مدت زمان یک ساعت می تواند بین 1400 تا 5000 متر مربع باشد که این مقدار بسته به نوع و میزان آلودگی در محیط میتواند کمتر یا بیشتر شود.
نحوه استفاده از دستگاه اسکرابر
استفاده از دستگاه اسکرابر بسیار آسان می باشد و هر فردی می تواند بعد از یک آموزش ساده به کاربر می تواند خیلی راحت با دستگاه کار کند وآن را هدایت نماید برای عمل نظافت سطوح.
در کنار تمام دستگاه های نظافتی فلامک ماشین یک دفترچه راهنما انگلیسی و فارسی هم موجود می باشد که هر کاربری با مراجعه به آن دفتر چه می تواند در صورت نیاز کمک بگیرد.

________________________________________


دسته بندی اسکرابر های صنعتی بر اساس نوع منبع تغذیه دستگاه
اسکرابر صنعتی یا همان دستگاه کف شوی صنعتی در اندازه ها و مدل های گوناگونی طراحی و ساخته می شود.
اما در نهایت دستگاه اسکرابر را بر اساس نوع منبع تغذیه ایی که در آن به کار رفته شده است به دو گروه تقسیم می کنند.
• اسکرابر باتری دار: در این مدل از اسکرابر یک باتری درون دستگاه تعبیه شده است که به دلیل وجود همین باتری درون دستگاه وزن آن نسبت به مدل دیگر این دستگاه بیشتر است. اما وجود باتری درون دستگاه این امکان را به کاربر می دهد که از دستگاه برای نظافت در هر محیطی بدون دردسر استفاده کند بدون اینکه نگران نبود پریز برق در آن محیط باشد. فقط نکته ایی که باید در مورد این دستگاه رعایت کرد این است که کاربر همیشه حواسش باشد که دستگاه شارژ داشته باشد.
• اسکرابر برقی یا همان اسکرابر کابلی: در این مدل از دستگاه اسکرابر که دارای کابل برق است و دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از طریق انژی الکترونیکی تامین می کند در این مدل دیگر نیازی نیست که نگران تمام شدن شارژ دستگاه باشیم اما فقط از این دستگاه می توان در محیط هایی ا ستفاده کرد که در آن جا پریزی برای تامین برق دستگاه وجود داشته باشد و گرنه استفاده از دستگاه در محیط هایی که پریز برق نداشته باشند غیر ممکن است.

________________________________________


اسکرابر متناسب با محیط
اسکرابر هایی که برای نظافت محیط های مختلف استفاده می شود از یک دیگر متفاوت هستند و هر کدام کارایی خودشان را دارند.
مثلا اسکرابر هایی که برای محیط های تجاری، درمانی و یا صنعتی استفاده می شود از هم متفاوتند چرا که نیاز های نظافتی این محیط ها نیز از یک د یگر متفاوت اند.
در برخی از محیط ها نیاز به نظافت عمیق نیست چرا که آلودگی ها در آن محیط خیلی عمیق نیست اما در فضایی نظیر بیمارستان نمی توان نظافت را سطحی انجام داد بلکه به دقت بیشتری در نظافت فضا نیاز است.
از دستگاه اسکرابر برای نظافت سطوح مختلفی استفاده می شود مانند سنگ، سیمان، چوب، سرامیک و ...
جنس سطوح هم در انتخاب دستگاه اسکرابر تاثیر فراوانی دارد.
دستگاه اسکرابر باید به نحوی باشد که کاربر به آسانی بتواند آن را جا به جا کند و این که دستگاه صدا های ناهنجار تولید نکند که موجب آلودگی صوتی شود.

________________________________________


عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت اسکرابر
موارد متعددی وجود دارد که بر روی قیمت دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر یا همان دستگاه زمین شوی صنعتی اثر می گذارد از جمله این عوامل به شرکت سازنده دستگاه اشاره کرد که بر روی قیمت آن بسیار اثر گذار است .
چرا که اگر برند سازنده دستگاه بسیار معروف و خوش نام باشد در حیطه نظافت صنعتی چون باعث می شود که همه به خاطر نام خوب و سابقه خوب کاری شرکت به آن اعتماد کنند و مطمئن باشند که دستگاهی که تهیه کرده اند بسیار خوب است و عمر طولانی دارد .
عامل دیگری که بر روی قیمت اثر می گذارد اندازه دستگاه است که این خود دو حالت دارد چرا که دستگاه های بزرگ به صورت اسکرابر سرنشین دار تولید می شوند و دستگاه هایی که در اندازه های کوچکتری هستند به صورت دستی اند.
عامل سوم تعیین کننده در نرخ دستگاه اسکرابر نوع منبع تغذیه ایی است که در دستگاه به کار برده شده است دستگاه های اسکرابر بر اساس نوع منبع تغذیه به دسته اسکرابر برقی یا کابلی و اسکرابر باطری دار یا شارژی تقسیم می شوند.

________________________________________


دستگاه اسکرابر دستگاهی منحصر به فرد
از دیر باز قرار گرفتن این دو کلمه همیشه در کنار هم بوده است ؛ نظافت و پاکیزیگی.
این دو به عنوان دو اصلی هستند که از یک دیگر جدا نمی شوند و همیشه مکمل هم هستند. این دو مولفه در محیط های پر رفت و آمد حرف اول را می زند چرا که در ا ین محیط ها امری ضروری و الزامی است نظافت و پاکیزگی.
با گذر زمان و پیشرفت علم راه های متنوعی برای برقراری این دو اصل ارائه شدند که از جمله آنها دستگاه های مکانیزه صنعتی نظیر اسکرابر یا زمین شوی صنعتی است که امر شستشو و نظافت را سهل می کند و در مدت زمان کمتری کار نظافت را با بیشترین دقت و کیفیت انجام می دهد. با استفاده از این دستگاه اسکرابر صنعتی هزینه های نظافتی نیز کاهش پیدا می کند.
در هنگام استفاده از دستگاه های نظافتی نظیر اسکرابر برای نظافت محیط به این نتیجه می رسیم که بهداشت در آن محیط و همچنین سلامت نیز افزایش پیدا می کند چرا که دستگاه اسکرابر و سایر دستگاه های نظافتی قادر هستند که محیط را در کنار نظافت سطحی، کاملا میکروب زدایی نیز بکنند.

________________________________________


نکته مهم در انتخاب اسکرابر دستی یا سرنشین دار
یکی از مهمترین عامل هایی که در انتخاب بین دو دستگاه اسکرابر دستی یا سرنشین دار خیلی موثر است فضای مورد نظافت است.
طبیعتا هر چه میزان این فضای نظافتی بیشتر و بزرگتر باشد پس به دستگاهی نیاز است که بزرگتر باشد و پهنای شستشو بیشتری را داشته باشد و همچنین بتواند در زمان کمتری این فضا را با بهترین کیفت نظافت کند.
از آن جایی که مدل های گوناگونی از دستگاه های نظافتی اسکرابر وجود دارد که دارای حجم مخزن و پهنای شستشو متفاوتی می باشند.پس برای مصرف کنندگان این امری آسان است که دستگاه مورد نظر خود را به سادگی انتخاب نمایند.

________________________________________


استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت سوله های بزرگ
برای نظافت سوله ها و انبار های بزرگ و برای سرعت بخشیدن به امر نظافت آن ها باید از یک دستگاه متناسب استفاده کرد که قادر باشد زباله ها را جمع آوری کند و بتواند کف انبار ها را نیز شستشو دهد و آن را عاری از هر گونه آلودگی کند.
دستگاهی باشد که بتواند با پاشش آب بر روی کف انبار یا سوله و سپس عمل برس زنی سطح انبار را از هر گونه آلودگی پاک کند.
دستگاهی باشد که بتواند بعد از عمل شستشو و برس زنی سطح ، باقی مانده آب کثیف بر روی زمین را جمع آوری کند و آن را خشک کند.
که امر سبب می شود سطح زمین انبار خشک شده و از آسیب های احتمالی نظیر لیز خوردن بر روی زمین و انتشار آلودگی ها بر روی سطح جلوگیری می کند.
دستگاهی که قادر است همه این کار ها را به درستی انجام دهد و انبار را از آلودگی ها بزداید اسکرابر یا زمین شوی صنعتی است، که این دستگاه در دو مدل دستی و سرنشین دار تولید می شود.

________________________________________


تفاوت کارایی های دستگاه اسکرابر نسبت به دستگاه سوییپر
این دو دستگاه جزء دستگاه های نظافت صنعتی به شمار می روند و از هر دوی این دستگاه ها برای نظافت کف به کار می روند اما نحوه ی عملکرد این دو دستگاه و نوع نظافتی که بر روی کف انجام می دهند کاملا متفاوت است.
اما اگر بخواهیم این دو دستگاه را از نظر ظاهری با یک دیگر مقایسه کنیم خیلی به یک دیگر شبیه هستند.
در هر دو مدل این دستگاه ها دو نوع وجود دارد یکی نوع دستی دستگاه است و دیگری نوع سرنشین دار یا خودرویی آن.
در دستگاه کف شوی یا همان اسکرابر صنعتی دو مخزن آب وجود دارد و یک تی که دستگاه با استفاده از آن سیستم پاشش آب و بعد به کم تی کف زمین را شستشو داده و آن را تمیز می کند.اما از دستگاه سوییپر نمی توان برای شستشو زمین استفاده کرد .در واقع این دستگاه یک جاروی مکانیزه است که با استفاده از آن می توان زباله ها و گرد و غبار های موجود بر روی سطح را تمیز کرد .

________________________________________


راه حل هایی برای افزایش طول عمر دستگاه اسکرابر صنعتی
یک سری از نکاتی که کمک می کند تا دستگاه اسکرابر طول عمر بیشتری را داشته باشد و کمتر آسیب ببیند عبارتند از :
• بعد از هر بار نظافت با استفاده از دستگاه ا سکرابر صنعتی بهتر است که مخزن های آب تمیز و کثیف آن تخلیه شده و سپس آن مخزن های شستشو داده و نظافت کنینم
• تی ها و برس های و سیستم مکنده دستگاه را بررسی نموده که مطمئن شویم دستگاه آسیبی ندیده و سالم می باشد.
• بعد از اینکه از سلامت دستگاه مطمئن شدیم نوبت به این ا مر است که در صورتی که دستگاه از نوع شارژی می باشد آن را به شارژ زده تا در هنگام استفاده مجدد از آن به م شکل بر نخوریم
• هر سال باید دستگاه توسط کارشناسان متخصص در این زمینه بررسی شود که دستگاه دچار هیچ گونه آسیب پنهانی نشده باشد.

________________________________________


استفاده از دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی در فضاهای کوچک و متراکم
در حالت کلی می توان گفت که اسکرابر هایی که برای نظافت فضا های کوچک نظیر سوپر مارکت ها استفاده می شود دارای اندازه ایی مناسب و کوچک می باشند که استفاده از اسکرابر را در این محل ها سهل و آسان نموده است و البته می توان از این دستگاه هم برای نظافت محل هایی نظیر فضاهای اداری و تجاری و مسکونی نیز استفاده کرد.
این عوامل سبب شده است که استفاده از دستگاه اسکرابر در میان عموم مردم هم جا باز کند و محبوب باشد .
از دیگر عواملی که سبب محبوبیت دستگاه اسکرابر در میان مرده شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- قابلیت استفاده از مواد شوینده در کنار دستگاه اسکرابر برای افزایش نظافت و پاکیزگی سطح
- مصرف بسیار کمتر از منابع طبیعی نظیر آب در زمان نظافت و شستشو
- حفظ محیط زیست با استفاده از این دستگاه اسکرابر به دلیل استفاده کمتر آب و همچین استفاده کمتر از مواد شوینده که برای سلامتی و محیط زیست بسیار مضر هستند.
- و .......

________________________________________


اسکرابر با خاصیت ضد عفونی کنندگی
از دستگاه اسکرابر جهت نظافت و شستشوی انواع سطوح استفاده می شود مخصوصا در محیط های که امر نظافت و بهداشت در آنها بسیار ضروری و مهم است نظیر:
- بیمارستان
- درمانگاه
- کارخانه های تولید مواد غذایی
- داروسازی
- رستوران
- سرای سالمندان
- آشپزخانه های تولیید کننده غذای انبوه
- و .....
این اسکرابر آنتی باکتریال به د لیل خاصیت ضد عفونی کنندگی که بخاطر نوع تجهیزات این دستگاه و نحوه ی عملکرد آن می باشد به سادگی می تواند محیط را از هر گونه آلودگی پاک کند و کاملا آن را ضد عفونی نماید.
در اسکرابر های آنتی باکتریال بدنه دستگاه و هم چنین مخزن های آن از جنس پلی اورتان ساخته شده است که این ماده به نوعیه که نمی تواند میکروب ها را به خود جذب کند در واقع خاصیت ضد باکتری بودن را داراست.
از طرفی دیگر در ساختار این دستگاه اسکرابر از مواد معدنی همچون نانو یون های نقره استفاده شده است که این ماده سبب می شود که باکتری ها از بین بروند.

________________________________________


نتیجه آزمایش های انجام شده بر روی دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال
دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال که ساخته شده از موادی نظیر پلی اورتان و هم چنین مواد معدنی که خاصیت ضد باکتری دارند.
از این دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال در فضای های حساسی نظیر بیمارستان که دارای باکتریهای خطرناکی می باشد به دلییل عبور و مرور بیماران و افراد مختلف، استفاده شده است که بعد از نظافت این سطح با استفاده از دستگاه آنتی باکتریال بر اثر آزمایشات انجام شده نشان داده می شود که اکثر باکتری ها تا 99/9 % از بین رفته اند که این خود امری شگرفت در زمینه نظافت می باشد.
از مزیت های دستگاه ه اسکرابر آنتی باکتریال می توان به ا ین مسئله اشاره کرد که این دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال سبب می شود که محیط ضد عفونی شده و بهداشت در آن محیط بالا رفته ، که این امر خود ضامن سلامتی افراد می باشد.
از دیگر مزیت های این دستگاه می توان به سرعت در امر نظافت با این دستگاه اشاره کرد که به نسبت روش های قدیمی و سنتی در کوتاهترین زمان و با بهترین کیفیت صورت می پذیرد.

________________________________________


نحوه ی عملکرد دستگاه اسکرابر از نوع آنتی باکتریال
از دستگاه های پیشرفته و مدرن امروزی که برای نظافت سطوح مختلفت استفاده می شود می توان به اسکرابر یا دستگاه زمین شوی صنعتی اشاره کرد.
اسکرابر صنعتی دارای دو قسمت به نام مخزن می باشد که از یک دیگر جدا بوده و یکی از آن مخزن ها برای نگه داری آب تمیز و دیگری برای نگه داری آب کثیف می باشد.
در دستگاه اسکرابر به دلیل داشتن مخزنی جداگانه برای نگه داری آب کثیف باعث می شود که عمل شستشو کاملا بهداشتی صورت بپذیرد و آب کثیف دوباره به مخزن آب تمیز بر نگردد که عامل ایجاد میکروب بر روی سطوح شود.
به همین دلیل است که از اسکرابر ها به عنوان ضد عفونی کننده سطوح نیز استفاده می شود.
از دستگاه اسکرابر در محل های متقاوتی نظیر :
- مراکز درمانی و بهداشتی
- مراکز تجاری
- مراکز صنعتی
- مراکز آموزشی
- و .....
برای نظافت حرفه ای و ضد عفونی کردن سطوح استفاده می شود.

________________________________________


قیمت دستگاه نظافتی کف شوی-زمین شوی-اسکرابر
برای تعین قیمت دستگاه اسکرابر عامل های مختلفی دخیل است وجود و یا عدم وجود این عامل ها در قیمت گذاری این دستگاه ها تاثیر به سزایی دارد.
عوامل موثر بر روی قیمت دستگاه اسکرابر-زمین شوی صنعتی
برند دستگاه از جمله عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت دستگاه می باشد
مواد اولیه به کار برده شده برای ساخت قطعات و بدنه دستگاه زمین شوی صنعتی-اسکرابر
مقاومت و ماندگاری قطعات و هم چنین بدنه دستگاه در شرایط سخت
نوع کاربرد دستگاه (دستی یا سرنشین دار بودن دستگاه)
حجم مخزن اسکرابر
کشور تولید کننده دستگاه نظافتی
موتور وکیوم دستگاه و میزان قدرت آن
موتور برس دستگاه
باطری یا برقی بودن دستگاه
نوع باطری در دستگاه اسکرابر شارژی
برس دستگاه
تی خشک کنی دستگاه
و .......

________________________________________


دستگاه زمین شوی صنعتی ( اسکرابر ) دستی ( اسکرابر بدون راننده - اسکرابر بدون سرنشین )
دستگاه های متفاوتی برای نظافت و تمیز کردن انواع سطوح تولید شده اند که هر کدام کارایی و ویژگی های خود را دارا هستند.
هر کدام از این دستگاه ها مزیت ها و ایراد های مخصوص به خود را دارا هستند که به عنوان مثال هر کدام از این دستگاه ها را فقط برای محیط خاص و یا کابردی خاص فقط تولید کرده اند و دیگر نمی توان از آنها برای نظافت سایر محیط ها استفاده نمود.
نکته ضروری و مهمی که در این جا وجود دارد این است که از اسکرابر های صنعتی به صورت بدون سرنشین در برای نظافت محیط هایی که در متراژ های مشخص هستند استفاده می شود و چنان چه که می خواهید یک محیط بسیار وسیع را نظافت کنید بهتر است که برای افزایش راندمان کاری و بهره وری آسان تر از دستگاه های نظافتی از اسکرابر های سرنشین دار یا خوردرویی استفاده نمایید.
فواید استفاده از اسکرابر ( برقی –شارژی)
کارآمدی و بهره وری بالای دستگاه اسکرابر نسبت به روش های سنتی ( با استفادده از سطل و طی) که امر نظافت در زمان کمتر و با کیفیت بیشتر انجام می شود.
بدین صورت در مراکز صنعتی که وسعت بالایی را نداشته باشند می توان با استفاده از اسکرابر کف آنجا را نظافت کرد در کمترین زمان ممکن.
دستگاه اسکرابر نظافتی با محیط زیست بسیار سازگار می باشد چرا که اسکرابر به نسبت روش های سنتی نظافت از آب و مواد شوینده کمتری استفاده می نماید و همچنین هیچ نوع گاز سمی را تولید نمی کند، که این امر باعث می شود که اسکرابر وسیله ای باشد که با محیط زیست بسیار سازگار باشد.


________________________________________


مساحت فضای شستشو با دستگاه اسکرابر
از دستگاه زمین شوی صنعتی ( اسکرابر - کف شوی صنعتی ) که برای شستشو و نظافت انواع سطوح کف با مساحت های مختلف استفاده می شود. در روش های سنتی برای نظافت مساحت هایی که زیاد بود به انرژی و هزینه و نیروی کاری زیادی نیاز بوده است که بتوان آن فضا را نظافت کرد، اما در امروزه روز با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی، وجود دستگاه های نظافتی نظیر اسکرابر برای نظافت خیلی به افراد و سازمان ها کمک به سزایی کرده است، چرا که افراد با استفاده از این دستگاه می توانند انواع محیط ها را در هر مساحتی و هر نوع سطی در کمترین زمان ممکن و با بیشترین کیفیت نظافت کنند بدون اینکه هزینه ای گزاف برای این امر پرداخت کنند.

________________________________________


نحوه کار دستگاه زمین شوی صنعتی
از جمله دستگاه های نظافت صنعتی می توان به دستگاه اسکرابر اشاره کرد که این دستگاه بر اساس نوع کاربرد آن به دو دسته با راننده و بدون راننده تقسیم می شود.

________________________________________


ویژگی های دستگاه اسکرابر
دستگاه اسکرابر به وسیله ای گفته می شود که بتواند سطوح مختلف را به شیوه ایی مدرن و کاملا مکانیزه نظافت کند و آن را از هر گونه آلودگی بزداید.
در دستگاه اسکرابر اندازه سطح برس و میزان حجم مخزن دستگاه دارای قسمت های مختلفی می باشد.
مثلا حجم مخزن اسکرابر دارای دو قسمت مخزن آب تمیز و مخزن آب کثیف تقسیم می شود.
حجم مخزن اسکرابر ( زمین شوی صنعتی ) ها از 15 لیتر شروع می شود تا 350 لیتر بسته به نوع دستگاه و اندازه آن تقسیم می شود.
از جمله دسته بندی هایی که برای اسکرابر ها در نظر گرفته می شود که دستگاه اسکرابر ها را بر اساس نوع کاربرد و اندازه آنها به دو دسته سرنشین دار و بدون سرنشین تقسیم می کنند.
در مدل دستگاه های نظافتی اسکرابر با راننده دارای موتور جلوبرنده می باشد.البته باید یادرآور بشویم که این نوع دستگاه نظافتی قادر نیست که زباله های خشک و بزرگ را از روی سطح جمع آوری کند، دستگاهی که امکان جمع آوری زبله های بزرگ را دارا است، سوییپر نام دارد.

________________________________________


تاریخچه دستگاه های اسکرابر بخش دوم
میزان سرعت چرخش برس در اسکرابر و کف شوی های صنعتی اولیه که در اواسط قرن بیستم تولید شده بودند بسیار کم بود نسبت به اسکرابر های امروزی اما کم کم در نمونه های بعدی تولید شده از دستگاه اسکرابر در اواخر سال 1950 میلادی می توان گفت که اولین دستگاه های اسکرابر صنعتی با سرعت نسبتا بالایی تولید شدند.
در آن هنگام سرعت گردش برس دستگاه ها بین 175الی 350 RPM بود.
در سال 1970 میلادی دستگاه های اسکرابر صنعتی تفاوت چشمگیر و به سزایی داشتند به گونه ایی که سرعت گردش برس ها در آنها به 750 الی 1000 افزایش یافت.
پد های دستگاه اسکرابر صنعتی
با پیشرفت تکنولوژی و بالارفتن سرعت چرخش برس های دستگاه باعث شده بود که این برس های خیلی سریع تر از قبل فرسوده شوند و کارایی خود را از دست بدهند به همین علت سازندگان به فکر ساخت برس های مقاوم تر و به همراه پد هیا نظافتی با استفاده از الیافت مصنوعی شدند.
بعد از به وجود آمدن این همه تغییرات در دستگاه آن را تبدیل به دستگاهی همه کاره و قدرت مند کرده بود


________________________________________


تاریخچه دستگاه های نظافتی اسکرابر صنعتی
اولین دستگاه نظافتی که برای نظافت کف ( اسکرابر ) مورد استفاده قرار می گرفت در اواسط قرن بیست که به منظور نظافت و شستشوی بهینه تر و موثر تر کف و محیط اختراع شد.
با کمک این دستگاه اسکرابر که اختراع شده بود دیگر نیاز نبود که همانند روش های سنتی برای نظافت کف سطوح زمان و انرژی بسیاری صرف شود تا محیط را تمیز نمود، بلکه با استفاده از دستگاه اسکرابر که اختراع شده می توان محیط را نظافت کرد با صرف انرژی و نیروی کاری کمتر و هم چین در زمان کمتر با قدرت نظافت بیشتر.
با کمک دستگاه اسکرابر تازه اختراع شده دیگر این امکان فراهم شده بود که میحط را نظافت کرد بدون اینکه دغدغه خشک شدن آن سطح را داشته باشیم چرا که با استفاده از دستگاه اسکرابر سطح خیلی سریع بعد از نظافت خشک می شود و این باعث می شود که در آن محیط رفت و آمد وجود داشته باشد بدون اینکه نگران باقی ماندن جای کفش ها بر روی سطوح باشیم.
با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دستگاه اسکرابر دستخوش تغییرات بسیاری بوده است که آن را به دستگاه های پیشرفته اسکرابر و مدرن امروزی در آورده است که این دستگاه های اسکرابر کمک به سزایی در امر نظافت می نمایند.

________________________________________


نظافت کف سالن های ورزشی با استفاده از دستگاه نظافتی کف شوی صنعتی (اسکرابر)
از این دستگاه نظافتی می توان برای نظافت محیط های ورزشی که نظافت آن محیط ها امری مهم محصوب می شود و باید با دقت و سرعت بیشتر نسبت با محیط های صنعتی انجام گردد چرا که در این محیط ها نظافت امری ضروری برای ورزشکارانی است که در آن محیط به ورزش می پردازند چرا که نظافت نا صحیح این محیط سبب آسیب های جسمی به ورزشکارن می گردد.
و نکته قابل توجه دیگر این است که بعد از نظافت کف در این محل باید کف زمین به سرعت خشک شود چرا که خیس باقی ماند کف باعث خطرات احتمالی نظیر لیز خوردن افراد بر روی سطح و هم چینن پخش آلودگی می گردد.
بسیاری از افرادی که به باشگاه ها مراجعه می نمایند در ابتدا به امر نظافت و پاکیزگی محیط دقت می کنند و نکته بسیار مهمی برای افراد جهت ثبت نام در آن باشگاه ها می باشد.پس بهتر است که برای حفظ پاکیزگی و جذب مشتری برای نظافت از دستگاه ه زمین شوی استفاده نمایند.
با استفاده از این دستگاه های نظافتی می توان همه قسمت های باشگاه را نظافت نمود مانند گوشه ها و کناره ها که در روش های سنتی نظافت آن قسمت ها کاری سخت بود

________________________________________


اسکرابر اتوماتیک
دستگاه اسکرابر خودرویی یا اتوماتیک به دستگاهی گفته می شود که قادر باشد که یک محیط وسیع و بزرگ را در محیط های گوناگون را به شکل کامل و بی نقص آن محیط را نظافت کرده و آن را عاری از هر گونه آلودگی نماید.
اسکرابر یا به عبارت دیگر اسکرابر دستگاهی است که به کمک پاشش آب به همراه مواد شوینده بر روی کف و سپس عمل برس زنی کف، آن را تمیز نموده و سطح را عاری از آلودگی ها می نماید و در مرحله آخر بعد از عمل برس زنی دستگاه به کمک سیستم مکش خود آب کثیف به جا مانده از عمل برس زنی را درون مخزن آب کثیف می کشد تا سطح کاملا تمیز و خشک شود.
بعد از اینکه عمل نظافت سطح به اتمام رسید می توان مخزن آب کثیف دستگاه را با استفاده از شیر تخلیه خالی نمود.
در زمین شوی های اتوماتیک یا خودرویی از نظر نوع مصرف انرژی به دو دسته کف شوی برقی و کف شوی شارژی دسته بندی می شود.
در کف شوی های برقی انرژی مورد نیاز دستگاه از طریق کابل برق و نیروی برق شهری تامین می گردد اما در کف شوی های شارژی انرژی مورد نیاز دستگاه با استفاده از باطری تامین می شود.


________________________________________


صرفه جویی در مصرف آب با اسکرابر های فلامک ماشین
از جمله مهمترین بحران های امروزی، بحران کم آبی و کمبود آن است که هر کشوری را تهدید می کند و این امر بسیار مهمی است که از هر طریقی که می شود جلوی اسراف آب را گرفت و از آن به بهینه ترین حالت ممکن استفاده کرد.
به همین منظور دستگاه های نظافتی نظیر اسکرابر تولید شده اند که علاوه بر این که سرعت بیشتری در امر نظافت را دارا هستند بلکه آب کمتری را به نسبت نظافت با استفاده از سطل آب و تی مصرف می کنند.
در مراکز و محل هایی که نیاز است امر نظافت برای رعایت هر چه تمام تر بهداشت به صورت روزانه صورت بپذیرد که این امر مستلزم مصرف بسیار زیادی از آب می باشد اما با استفاده از دستگاه های نظافتی چون اسکرابر این مصرف آب به حداقل خود می رسد.
فرقی نمی کند که شما صاحب یک رستوران، کارخانه، باشگاه ورزشی، مرکز خرید، فروشگاه، فرودگاه، شرکت، مرکز درمانیو یا .... باشید در هر صورت می توانید با استفاده از یک دستگاه اسکرابر تمام محیط مورد نظر خورد را با کمترین مصرف آب و به بهترین شکل ممکن نظافت کنید بدون اینکه مشکلی به وجود بیاید.


________________________________________


مساحت فضای شستشو با دستگاه اسکرابر
از دستگاه زمین شوی صنعتی(اسکرابر-کف شوی صنعتی) که برای شستشو و نظافت انواع سطوح کف با مساحت های مختلف استفاده می شود.
در روش های سنتی برای نظافت مساحت هایی که زیاد بود به انرژی و هزینه و نیروی کاری زیادی نیاز بوده است که بتوان آن فضا را نظافت کرد، اما در امروزه روز با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی، وجود دستگاه های نظافتی نظیر اسکرابر برای نظافت خیلی به افراد و سازمان ها کمک به سزایی کرده است، چرا که افراد با استفاده از این دستگاه می توانند انواع محیط ها را در هر مساحتی و هر نوع سطی در کمترین زمان ممکن و با بیشترین کیفیت نظافت کنند بدون اینکه هزینه ای گزاف برای این امر پرداخت کنند.


________________________________________


نحوه کار دستگاه زمین شوی صنعتی
دستگاه نظافتی زمین شوی صنعتی در دو مدل با راننده و بدون راننده تولید می شود.
برای اینکه این دستگاه انرژی مورد نیاز خود را برای انجام امر نظافت تامین کند منبع تغذیه ایی درون آن تعبیه شده است که بسته به نوع دستگاه این منبع تغذیه متفاوت است در برخی از آنها منبع تغذیه باتری است و در برخی دیگر انرژی الکتریکی.
در این دستگاه برای نظافت و شستشو به بهترین شکل، برس هایی قرار داده شده است که دستگاه با استفاده از چرخش برس ها بر روی سطح کف آن را تمیز می کند و آلودگی ها را از روی آن می زداید.
در مدل های گوناگون این دستگاه تعداد برسها بسته به نوع دستگاه و نیاز مصرفی متفاوت است (یک تا سه برس).
در زمین شوی صنعتی به دلیل کم مصرف بودن در مصرف انرژی، آب و مواید شوینده، باعث می شود که استفاده از این دستگاه نیز مقرون به صرفه باشد.


________________________________________


دستگاه اسکرابر(زمین شوی صنعتی) در ساختمان های تجاری و اداری
از جمله معضلاتی که ساختمان های تجاری و اداری با آن رودرو هستن این است که هر چه سطح را تمیز می کنند اما باز هم آن آلوده به باکتری ها ومیکروب ها می باشد که اثرات زیان باری بر روی سطح دارند و از راه های سنتی نمی توان آنها را از بین برد.
بعضی وقتها برای تمیز کردن این سطوح ازهر گونه آلودگی با استفاده از روشهای سنتی زمان زیادی را می گزارند اما نتیجه مطلوب را دریافت نمی کنند.
نظافت با استفاده از وسایلی چون تی و سطل آب نه تنها آلودگی ها را از بین نمی برد بلکه عامل انتقال آلودگی ها و میکروب ها نیز می گردد.
حتی گاهی برای اینکه نتیجه کار را بهبود ببخشند از محلول های شیمیایی به صورت محلول در آب استفاده می کنند که قدرت نظافت را بالا ببرند در صورتی که این خودعاملی می شود که آلودگی بیشتر در یک محل اشباع شده و دیگر نمی توان سطح را نظافت کرد.
در برخی از محیط ها که نظافت و بهداشت حرف اول را می زند نظیر بیمارستان ها و کارخانه های تولییدی مواد غذایی،
برای نظافت آنها دیگر نمی توان از روش های سنتی استفاده کرد چرا که ممکن است به سلامت افراد آسیب وارد کند.
به همین دلیل استفاده از اسکرابر های آنتی باکتریال برای نظافت سطوح مختلف و از بین بردن کامل تمام آلودگی ها و باکتری ها بسیار کاربردی و مهم است.


________________________________________


فواید استفاده از دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر(زمین شوی صنعتی) فلامک ماشین
میزان نظافت و پاکیزگی یک فضا یا محیط بسته به نحوه نظافت و استفاده از ابزار های نظافتی به کار برده شده برای آن محیط است.
در امروزه روز با توجه به این موضوع که همه دستگاه ها از جمله دستگاه های نظافت صنعتی هم با توجه به پیشرفت علم، پیشرفته تر شده اند و کارایی و توانایی های آنها نیز افزوده شده است.
حال با کمک گرفتن از این ابزار برای نظافت، این امر آسان تر شده برای افراد و دیگر مانند گذشته نیازی نیست که زمان و انرژی زیادی را صرف نظافت محیط کنیم.
بلکه می توان با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی امر نظافت را در کوتاهترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام داد.
از مهم ترین فواید و مزیت های دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر عبارتند از:
- کاهش آسیب های ناشی از لیز بودن سطح بعد از نظافت
- ایمن بودن اسکرابر(زمین شوی صنعتی) نسبت به استفاده مستقیم از مواد شیمیایی شوینده
- کاهش مصرف انرژی انسانی
- صرفه جویی درزمان
- هزینه کمتر
- پهنای شستشو بیشتر
- کاربرد آسان


________________________________________


تفاوت اسکرابر های تولید شده با یک دیگر
اسکرابرهای تولید شده دارای تنوع بالایی هستند که هر کدام از آنها بر حسب نوع نیاز های نظافتی مصرف کننده ها دسته بندی و تولید می گردند.
از اصلی ترین تفاوت اسکرابر ها یا کف شوی های صنعتی با یک دیگر در اندازه پهنای نظافتی آنها است
تفاوت دیگر اسکرابر ها با هم در این است که بر حسب نوع استفاده کاربر از این دستگاه ها به دو دسته سرنشین دار و دستی تقسیم می شوند.
در نوع دستی این دستگاه کاربر در پشت دستگاه قرار می گیرد و آن را برای امر نظافت هل می دهد اما در مدل سرنشین دار این دستگاه که دارای فرمان و صفحه کنترل است کاربر بر روی دستگاه می نشیند و آن را با استفاده از فرمان و صفحه کنترل به مانند یک خودرو هدایت میکند. در واقع می توان گفت تفاوت اصلی نوع سرنشین دار با دستی در وجود و عدم وجود موتور حرکتی است.
تفاوت دیگر اسکرابر ها با یک دیگر در نوع منبع تغذیه آنها است که به دو دسته باطری دار و برقی تقسیم می شوند.
نوع باطری دار دستگاه مناسب استفاده در فضاهایی است که محدودیت استفاده از پریز برق وجود دارد.
تمام اسکرابر های سرنشین دار به دلیل فضای مورد استفاده از آنها که عموما فضاهای خیلی بزرگ و باز هست از نوع باطری دار می باشد که به سادگی بتوان از آن بدون دغدغه وجود یا عدم وجود پریز برق استفاده کرد.


________________________________________


دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر دستی (اسکرابر بدون سرنشین)
دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر بدون سرنشین که از این دستگاه در جهت نظافت انواع سطح ها استفاده می شود. این دستگاه توسط یک اپراتور (کاربر) هدایت می شود. این دستگاه اسکرابر بدون سرنشین (دستی) در طرح های و اندازه های متفاوتی به بازار عرضه شده است ازاین رو افراد درهنگام خرید این دستگاه انتخاب های زیادی را دارا هستند.
از اسکرابر(زمین شوی صنعتی) دستی که اندازه آنها کوچک است برای نظافت و شستشوی در محیط های کوچکتر یا فضا های باریک همانند راه رو ها که فضا درون آنها کم است استفاده می شود.
در همه دستگاه های زمینشوی صنعتی قسمتهای برس چرخشی، مخزن آب تمیز و کثیف، تی وموتور وکیوم وجود دارد.
دستگاه با استفاده ازچرخش برس که فشار متناسبی را وارد می نماید بر روی سطح و آن را نظافت می کند و سپس آبهایی که بر روی سطح باقی مانده اند را با استفاده ازسیستم مکش جمع میکند و باعث خشک شدن سطح می شود.


________________________________________


دسته بندی اسکرابر های دستی (بدون سرنشین)
اسکرابر های دستی یا بدون سرنشین بر اساس نوع منبع تغذیه آنها به دو دسته تقسیم می شوند، اسکرابر کابلی (برقی) و اسکرابر باطری دار
اسکرابر باطری دار به جهت نیاز نداشتن به منبع برق که به آن در هنگام کار متصل باشد می توان به سادگی در هر محیطی استفاده کرد اما برای مدت زمان محدود که باطری آنها شارژ داشته باشد و بعد ازاتمام شارژ باید به برق وصل شود که دوباره باطری آن شارژ شود.
اما در اسکرابرهای برقی محدودیتی برای مدت زمانی که از دستگاه استفاده می شود ندارد اما فقط از آن در محیط هایی می توان استفاده کرد که پریز برق در آنجا موجود باشد.
از فوایدی که اسکرابر های بدون سرنشین (دستی) نسبت به سایر اسکرابر ها دارا هستند این است که اپراتور به سادگی می تواند آن را هدایت کند و امر نظافت را به سادگی انجام دهد.


________________________________________


اسکرابر چیست ؟
دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر(کف شوی صنعتی) وسیله ایی است که کار نظافت و شستشو انواع سطح را در سه مرحله انجام می دهد.
1- پاشیدن آب و مواد شوینده بر روی سطح مورد نظر
2- عمل برس زدن بر روی سطح برای تمیز کردن آن
3- جمع کردن آب و مواد شوینده باقی مانده بر روی سطح و همچنین خشک کردن سطح به صورت همزمان
به طور کلی هر چه که میزان پهنای شستشوی دستگاه بیشتر باشد در نتیجه سرعت و راندمان کاری افزایش می یابد و زمان کمتری هم صرف انجام کار میشود.
اسکرابر های از نظر نوع نیرو محرکه ی دستگاه به دو دسته تقسیم می شوند:
1-زمین شوی (کف شوی) برقی
2-زمین شوی (کف شوی) باطری دار
و تقسیم بندی اسکرابر ها از نظر نوع هدایت دستگاه هم به دو گروه تقسیم می شوند:
1-اسکرابر دستی
2-اسکرابر سرنشین دار
از جمله مزیت های دستگاه های نظافت صنعتی اسکرابر این است که دارای موتور جلوبرنده اند که این امر به اپراتور کمک به سزایی می کند در انجام سریع امور و هم چنین در نوع بیمارستانی این دستگاه خاصیت آنتی باکتریال وجود دارد که می تواند سطوح را ضد عفونی کند.

________________________________________


ساختار و مزیت اسکرابر
به لحاظ ساختاری اجزای اصلی تشکیل دهنده اسکرابراز 5 قسمت تشکیل شده است.
• مخزن آب کثیف
• مخزن آب تمیز
• موتور مکنده
• تی
• برس
دستگاه با کمک این اجزاء عمل نظافت را در سریع ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام می دهد.
اجزای تشکیل دهنده اصلی در اسکرابر(زمین شوی صنعتی) درهمه مدل های گوناگون این دستگاه یکی است و فقط این دستگاه ها از لحاظ شکل ظاهری با هم متفاوت هستند.
دستگاه اسکرابر(زمین شوی صنعتی) ازنظر راندمان کاری و میزان کار انجامی برابر با ده نیروی انسانی است و همچنین مصرف کمتری در آب و مواد شوینده درامر نظافت دارد که این عوامل سبب می شود که استفاده از دستگاه بسیار مقرون به صرفه باشد

________________________________________


منبع تغذیه در اسکرابر (زمین شوی صنعتی,کف شوی صنعتی) چگونه است ؟
به صورت معمول اسکرابر ها با انرژی الکتریکی کار می کنند. اما در مدل های دستگاه منبع تغذیه آنها متفاوت است. اسکرابر ها بر اساس نوع منبع تغذیه آنها به دو دسته تقسیم می شوند.
1. اسکرابر کابلی: در این مدل با اتصال به وسیله کابل به برق شهری نیروی مورد نیاز برای حرکت دستگاه فراهم می شود. از این دستگاه بیشتر در اماکنی استفاده می شود که به آسانی به پریز برق دسترسی داشته باشند.

2. اسکرابر باطری دار: انرژی مورد نیاز دستگاه در این مدل از طریق باطری تامین می شود. از این مدل برای محل هایی استفاده می شود که با محدودیت پریز برق و یا رفت و آمد مواجه است. البته در این مدل وزن دستگاه کمی بالاتر از نوع کابلی آن است به دلیل وجود باطری در دستگاه.


________________________________________


توضیحات جامعی درباره اسکرابر , انوع آن و نحوه کار دستگاه
از متدوال ترین دستگاه های نظافت صنعتی اسکرابر یا زمین شوی (کف شوی) صنعتی است. این دستگاه قادر است که سطح را به شکل همزمان هم شستشو دهد و هم خشک کند.
از دستگاه های اسکرابر در مکان های متنوع و گوناگونی بهره برده می شود، مانند: مکان های تفریحی، مذهبی، تجاری، صنعتی، اداری، درمانی و ...
نحوه ی کار دستگاه
درکل نحوه ی کارکرد دستگاه بدین صورت است که با پاشیدن آب و مواد شوینده بر روی سطح و چرخش برس بر روی سطح آن را تمیز می کند بعد با استفاده از مکش و تی آب های باقی مانده بر روی سطح را می کشد به داخل مخزن آب کثیف و سپس سطح را خشک می کند.
مدل های گوناگون اسکرابر
در نوع کارکرد همه دستگاه های اسکرابر با هم یکی هستند اما از جهت های مختلفی با هم متفاوت هستند که بر این اساس دسته بندی می شوند.
نوع هدایت
اسکرابر ها دو دسته اند
1- اسکرابر دستی: که در این مدل اپراتور در قسمت پشت دستگاه قرار می گیرد و آن را هدایت می کند.
2- اسکرابر با راننده: در این مدل اپراتور بر روی صندلی دستگاه می نشیند و با استفاده از صفحه کنترل و فرمان آن را هدایت می کند.
اسکرابر های سرنشین دار بیشتر برای محیط های بزرگ و بدون تراکم وسایل استفاده می شود و اسکرابر های دستی بیشتر در محیط های کوچک و سر بسته مورد استفاده قرار میگیرند.

________________________________________


امکان استفاده از دستگاه اسکرابر به عنوان پولیشر
با توجه به طراحی کلی دستگاههای اسکرابر می توان از اینگونه دستگاهها در کاربردهای متفاوت استفاده کرد که از این جمله کاربری ها می توان به استفاده از اینگونه دستگاهها به عنوان یک دستگاه پولیشر برای پولیش سطح اشاره کرد .
پولیش سطح چه کاربردی دارد؟
برای سطوحی مثل سنگ ، اپوکسی و ....... کدر شدن یا مات شدن سطح بعد از چند سال معضلی است که بسیاری از سازمانها با آن روبرو هستند که استفاده از یک دستگاه پولیشر می تواند این مشکل را تا حد قابل توجهی مرتفع کند .دستگاههای پولیشر با استفاده از برس های پولیش و با دور بالا و با استفاده از مایع پولیش یا همان واکس های پولیش اقدام به برق انداختن سطح و یا به اصطلاح پولیش کف می کند که با توجه به امکان استفاده از برس های پولیش در دستگاههای اسکرابر این امکان وجود دارد که علاوه بر کاربری این دستگاهها به عنوان یک دستگاه شستشو بعنوان یک دستگاه پولیشرنیز استفاده شوند که تمامی این طراحی ها در راستای افزایش کاربری این دستگاهها و در نهایت افزایش اثرگذاری کیفیت شستشو می باشند .


________________________________________


صرفه اقتصادی استفاده از یک دستگاه اسکرابر
امروزه با پیشرفت صنایع مختلف و مکانیزه شدن امور نیاز به استفاده از دستگاههای مکانیزه در امر شستشو بیش از پیش حس شده و مدیران صنایع را به استفاده از اسکرابرها برای شستشوی کف سالنهای تولید ، انبارها و .... سوق داده است.
استفاده از یک دستگاه اسکرابر شاید در نگاه اول به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نباشد ولی با یک نگاه اجمالی به هزینه های استخدام ، بیمه و ... در دراز مدت می توان به این پروسه به چشم یک سرمایه گذاران نگاه کرد که می تواند سهم بسزایی در کاهش هزینه های ماهیانه هر مجموعه ای داشته باشد بطور مثال ماهیانه نظافت و شستشوی یک محیط 2000 متری مستلزم استخدام 2 یا 3 پرسنل می باشد که با احتساب هزینه های مربوط به بیمه و ..... هزینه ای بطور میانگین بین 3 تا 4 میلیون را در پی خواهد داشت که با توجه به استفاده از تی و نیروی انسانی برای شستشو در نهایت نتیجه ای باب دل کارفرما حاصل نخواهد شد . اما استفاده از 1 دستگاه اسکرابر نه تنها کیفیت نظافت و شستشو را تا چندین برابر افزایش داده بلکه می تواند از نیروی انسانی در سطوح دیگر سازمانی مثل تولید که قلب تپنده هر مجموعه ای است استفاده کرد و در دراز مدت نه تنها هزینه ی مربوط به خرید دستگاه را جبران کرد بلکه به چشم یک سرمایه به این دستگاه نگاه کرد .


________________________________________


گستره اسکرابر، عاملی مهم جهت انتخاب یک کمپانی
یکی از ویژگی های منحصر بفرد کمپانی IPC ایتالیا طیف وسیع و گسترده انواع و اقسام اسکرابر های نظافتی است که این طیف گسترده تمامی نیازهای نظافتی ارگانها و سازمانها را جوابگو بوده و توانسته شریک قابل اعتمادی در زمینه تأمین اینگونه نیاز سازمانها باشد . 26 مدل اسکرابر در انواع مختلف قابل ارائه در مدل های برقی ، باطری دار و با عرض شستشوهای متفاوت که این 26 مدل را به حدود 100 مدل دستگاه ارتقا داده و این کمپانی را جزء پیشتازان این عرصه کرده است . که این مدعی خود گواهی است بر وسعت و عظمت کمپانی IPC Group ایتالیا ، که نمایندگی انحصاری آن بر عهده ی شرکت فلامک ماشین می باشد . گستره این اسکرابر ها می تواند هرگونه نیازی مرتبط با این سیستم را مرتفع کند که از جمله این نیازها می توان به نیاز به استفاده از دستگاههای زمین شوی در محیط های متفاوت با کارایی های متفاوت و نحوه عملکرد متفاوت اشاره کرد که همه و همه نه تنها محدودیتی در راه انتخاب مدل ، بلکه وجه تمایزی است در راستای انتخاب یک برند و یک کمپانی معتبر.

________________________________________


طراحی به روز اسکرابر ساخت کمپانی IPC
یکی از مزایا و ویژگی های کمپانی IPC در راستای تولید انواع تجهیزات نظافتی توجه به بازخوردها و به روز کردن محصولات است که این سیاست در راستای همسو سازی محصولات با نیاز مشتریان می باشد که علیرغم هزینه های گزافی که برای تولید کننده در پی دارد انجام شده و هر روزه محصولات جدیدی را ارائه می کند.
از این جمله تغییرات می توان به طراحی و ساخت انواع اسکرابر های متناسب با نیاز بازار در 6 ماهه اخیر اشاره کرد . لازم بذکر است 2 مدل CT45 و CT80 C تنها در راستای افزایش قدرت در عرصه رقابتی طراحی و به سری محصولات اضافه شده اند اسکرابر هایی در مدل های مختلف سرنشین دار و بدون سرنشین برای کسب سهم عمده ی بازار بین الملل و نیز کسب حداکثری سطح رضایتمندی مشتریان در سراسر دنیا .
اینگونه است که برندی چون IPC توانسته یکی از بزرگان این عرصه در سطح بازار بین الملل بوده و سهم بسزایی در پیشبرد طراحی اینگونه دستگاهها داشته باشد.


________________________________________


استفاده از بهترین ها در ساخت اسکرابر ها
یکی از سیاست های کاری کمپانی IPC ایتالیا در راستای تولید انواع اسکرابر ها استفاده از بهترین مواد اولیه و نیز بزرگترین پیمانکارن مرتبط با عرصه تولید اینچنین دستگاهها می باشد که از این قیبل می توان به استفاده از بهترین (Material) ، مواد اولیه جهت تولید انواع تیغه های لاستیکی ، برس ها ، مخازن آب و ...... اشاره کرد که تجمیع این قطعات و لوازم در کنار هم دستگاهی را پدید آورده که با بهترین کیفیت ، نیاز نظافتی هر سازمانی را مرتفع و طول عمر مفید اینگونه دستگاههای اسکرابر را در قیاس با دستگاههای مشابه به طرز غیر قابل باوری افزایش می دهد بطور کلی در اسکرابر های تولیدی، کیفیت قطعات و لوازم جانبی ماشین آلات است که در نهایت کیفیت محصول را ارتقا داده و سبب ایجاد وجه تمایز با اسکرابر های مشابه بازار می گردد .
پس اینگونه است که برندی چون IPC ایتالیا توانسته یکی از بزرگان این عرصه در سطح بازار بین الملل بوده و سهم بسزایی در پیشبرد طراحی اینگونه دستگاهها داشته باشد .


________________________________________


وجه تمایز باطری و شارژر اسکرابر IPC
در خصوص اسکرابرهای باطری دار مبحث باطری و شارژر و نیز کیفیت باطری ها مطلبی بسیار مهم و تأثیرگذار می باشد که می تواند خریدار را در انتخاب یک برند مناسب راهنمایی کند.
بطور کلی باطری هایی که برروی دستگاههای اسکرابر قرار می گیرند به 2 نوع باطری های ژل و اسیدی تقسیم می شوند که با توجه به دردسرهای باطری های اسیدی مربوط به بررسی میزان سطح آب باطری و نیز اضافه کردن آب مقطر و مسایل اینچنینی این نوع باطری ها ذره ذره در حال حذف از صحنه رقابت بوده و باطری های ژل جایگزین می شوند.
باطری های ژل با توجه به عدم احتیاج به نگهداری و مراقبت های معمول مربوط به باطری های اسیدی طرفدار بیشتری داشته و بازار بیشتری را از آن خود کرده اند.
یکی از مزیت های انحصاری کمپانی IPC ایتالیا اقدام به تولید باطری و شارژر اختصاصی می باشد که توانستهIPC را به تنها کمپانی تولید کننده باطری و شارژر بدل کرده و درخصوص اسکرابرهای باطری دار این کمپانی را پیشرو عرصه رقابتی کند .
کلیه ی باطری های ساخت IPC ایتالیا با تکنولوژی استفاده از الکترولیت های ژله ای ساخته شده که این امر خود سبب افزایش کارایی و طول عمر باطری ها شده و هزینه های تعمیراتی دستگاه اسکرابر را به شدت کاهش می دهد .


________________________________________


کاربرد دستگاه های اسکرابر
امروزه با توجه به پیشرفت های روزافزون صنایع مختلف و نیز روند مکانیزه کردن امور جهت افزایش کارایی سیستم ها و استفاده از نیروی انسانی در سطوح کارآمدتر روند استفاده از دستگاههای مکانیزه اسکرابر روزافزون بوده و صنایع مختلف اقدام به استفاده از دستگاههای اسکرابر مدرن به جای نیروی انسانی کرده اند .
اینگونه اسکرابرها با توجه به کارایی بالایی که دارند سبب افزایش کیفیت نظافت و نیز بهداشت محیط شده و نیروی انسانی را به سمت سطوح دیگر جهت کاربری بیشتر هدایت می کند که این در دراز مدت به نوعی یک سرمایه گذاری محسوب شده و سبب کاهش هزینه های استخدام ، هزینه های جانبی و .... خواهد شد.
هر دستگاه نظافتی اسکرابر ، به تنهایی می تواند به جای چندین نیروی انسانی فعالیت کند که این بدین معنا است که دیگر برای نظافت محیط های با متراژ بالا نیازی به استخدام چندین نفر نبوده و با بهره گیری از سیستم های نظافت مکانیزه کیفیت کار را تا چندین برابر بالا خواهد برد.
این اسکرابرها با توجه به مزایای متعددی که در زمینه های مختلف دارند کلیه ی نیازهای نظافتی مجموعه ها را مرتفع کرده و با داشتن مزایایی از قبیل استفاده از انواع لوازم جانبی سبب افزایش سطح کاربری این دستگاهها شده بدین معنا که دیگر این دستگاهها تنها یک سیستم شستشوی ساده نخواهد بود و با توجه به امکان استفاده از لوازم جانبی مرتبط امکان استفاده بعنوان یک دستگاه ضدعفونی کننده ، پولیشر، براق کننده و یا لایه بردار استفاده خواهند شد.


________________________________________


کاربرد اسکرابر در بیمارستان ها
امروزه با توجه به پیشرفت صنایع و مکانیزه شدن فرآیند شستشو اکثر ارگانها و سازمانهای بزرگ روی به استفاده از ماشین آلات صنعتی شستشو آورده اند .
کاربرد اسکرابرها در بیمارستانها و مراکز درمانی بیش از هر ارگان دیگری ضروری بوده و جزء ملزومات تجهیز اینگونه سازمان ها می باشد . از آنجاییکه در اینگونه سازمانها بهداشت و نظافت کف سالن ها و دیگر محیط ها جزء اولویت های کاری سازمانی محسوب شده و از آنجاییکه شیوه های سنتی تنها به جابجایی آلودگی کمک کرده و هیچ تأثیری در از بین بردن آلودگی ندارد روز به روز احساس نیاز به استفاده از اینگونه دستگاهها بیشتر می شود .
شیوه کاری دستگاههای مکانیزه شستشو ارتباط مستقیمی با افزایش سطح کیفی نظافت بیمارستانها داشته و کمک شایانی به حذف و برداشتن هرگونه آلودگی و یا آلاینده از روی زمین می کند .


________________________________________


مقایسه کارکرد دستگاههای اسکرابر در قیاس با شیوه های سنتی
دستگاههای نظافت مکانیزه در قیاس با شیوه های سنتی از مزایای متعددی برخوردار می باشند که این مزایا سبب شده تا ارگانها و مجموعه های مختلف رو به شیوه های نوین صنعت شستشو بیاورند .
از آنجاییکه استفاده از شیوه های سنتی مثل استفاده از تی و ......تنها موجب جابجایی آلودگی بر روی زمین می شود و نیز هیچ تأثیری در برداشتن آلودگی از روی زمین ندارد ، این روزها دستگاههای مکانیزه شستشو سهم زیادی در بازار را از آن خود کرده و نیز موجب فراموشی سیستم های سنتی شده اند .
با توجه به سیستم کاری دستگاههای اسکرابر و با توجه به استفاده از سیستم های وکیوم در ساختار دستگاه آلودگی بطور کامل از روی زمین برداشته شده و سبب افزایش سطح کیفی بهداشت سالن ها شده است .


________________________________________


نکاتی در خصوص موتورهای اسکرابرها
یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین عوامل در بالا بردن طول عمر اسکرابرها و نیز کاهش هزینه های تعمیراتی، سیستم مربوط به انتقال نیروی اسکرابرها می باشد.
سیستم انتقال نیروی موتور اسکرابر در دستگاهها از طریق گیربکس ، تسمه و یا زنجیر انجام می پذیرد که در مقام قیاس با یکدیگر از معایب و مزایایی برخوردار می باشند. با توجه به استهلاک در سیستم انتقال نیروی تسمه و یا زنجیر معمولا این ساز و کار در دراز مدت با استهلاک بسیار بالایی مواجه شده و روند استفاده از دستگاه اسکرابر را دچار مشکل می کند ولی در سیستم گیربکس با توجه به استفاده از چرخ دنده های فولادی شناور در گیربکس و یا روغن تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده و سبب افزایش راندمان کاری و طول عمر موتور شده و نیز هزینه های تعمیراتی دستگاه را به شدت کاهش می دهد.
در خصوص اسکرابرهای تولیدی کمپانی IPC ایتالیا سعی شده تا تماما" از سیستم گیربکس در سیستم انتقال نیروی موتور ها استفاده شود که این خود نیز سبب بوجود آمدن یک مزیت انحصاری و نیز افزایش سطح کیفی اینگونه دستگاهها شده است .


________________________________________


مزایای اسکرابر ساخت کمپانی IPC
بطور کلی کلیه دستگاههای اسکرابر قابلیت شستشو و خشک کنی زمین را دارند ولی آن چیزی که این اسکرابرها را از یکدیگر متمایز می کند ویژگی های و مزیت های انحصاری دستگاههای اسکرابراست که در این مطلب سعی شده تا توضیحاتی مختصر در این زمینه ارائه شود.
- مزیت های دستگاههای اسکرابر کمپانی IPC ایتالیا در قیاس با دیگر برندها به شرح زیر می باشد.
1- امکان تنظیم فشار برس متناسب با میزان آلودگی سطح
2- امکان بالا کشیدن اتوماتیک تیغه تی در هنگام حرکت به عقب
3- مجهز به شناورهای کنترل کننده سطح آب در داخل مخازن آب
4- دارای نشانگر میزان ارتفاع مجاز پرز برس جهت اعلام زمان تعویض
5- توزیع وزن آب موجود برروی شاسی دستگاه جهت ایجاد توازن
6- مجهز به سیستم کاهش سرعت در حین دورزدن دستگاههای سرنشین دار جهت جلوگیری از واژگونی دستگاه
7- بهره گیری از سیستم انتقال نیروی گیربکس در کلیه موتورها
8- بهره گیری از باطری ها و شارژر فابریک ساخت کمپانی IPC ایتالیا که خود سبب مطابقت بیشتر باطری با دستگاه و نیز سبب افزایش طول عمر باطری ها شده است .
این چندمورد تنها مواردی از مزیت های دستگاههای زمین شوی کمپانی IPC ایتالیا در قیاس با سایر برندها است که موجبات پیشتازی این برند را در بازار رقابت بین الملل فراهم کرده است .


________________________________________


چگونه یک اسکرابر مناسب انتخاب کنیم
در ابتدا لازم است توضیحات مختصری در خصوص کلیت کار زمین شوی ها (اسکرابرها) و نیز جایگاه بین المللی کمپانی تولید کننده این دستگاه ها ارائه دهیم تا با دیدی باز در این خصوص تصمیم گیری نمایید.
دستگاه های زمین شوی بطور کلی دارای قابلیت شستشوی زمین، جمع آوری آب کثیف ایجاد شده و خشک کنی بطور همزمان می باشند، هر یک از دستگاه ها بنا به حجم مخزن، عرض برس و عرض خشک کنی، راندمان کاری متفاوتی دارند که متناسب با متراژ محیط مورد استفاده، طبقه بندی و ارائه می شوند.
نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه زمین شوی(اسکرابر) در نظر گرفت عبارتند از :
-1 متراژ کاری محیط مورد نظر جهت شستشو
-2 محدودیت زمانی جهت نظافت محیط مورد نظر
-3 امکان دسترسی به برق شهر و یا استفاده از باطری
با در نظر گرفتن موارد فوق و نظر به تمایل استفاده از موتورهای جلوبرنده در سیستم رانش دستگاه ها و یا استفاده از دستگاه های سرنشین دار جهت افزایش سرعت کار می توان انتخابی مناسب در خصوص مدل دستگاه مد نظر داشت.
و در نهایت جهت یک انتخاب صحیح می بایست کمپانی سازنده ای را انتخاب نمود که برند معتبری در سطح جهانی بوده و نمایندگی انحصاری فروش و همچنین خدمات پس از فروش در ایران داشته باشد که عملکرد آن نمایندگی بخصوص در مورد خدمات پس از فروش مورد تایید مشتریان قبلی بوده باشد.
شرکت فلامک ماشین از دیرباز مفتخر است نمایندگی انحصاری کمپانی Gansow آلمان، یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدکننده انواع اسکرابر، را در اختیار داشته باشد.
Gansow زیر مجموعه آلمانی کمپانی IPC Group ایتالیا است که با بیش از 30 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع اسکرابرها، یکی از سردمداران این عرصه در بازار بین المللی به شمار می رود.
همسو با شرکت معظم IPC Group، شرکت فلامک ماشین نیز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه فروش و خدمات پس از فروش توانسته است سهمی بزرگ در تامین نیازهای صنعت کشور عزیزمان داشته و نامی نیک در این عرصه از خود بجای بگذارد.


Welcome To My Homepage

I Am Now A Mobile Developer!!

Footer Text